×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
9. marts, 2012
Drukāt

Vērts būt par sievieti Latvijā

vike_leta

Starptautiskā ārpolitikas žurnāla “Foreign Policy” interneta versija Latviju ievietojusi starp valstīm, kurās ir pārsteidzoši labi būt par sievieti. Izdevums raksta, ka parasti šajā kontekstā tiek minēta Zviedrija, taču uzdod jautājumu – kā ir ar Latviju un Lesoto?

“Latvijai ir savas problēmas – tā saņēma dažus smagus sitienus globālās krīzes laikā, bet tā turpina lielīties ar spēcīgu dzimumu līdztiesības rekordu,” raksta izdevums. Tas atgādina, ka 2010. gadā 71 procents no Latvijas augstskolu beidzējiem bija sievietes, puse no augstākās tiesas tiesnesēm ir daiļā dzimuma pārstāves, bet 45 procenti darbaspēka pētniecības un attīstības jomās ir sievietes. Tāpat tiek uzsvērts, ka Latvijas pirmā sieviete prezidente Vaira Vīķe-Freiberga vadīja Latvijas iestāšanos ES 2004. gadā.

“Latvija pamatā uzrāda augstas vietas izglītības un veselības vienlīdzībā, taču tā joprojām cieš no nozīmīgas ienākumu nevienlīdzības starp dzimumiem,” raksta “Foreign Policy”. Pēc Pasaules bankas datiem, sievietes nopelna 80 centus attiecībā pret dolāru, ko nopelna vīrieši.

Vēl par labām valstīm, kurās vērts būt par sievieti, žurnāls minējis Filipīnas, Spāniju, Dienvidāfrikas Republiku, Lesoto un Kubu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+