Latvijā
Kriminālziņas

Vērienīgākā hašiša kontrabanda Latvijas vēsturē 16


Valsts ieņēmumu dienesta rīkotais mediju brīfings, kurā informē par vienu no Latvijas vēsturē lielākajiem narkotiku kontrabandas aizturēšanas gadījumiem, kurā izņemti 1115 kilogrami hašiša aptuveni 8-12 miljonu eiro vērtībā.
Valsts ieņēmumu dienesta rīkotais mediju brīfings, kurā informē par vienu no Latvijas vēsturē lielākajiem narkotiku kontrabandas aizturēšanas gadījumiem, kurā izņemti 1115 kilogrami hašiša aptuveni 8-12 miljonu eiro vērtībā.
Foto: LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas policijas pārvalde Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai nodevusi kriminālprocesu par līdz šim lielāko hašiša kontrabandu Latvijas vēsturē. Kriminālvajāšanai nodotas četras personas, informēja VID.

2015.gada aprīlī VID Muitas policijas pārvaldes amatpersonas, sekojot operatīvo pasākumu laikā iegūtai informācijai, atklāja un apturēja 1057 kilogramu hašiša kontrabandu, kura vērtība lēšama ap astoņiem līdz 12 miljoniem eiro.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka narkotisko vielu kontrabandu veica organizēta grupa, kuras dalībnieki ir divu Latvijā reģistrētu uzņēmumu darbinieki. Ikdienā uzņēmumi veica starpvalstu kravu pārvadājumus. Iepakojumi ar hašišu – 665 briketes bija paslēpti kravas mikroautobusā speciāli šim nolūkam izveidotā slēpnī.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika veiktas apjomīgas izmeklēšanas darbības, lai iegūtu pietiekamu pierādījumu kopumu un kriminālprocesu varētu nodot kriminālvajāšanas uzsākšanai pret noziegumā iesaistītajām personām, informēja VID.

Kriminālprocesā tika veiktas 10 kratīšanas, vairāk nekā 20 ekspertīzes, 55 apskates un vairāk nekā 40 nopratināšanas, kā arī vienlaikus tika iegūta informācija un veiktas izmeklēšanas darbības vēl trīs Eiropas Savienības valstīs un Krievijā.

2017.gada 9.augustā kriminālprocess tika nosūtīts Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret četrām aizdomās turētajām personām – trīs 1955.gadā, 1962.gadā un 1971.gadā dzimušiem Latvijas nepilsoņiem un vienu 1970.gadā dzimušu Latvijas pilsoni – par noziedzīgu nodarījumu pēc Krimināllikuma 190.1 panta trešās daļas un 253.1 panta trešās daļas.

No uzsāktā kriminālprocesa par hašiša kontrabandu atsevišķā lietvedībā tika izdalīts kriminālprocess pret vēl vienu – piekto – aizdomās turēto personu, kas ir organizētās grupas dalībnieks un šobrīd ir izsludināts meklēšanā.

Izmeklēšanas laikā tika atklāts vēl viens atsevišķs noziedzīgs nodarījums un tika izdalīts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 233.panta otrās daļas par šaujamieroču munīcijas neatļautu glabāšanu.

LA.lv