×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
26. augusts, 2012
Drukāt

Vērmanes dārzā lielās lelles iepriecina simtiem interesentu

Foto-LETAFoto-LETA

Vērmanes dārzā uz Latvijā mītošo lielo leļļu un talismanu parādi 26.augustā bija sanākuši vairāki simti bērnu un viņu vecāku, novēroja ziņu aģentūra LETA. Par parādes vērotāju noskaņu gādāja jauniešu pūtēju orķestris “Auseklītis” un dīdžejs. Bērniem bagātīgi tika dalīti baloni, savukārt lelles pirms parādes interesentus aktīvi izdancināja.

Bērnus priecēja gan Valsts policijas bebrs Bruno un runcis Rūdis, gan Cukuriņš un sniega cilvēks no Igaunijas. Pats jaunākais dalībnieks bija “Selgas ” cepumu vīriņš Cepumiņš. Bērni priecājās arī par “Jysk” talismanu Billiju, Līvu akvaparka lauvu Bonifācīju fon Līvu un “Gutas” sulas vīriņiem Gutiņiem, kā arī Jelgavas pilsētas talismanu Alnīti un citiem.

Pēc parādes lielās lelles un talismani devās gājienā uz Vecrīgu un viņiem sekoja vairāki desmiti bērni ar vecākiem. Lelles gājienā pavadīja arī putēju orķestris. Gājiens virzījās no Vērmanes dārza pāri pilsētas kanālam gar Latvijas Nacionālo operu. Tālāk Vecrīgā lielo leļļu un talismanu gājiens devās pa Aspazijas bulvāri, Vaļņu ielu, Kalēju ielu, Audēju ielu, Kungu ielu, Tirgoņu ielu, Jēkaba ielu, Torņa ielu un vēlāk talismani atgriezīsies Vērmanes dārzā.

Visas dienas garumā Vērmanes dārzā pasākuma organizētāji piedāvā dažādas atrakcijas. Vērmanes dārza teritorijā darbojas grima darbnīca, piepūšamās atrakcijas un radošās darbnīcas. Par iemīļotajām lellēm un talismaniem iespējams arī nobalsot – katrs var nodot savu balsi iemetot kartīti īpašās kastītēs, kas novietotas parkā.

Kā ziņots, lielo leļļu un talismanu gājiens ir jautrs pasākums bērniem un vecākiem, kurā reizi gadā kopā pulcējas labākās un jautrākās Latvijā mītošās lielās lelles un talismani. Piedalīties gājienā aicināta ikviena lielā lelle, neatkarīgi no tā, kādu uzņēmumu vai preču zīmi tā pārstāv – svētku noskaņojumā nav vietas zīmolu cīņām.

Šogad gājiens notika trešo reizi. Pirmais lielo leļļu un talismanu gājiens notika 2010. gadā Rīgas svētku laikā, toreiz gājienā piedalījās 50 lielās lelles.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +20.3
Alūksne +17.6
Daugavpils +18.6
Saldus +16
Liepāja +8.1
Jelgava +18
Ventspils +8.4
Limbaži +15
Madona +17
Rēzekne +16
Draugiem Facebook Twitter Google+