×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
30. oktobris, 2012
Drukāt

Venēcijas Mākslas biennālē Latviju pārstāvēs Krišs Salmanis un Kaspars Podnieks

Foto - LETAFoto - LETA

55.Venēcijas Mākslas biennālē 2013.gadā Latviju pārstāvēs mākslinieki Krišs Salmanis un Kaspars Podnieks (attēlā) ar ekspozīciju “Ziemeļi-Ziemeļaustrumi”, aģentūrai BNS pavēstīja Kultūras ministrijas (KM) pārstāve Annija Senakola.

Viņa informēja, ka KM publiskā iepirkuma konkursa kārtībā izvēlējusies biedrības “KIM?” (“kim?” Laikmetīgās mākslas centrs) iesniegto ekspozīcijas ideju “Ziemeļi-Ziemeļaustrumi”, ko organizatori raksturo kā mūsdienīgu un vienlaikus ļoti latvisku, balstītu Latvijas kultūras un mākslas tradīcijās. Izmantojot aktuālus un savā ziņā kosmopolītiskus mūsdienu mākslas izteiksmes līdzekļus, ekspozīcija skatītājiem no visas pasaules vēstīs par Latvijas laukiem, par zemi un darbu.

Abi mākslinieki ir Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļas absolventi, kuri regulāri organizē personālizstādes un piedalās grupu izstādēs Latvijas un starptautiskā kultūrvidē. Podnieks kopš 2008.gada piedalījies ievērojamu ārzemju kuratoru veidotās izstādēs Vācijā, Krievijā, Igaunijā, Polijā un citur Eiropā. Savukārt Salmanis absolvējis arī Ķelnes Mediju mākslas akadēmiju Vācijā un izstādēs piedalās kopš 1997.gada, tostarp grupu izstādēs Baltijas valstīs, Vācijā, Austrālijā, Krievijā, Norvēģijā, Čehijā, Polijā, Taizemē, Lielbritānijā, Slovēnijā.

Ekspozīcijas organizatori ‒ “kim?” Laikmetīgās mākslas centrs ‒ sadarbosies ar Ņujorkas mākslas organizāciju “Art in General”, kas ir viena no senākajām un zināmākajām Ņujorkas laikmetīgās mākslas institūcijām ar vairāk nekā 30 gadu pieredzi, īpaši Centrāleiropas un Austrumeiropas laikmetīgajā mākslā, uzsvēra Senakola.

Latvijas ekspozīcijas kuratoru komandu veidos mākslas vēsturniece Alise Tīfentāle no Latvijas, kā arī “Art in General” mākslinieciskā vadītāja Ena Bārlova (Anne Barlow) un kuratore Kortnija Fina (Courtenay Finn) no ASV.

Konkursa komisija vērtēja arī biedrības “Laikmetīgās mākslas centrs” divus pieteikumus ‒ mākslinieka Ivara Drulles un mākslinieka Leonarda Laganovska projektu, kā arī biedrības “Skaņu mežs” iesniegto mākslinieka Voldemāra Johansona pieteikumu.

KM konkursa komisijā darbojās kultūras ministre Žaneta Jaunzeme–Grende (Nacionālā apvienība), KM Kultūrpolitikas departamenta nozaru speciālisti, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce un Latvijas Mākslas akadēmijas prorektors Kristaps Zariņš. Atzinumu sniedza arī mākslas jomas eksperti.

Ministrija uzsver, ka dalība Venēcijas Mākslas biennālē ir viens no nozīmīgākajiem vizuālās mākslas notikumiem pasaulē, kas veicina nācijas kultūras starptautisku atpazīstamību. 2013.gadā Latvijas ekspozīcija pirmo reizi atradīsies vēsturiskā un nozīmīgā mākslas teritorijā Venēcijas centrā – Arsenālā, kas nodrošinās gan lielāku apmeklētību, gan arī labākas iespējas parādīt radošo veikumu pasaules mēroga mākslas profesionāļiem, kritiķiem un kuratoriem, norādīja Senakola.

Venēcijas Mākslas biennāle ir senākais un viens no visvairāk apmeklētajiem mākslas pasākumiem pasaulē, kas notiek reizi divos gados. Biennāli apmeklē mākslas kuratori, kritiķi un kolekcionāri, mākslinieki, kā arī tūristi un vietējie iedzīvotāji. Vērienīgo pasākumu veido biennāles kuratora izvēlēto mākslinieku darbu izstāde un pasaules valstu nacionālo ekspozīciju skates. 2011.gadā Venēcijas biennāli apmeklēja 440 tūkstoši cilvēku, oficiālajā skatē piedalījās 89 valstis, kas bija lielākais dalībnieku skaits biennāles vēsturē.

Latvija Venēcijas Mākslas biennālē piedalās kopš 1999.gada. Pērn Latviju pārstāvēja mākslinieks Kristaps Ģelzis ar ekspozīciju “Mākslīgais miers”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+