×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
3. jūlijs, 2014
Drukāt

Ventspilī izvēlas “Sirdsdziesmu 2014″


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pagājušajā gadā kapella "Jūlijs" Ventspilī. No kreisās: Gita Jēkabsone (cītars), Edgars Podskačijs (bungas), Ivo Pētersons (vijole), Vineta Vaivode (vijole), Oskars Grīgs (trompete un bass), Helēna Stikute (tautas instr.), Jūlijs Stikuts (akordeons un balss), Helmuts Jauja (basģitāra un balss).

5. jūlijā jau tradicionāli Ventspilī Reņķa dārzā visus šlāgermūzikas cienītājus pulcēs “Latvijas šlāgeraptaujas 2014” fināla koncerts ar nakts balli. Šogad koncerta īpašais viesis – maestro Raimonds Pauls.

Ikgadējā noslēguma koncertā piedalīsies četru sezonu uzvarētājdziesmas. Šogad par sirdsdziesmas titulu sacentīsies Edgars Pujāts, kapella “Jūlijs”, Andrejs un draugi no Cēsīm, Dainis Skutelis, grupas “Gints un es”, “Dricānu Dominante”, “Baltie lāči” un “Roja”. Šogad pirmo reizi finālkoncertā piedalīsies “Rumbas kvartets”, sirsnīgā Tihovsku ģimene un vienmēr sirsnīgās māsas Legzdiņas. Debitantiem vaicāju, ar kādām sajūtām viņi dodas uz finālu. Dace Tihovska atzīst, ka viņiem ir divējādas sajūtas: “Finālā piedalīsimies pirmo reizi, un tas ir liels prieks un gods, ja cilvēkiem patīk mūsu izpildītā dziesma “Olūteņam”. Laima ir priecīga, ka vēlreiz viesosies Ventspilī un baudīs jūru. Sajūtu gammu pastiprina tas, ka par mums īkšķus turēs un no mākoņmaliņas uz mums noraudzīsies dziesmas teksta autore Emīlija Kalvāne, jo martā viņa devās aizsaulē, bet vēl paspēja izteikt mums savu prieku un novēlēja veiksmi un svētību.” Artis Šimpermanis no “Rumbas kvarteta” neslēpj patīkamo satraukumu un atzīstas, ka finālkoncerta skatuve būs lielākā, uz kādas spēlēts. “Esam ļoti gandarīti, ka finālā dalībniekiem būs jāspēlē dzīvajā izpildījumā. Mūsu grupā nav neviena elektriskā instrumenta, tā ka viss būs “pa īstam”.” Arī māsām Legzdiņām šis būs pirmais finālkoncerts. Aija neslēpj sajūsmu, ka atkal varēs tikties ar Maestro un finālā kopā ar citiem mūziķiem izpildīt viņa dziesmu. “Par to esam pat vairāk satraukušās nekā par pašu dalību finālā,” smejot saka Aija un piebilst, ka “mēs ar Gundegu priecājamies, ka uz vienas skatuves būsim kopā ar tiem mūziķiem, kas mums vienmēr patikuši. Atdosim savu mīlestību, sirdi pret sirdi klausītājiem.”

Pirms konkursa aicināju mūziķus izteikt prognozes, kas šogad varētu iegūt sirdsdziesmas titulu. Gints Ločmelis no “Gints un es” atzina, ka šis ir pozitīvo emociju pasākums. “Par lauriem netiek domāts, jo tikt finālā, tas jau ir sasniegums. Izpildām vienu no šī gada labākajām dziesmām. Uz vietas tas jau vairāk ir kā sportiņš. Nevaru nosaukt vienu grupu. Visas ir pelnījušas, jo tauta par šīm dziesmām ir balsojusi. Tagad 12 dziesmām ir jāsadala tie procenti.” Grupa “Baltie lāči” ir viena no godalgotākajām grupām šlāgeraptaujā. Andris Baltacis nemaz nenoliedz, ka arī šogad priecātos, ja uzvarētu. Viņš nevēlas prognozēt, bet atzīst, ka šogad varētu uzvarēt Andrejs un draugi no Cēsīm, tāpat spēcīgs esot “Gints un es” un šogad arī vienmēr atraktīvās māsas Legzdiņas. “Mūsu grupas uzvaras visas trīs reizes bija tautas balsojums. Piedaloties aptaujā, gribam pateikt, ka “Baltie lāči” ir dzīvi, un vēlamies parādīt, ko tagad darām, ka elpojam savādāk, ka ieskanas citi ritmi. Ejam uz citu pusi. Strādājam, lai pašiem nebūtu kauns, lai Latgalei nebūtu kauns. Mums ir jauns sastāvs. Šis ir grupas trešais sastāvs,” atklāj Andris. Edgaram Pujātam šajā ikgadējā pasākumā patīk satikties ar cilvēkiem, padziedāt un pabūt kopā. “Šogad ir 10 gadu jubilejas koncerts un ir piekritis piedalīties pats Maestro. Par šo pasākumu var teikt: darbs un atpūta kopā.” Kad aicinu Edgaru izteikt savu prognozi, viņš smejot atzīstas, ka viņam nav bijis laika paklausīties konkurentus un pat savu dziesmu nav dzirdējis. “Priecāšos par jebkura uzvaru. Katrs grib uzvarēt. Lai kolēģiem veicas!” novēl Edgars.

Jūlijam Stikutam no kapelas “Jūlijs” šī nebūs pirmā dalība finālā. Viņš atzīst, ka šogad kā vēl nekad ir spēcīga konkurence. “Uz pirmo vietu neceram, bet kaut kur pa vidu jau būsim. Uzvarēt varētu Andrejs un draugi no Cēsīm, Dainis Skutelis vai “Baltie lāči”. Andris Baltacis ar saviem puišiem man jau tuvāki, jo no manas puses. Šie trīs varētu būt favorīti. Spēcīgs ir arī “Rumbas kvartets”, kas šogad debitēja aptaujā,” savu prognozi atklāj Jūlijs. Arī Andris Eriņš no “Dricānu Dominantes” ne pirmo reizi mēros tālo ceļu uz Ventspili. “Uz neko lielu jau neceram. Saprotam, ka mūsu dziesma patīk šauram lokam. Mūsu dziesmā vajag iedziļināties. Uzvarēt varētu “Rumbas kvartets” vai Andrejs un draugi no Cēsīm. Tāpat labas izredzes ir Dainim Skutelim ar “Brūnacīti”.”

Andrejs Ozols no Cēsīm, kas šogad finālā var uzstāties ar divām dziesmām, par saviem favorītiem uzskata “Rumbas kvartetu”. “Interesants izpildījums. Viņi izpilda dziesmu, kas arī man ir tuva. Grupa ir mans favorīts,” atklāj Andrejs. Savukārt prognozēs par uzvarētāju Artis no “Rumbas kvarteta” smaidot saka: “Jau daudzus gadus mans favorīts ir Andrejs un draugi no Cēsīm, tā ka šogad lieku likmi uz viņiem! Viņu izpildījums, manā izpratnē, ir tas ko sauc par kārtīgu latviešu šlāgeri, bet, protams, “Rumbas kvartets” centīsies neatpalikt.” Arī māsām Legzdiņām ir savs favorīts. “Ar māšuku jau izrunājām, Andrejs un draugi no Cēsīm ir mūsu favorīts. Viņš ir sirds cilvēks, un viņi dzied tās aizmirstās dziesmas, kas ir ar savu stāstu. Mūsu mammu vecuma cilvēkiem, kas skatās un balso. Man tiešām gribas, lai šis kungs uzvar,” atklāj Aija un piebilst, ka visi mūziķi ir vienkārši, atvērti, labestīgi cilvēki. “Tagad esam vienas no viņiem. Mūziķi nav skaudīgi. Viens otram vēl labu. Lai klausītāji izlemj, kas ir viņu sirdsdziesma.”

Šogad finālkoncerta īpašais viesis ir maestro Raimonds Pauls. Kopā ar Maestro mums dziedās Viktors Lapčenoks, Antra Stafecka, Ieva Sutugova, Ralfs Eilands, Juris Jope, Mārtiņš Ruskis ar pavadošo grupu Modra Laizāna vadībā.

Latvijas Televīzijā koncerta “Dziesmu sirdij rodi Ventspilī” tiešraide sāksies plkst. 21.25 un to kā ierasts vadīs Raiva Veidenbauma un Guntis Skrastiņš.

Pēc koncerta un labākās dziesmas noskaidrošanas sekos zaļumballe kopā ar grupām “Bel Canto”, “Klaidonis” un pie pults Dj Matīss.

Varbūt noder!!


5. VII 19.00 Ventspilī, Reņķa dārzā

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 4 – 6

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+