Uncategorized

Veršakovs: diskvalificēt Latvijas izlases handbolistu ir smieklīgi un nepareizi0

Pusgada diskvalifikāciju saņēmušais Latvijas handbolists Māris Veršakovs uzskata, ka viņam piespriestais sods ir smieklīgs un nepareizs, sarunā ar aģentūru LETA uzsvēra handbolists.

Kā ziņots, Veršakovs saņēmis pusgadu ilgu diskvalifikāciju no handbola, jo pagājušajā gadā neieradās uz novembra sākumā plānotajām 2013.gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra Latvijas izlases spēlēm. Tajā laikā spēlētājs palīdzējis savai Vācijas trešās līgas komandai “Beckdorf”.

“Pēc manām domām diskvalificēt spēlētāju, kurš septiņus gadus spēlējis Latvijas izlasē, kā arī piecu gadu laikā nomainījis piecus klubus, bet 26 gadu vecumā izdomājis mācīties un strādāt normālu darbu, ir smieklīgi un nepareizi,” uzsvēra Veršakovs. “Latvijā jau tā ir maz spēlētāju, un vēl kādu diskvalificēt ir liela kļūda. Tāpēc nevaru garantēt, ka jebkad vēl spēlēšu valstsvienībā.”

“Arī citi izlases spēlētāji neko pozitīvu šai faktā nesaredz. Iebaidīšana nav pareizais ceļš spēlētāju motivēšanai. Katram taču ir iespēja izvēlēties,” stāstīja handbolists. “Apzinājos, ka biju kandidātu sarakstā, tomēr tobrīd vairāku iemeslu dēļ nevarēju pārstāvēt valsts izlasi. Tomēr federācija un treneri to nevēlas saprast.”

Kā iepriekš aģentūrai LETA skaidroja Latvijas Handbola federācijas (LHF) prezidents Raimonds Emuliņš, pēc starptautiskajiem noteikumiem, ir periods, kurā spēlētājs var piekrist spēlēt izlasē, bet pienāk brīdis, kad viņš no spēlēšanas vairs nevar atteikties. Veršakovs ticis iekļauts izlasē, bet uz treniņnometni vienkārši nav ieradies, aizbildinoties ar nelielu savainojumu, tomēr paralēli tajā laikā palīdzējis klubam.

Emuliņš uzsvēra, ka LHF nav pieprasījusi Veršakova diskvalifikāciju, bet viņam tā vienkārši pienākusies.

Veršakovs pastāstīja, ka viņam šī bijusi pirmā sezona, kurā viņš vairs nav profesionālis un spēlēšanu apvieno ar strādāšanu. Tāpat viņš Vācijā sācis mācības universitātē.

“Federācija pašlaik apgalvo, ka esmu melojis par savu neierašanās iemeslu. Trauma man nebija vienīgais iemesls nebraukšanai uz valstsvienību, bet viens no. Katrs sportists ir saskāries ar cirkšņa sāpēm, un man tad sāpēja tieši tas,” teica handbolists. “Klubam palīdzēju un trenējos ar špricēm, jo tobrīd atradāmies kopvērtējuma pirmspēdējā vietā.”

Latvijas izlases galvenais treneris Valdis Labanovskis medijos apgalvojis, ka viņš ar Veršakovu vienojies par nespēlēšanu valstsvienībā, bet handbolists esot piekritis izlases spēļu laikā nepalīdzēt savam klubam. Tomēr pats Veršakovs stāsta, ka tie ir meli.

“Biju sazvanījies ar treneri, izstāstīju savus plānus. Es uzticējos Labanovskim un viņš solīja visu ar federāciju sarunāt. Tāpēc arī spēlēju, jo domāju, ka viss ir nokārtots, tomēr izrādījās citādāk,” izteicās Veršakovs. “Mums nebija nekādas norunas, ka nespēlēšu klubā. Labi atceros, par ko runājām. Vēlāk jau viņš teica, ka esot aizmirsis man paziņot, lai es nespēlēju.”

Tāpat Veršakovs uzsver, ka viņa diskvalifikāciju panākusi LHF, un īpaši lielā neizpratnē viņš ir par federācijas rīcību, jo abas spēles, uz kurām handbolists neieradās, Latvijas izlase uzvarēja.

“Federācijas pārstāvji arī man zvanīja, draudot, kas notiks, ja uz izlasi nebraukšu,” aizkulises atklāj handbolists. “Šeit Vācijā visi ir neizpratnē, jo nekad neviens nav ticis diskvalificēts par nevēlēšanos spēlēt izlasē. Viņi smejas par šādu rīcību.”

Kaut Veršakovs kļuvis par amatieri, viņš uzsver, ka handbolu nemetīs pie malas.

“Šobrīd esmu īstajā handbola vecumā un noteikti vēlēšos spēlēt arī turpmāk. Tomēr ne tik profesionāli kā agrāk,” pastāstīja handbolists. “Turpmāk man pirmajā vietā būs darbs un mācības, bet handbols tikai sev un priekam. Tomēr centīšos arī turpmāk spēlēt pēc iespējas augstākā līmenī un visu apvienot.”

Kā ziņots, sākotnēji Veršakova pārstāvētajai “Beckdorf” komandai tika piespriests 5000 eiro (3514 latu) liels naudas sods, tomēr šonedēļ apelācijas instance to aizstājusi ar trīs gadu pārbaudes laiku.

Veršakova diskvalifikācija stājusies spēkā 13.februārī.

LA.lv