Ventspils reabilitējas, “VEF Rīga” izgāžas 0

Divas dažādas spēles Eiropas klubu turnīros otrdienas vakarā aizvadīja abas Latvijas vadošās basketbola komandas.

Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85

FIBA Eiropas izaicinājuma kausa izcīņā BK “Ventspils” reabilitējās par neveiklo zaudējumu pirms nedēļas savā laukumā pret holandiešu “Leiden”, šonedēļ aizvedot izbraukuma uzvaru no Francijas – 89:88 pār “Roanne”. Pirmajā puslaikā ventiņi mājinieku grozā iežvidzināja astoņus no 11 tālmetieniem un šāda latviska (tiesa, ar amerikānisku palīdzību) precizitāte deva tik vajadzīgo pārliecību par saviem spēkiem. Šoreiz BK “Ventspils” neapjuka arī tad, kad spēles liktenis griezās uz otru pusi. Neapjuka un cienīgi atbildēja, kad trīs minūtes pirms mača beigām “Roanne” izvirzījās vadībā. Mūsējiem bija pēdejais metiens pamatlaikā, mūsējiem iniciatīva bija lielāko daļu pagarinājuma. “Roanne” ķērā, ķēra un nenoķēra – svarīgākajos spēles galotnes brīžos ventspilnieki bija precīzi soda metienos. Pārlūkojot spēles statistiku acīs duras tie paši tālmetieni – “Roanne” 27/6, Ventspilij 21/12!

Tikmēr “VEF Rīga” izgāzās Eiropas kausa izcīņas spēlē Valensijā. 17 iemesti punkti pirmajā puslaikā, 17 kļūdas pirmajās 20 minūtēs un absolūts bardaks komandas spēles organizācijā. “Tā bija mūsu sliktākā spēle šosezon. Nebijām gatavi ne mentāli, ne fiziski,” rīdzinieku trenera Ramūna Butauta teiktajam nav ko piebilst.

EIROPAS KAUSA IZCĪŅA

“Valencia” (Spānija) – “VEF Rīga” 80:49 (25:20, 49:17, 70:30). Dekolo 18, Kaners-Medlijs 13, Liščuks 12, Martinezs 10, Kuksiks 7, Faverani 6, Klavers 5, Sanmigels, Ņūlijs pa 4, Petruss 1; K. Bērziņš, Keins pa 10, Bertāns 9, Miledžs 6, Jahovičs 5, Kavaļausks 4, Simss 3, Beilijs 2, Valters, Boudrijs.

FIBA EIROPAS IZAICINĀJUMA KAUSS

I grupa

“Roanne Chorale” (Francija) – BK Ventspils” 88:89 (22:23, 35:47, 57:61, 75:75). Holands 31, Nsonvu 16, Peidžs 14, Džeksons 11, Raits 8, Brauds, Diabate pa 3, Mokongo 2; Diane 25, Grejs 16, Abernetijs 13, Meiers 12, Bērziņš 10, Jangs 7, Vilards 4, Zaķis 2, Laksa.

“EWE Baskets” – “ZZ Leiden” 85:62 (50:27).

Turnīra tabula: 1. “EWE Baskets” 2-1, 2. “Roanne Chorale” 2-1, 3. BK “Ventspils” 1-2, 4. “ZZ Leiden” 1-2.