×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
14. jūlijs, 2014
Drukāt

VID pārtrauc smēķu kontrabandistu grupējuma darbību

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas amatpersonas pārtraukušas Gruzijas, Ukrainas un Baltkrievijas cigarešu kontrabandistu grupējuma noziedzīgo darbību. Par nelikumīgo smēķu pārvietošanu aizturēti divi cilvēki, informē VID.

Grupējums veica cigarešu kontrabandu no Baltkrievijas uz Latviju un Lietuvu lielā apmērā organizētā grupā un kukuļa nodošanu 4350 eiro apmērā ar mērķi nodrošināt netraucētu robežas šķērsošanu.

Par minēto faktu 7. jūlijā VID Muitas kriminālpārvaldē sākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 190.panta 3.daļu. Tā ietvaros veiktas četras kratīšanas, izņemtas 326 400 cigaretes “Pall Mall” un nauda 6450 eiro apmērā. Kriminālprocesā aizturētas trīs personas, no kurām divām piemērots apcietinājums, bet trešajai – ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Veicot operatīvos un izmeklēšanas pasākumus, VID muitas amatpersonas atklāja organizētu personu grupu, kas laikā no šā gada 20.jūnija līdz 7.jūlijam Latvijā no Bltkrievijas ieveda kontrabandas cigaretes lielā apmērā. Smēķi tālāk realizēti Eiropas Savienības valstīs bez muitas iestāžu atļaujas, noslēpjot cigaretes transportlīdzekļos un piekabēs speciāli izveidotās slēptuvēs.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka organizētās grupas līderis – Gruzijas pilsonis – deva kukuli 4350 eiro apmērā, lai nodrošinātu kontrabandas kravām netraucētu Latvijas robežas šķērsošanu.

Par minēto faktu 7.jūlijā VID Muitas kriminālpārvaldē uzsākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 190.panta 3.daļu par muitošanai pakļauto preču – cigarešu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām, – ievešanu Latvijas muitas teritorijā no Baltkrievijas caur Silenes muitas kontroles punktu lielā apmērā nelikumīgā veidā, apejot muitas kontroli un noslēpjot cigaretes transportlīdzekļos.

Minēto shēmu organizēja Gruzijas, Baltkrievijas un Ukrainas pilsoņi, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Baltkrievija.

Par aizdomās turētajiem kopā atzītas trīs personas, no kurām divām – 1977.gadā dzimušam Gruzijas un 1977.gadā dzimušam Ukrainas pilsonim 2014.gada 9.jūlijā pēc izmeklētāja ierosinājuma Ziemeļu rajona tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu, savukārt 1978.gadā dzimušam Baltkrievijas pilsonim piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Šobrīd kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana, un izmeklēšanas interesēs plašāka informācija netiek sniegta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+