×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
2. janvāris, 2012
Drukāt

Vēstnieks: Krievijas uzņēmējiem palielinās interese par Latviju

Foto - LETAFoto - LETA

Krievijas uzņēmējiem palielinās interese par Latviju, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” atzina Latvijas vēstnieks Krievijā Edgars Skuja.

Viņš pastāstīja, ka vērienīgākais projekts ir interese no Urālu kalnu metalurģiskās kompānijas par ienākšanu Rīgas ostā ar savu termināli. “Diemžēl šie procesi, kas ir saistīti ar tiesvedību Krievu salā, šo projektu neļauj īstenot. Bet interese ir ļoti nopietna lielam un vērienīgam uzņēmumam, kas ražo gan krāsaino metālu, gan ogles, kuras viņi caur Rīgas ostu varētu transportēt tālāk. Es ceru, ka šis projekts tomēr izdosies,”  teica Skuja.

“Citu vēl kādu tik milzīgu kompāniju, kuru interesētu ieguldījumi Latvijā, es nezinu. Ik pa brīdim parādās interese no vidēja līmeņa uzņēmumiem, un ir arī gadījumi, kad sadarbība tiek veiksmīgi sākta. Piemēram, ir viena kompānija Pierīgā ar savu projektu par gāzes ģeneratoru izmantošanu,” piebilda vēstnieks.

Viņš norādīja, ka ir interese arī par Latvijas banku sektoru.

“Vairākām bankām ir sarunas ar Latvijas centrālo banku un citām bankām. Patlaban ir pastiprināts dialogs, un var būt, ka kāda Krievijas banka arī izrāda interesi,” sacīja Skuja.

“Krievijas bankas pirmām kārtām skatās, kāda ir aktivitāte Latvijā. Bet, tā kā parādās vairāk Krievijas uzņēmumu Latvijā, tad arī bankām parādās lielāka interese par šo tirgu. Ja banka ir spējīga izpildīt visus kritērijus un to atbilstoši uzrauga Latvijas iestādes, tad tām ceļš ir vaļā,” klāstīja Latvijas vēstnieks Krievijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+