×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
13. marts, 2016
Drukāt

VID darbinieci tur aizdomās par līdzdalību 1,6 miljonu eiro izkrāpšanā (9)

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Finanšu policija šonedēļ aizturējusi Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Cēsu nodaļas darbinieci Agnesi Leimani, kuru tur aizdomās par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) izkrāpšanas shēmas izveidošanu, 13.martā vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Kopā ar trim uzņēmējiem īstenotajā shēmā kopš 2013.gada janvāra varētu būt izkrāpti 1,6 miljoni eiro. Viens no VID darbinieces sadarbības partneriem iepriekš par finanšu noziegumiem četrus gadus esot pavadījis cietumā.

Finanšu policijas priekšnieks Kaspars Podiņš raidījumam norādīja, ka VID darbiniece “personiski izdomājusi noziedzīgo shēmu, kādā veidā apiet VID riska analīzes sistēmas” un organizēt PVN izkrāpšanu. Šādu sistēmu varējis izdomāt tikai VID darbinieks, kas perfekti pārzina riska analīzes sistēmas un šo sistēmu vājības.

“Būtībā viņa bija grupējuma stūrakmens, kas arī sniedza visas konsultācijas un domugraudus, kā pastrādāt noziegumu,” sacīja Podiņš.

Viņš norādījis, ka trīs gadus VID neviens nav nojautis par notiekošo, kas liecina par nepietiekamu kontroles sistēmu. Esot identificēti vēl jauni gadījumi, kas liecina par to, ka PVN atmaksas kontroles sistēma dienestā darbojas ļoti vāji.

“Bija kaut kādas atsevišķas identifikācijas, uz kurām mēs [Finanšu policija] jau iepriekš norādījām,” teica Podiņš, atzīstot, ka līdz šim tomēr Finanšu policija nebija saskārusies ar gadījumu, kad “tik milzīgos apmēros ir iespējams īstenot šādas krāpnieciskas shēmas un VID amatpersonas par to pat nenojauš”.

Leimane aizturēta ceturtdienas rītā. Finanšu policisti veikuši kratīšanu viņas darbavietā un mājoklī, kur esot atrasti vērtīgi pierādījumi, norāda raidījums. Kopumā bijušas 37 kratīšanas Rīgā, Cēsīs un Valmierā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Kas tad veido likumus, kurus var apiet ar līkumu, vai Cēsīs, vai kur citur, varbūt Ķīnā vai Korejā? Kāpēc tad, kad Prezidenta kandidāts pateica, ka tiks likvidēti visi caurumi likumos, pēkšņi sākās nežēlīga, šī kandidāta apkarošana visos iespējamos veidos? Atbilde ir acīmredzama, sāk līst auglīši ārā no paslēptuvēm.
  Vai tiešām VID vadība ir pilnīgi nevainīga, vai arī nolaidīga, pašapmierināta un pusaizmigusi, kaut gan tiek teikts, ka ļoti enerģiska?

 2. Un te vēl kāds uztraucās par skolotājas atstāto mantojumu?

 3. Pārņem šausmas apjaušot. ka vairākās svarīgās organizācijās iefiltrējušies noziedznieki, kuri kopā ar citiem bandītiem gadiem ilgi izzog valsti. Vai tiešām šiem astoņkājiem ir dzelzsbetona jumts? šoreiz gan tas nevar būt Putins.

 4. ,,gudriniece” varēs smuki pabaudīt cietuma jaukumus(cerams). Pelnijusi jau ir brangi.

 5. pensionējies darbinieks Atbildēt

  Tieši pirms trim gadiem VIDā notika pēdējā reorganizācija, respektīvi – no 27.12.2012., kurā arī mainījās struktūrvienību darba organizācija. Vecā sistēma visās nodokļu jomās tika pilnībā pārkārtota, it kā ar augstāku pārraudzību., tai skaitā, PVN risku idenficēšana, uzlabojot “datu ticamības novērtēšanu”. Uzsākot jauno kārtību, skaidri bija redzams, ka tā ir haotoiski un sasteigti veidota, neizprotot “apakšu” – inspektoru, praktisko darbību. Ieviešot šo kārtību, tā ne tikai pa dienām, bet pa stundām tika mainīta un pielāgota, jo “augšas” neizprata, kā tas reāli tehniski izpildās dabā. Kolēģi jau redzēja, ka šāda jaunā PVN risku pārbaudes kārtība uz PVN atmaksu var tikt negodīgi izmantota no nodokļu maksātāju puses, bet mums jau nekad nav “teikšanas”-kā VID augstākās amatpersonas lemj, pārējiem ir jāstāv pie ratiem. To, ka zināmā kolēģe no Cēsīm varētu šādu noziegumu pastrādāt- prātam nav aptverams. Tāpēc varu tik piekrist tam, ka arī I. Pētersone nevarēja zināt, ka bijušā VID vadītāja N.Jezdakova kaut kādā mērā bija saistīta ar kādu negodīgu uzņēmēju. I. Pētersone ir zinoša, enerģiska un , ļoti ceru, godprātīga vadītāja. Jāļauj viņai veikt “tīrīšanu” VID rindās, sākot ar “apakšām”.

 6. Atkal jaiedod nosacīts sods

 7. Nu un? Un par cik neredzēja? Tas jau aklo kantoris ( neapvainojot patiesi slimos ar redzes zudumu ) !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+