×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
5. jūnijs, 2018
Drukāt

VID sācis tramdīt pagrīdes izīrētājus (41)

VID ēka. Foto - LETAVID ēka. Foto - LETA

Izmantojot interneta sludinājumu portālos ievietotos dzīvokļu īres piedāvājumus, Valsts ieņēmumu dienests (VID) šogad sācis sūtīt dzīvokļu īpašniekiem paziņojumus par pienākumu reģistrēt saimniecisko darbību un maksāt valstij iedzīvotāju ienākuma nodokli.

Šādu paziņojumu saņēmusi kāda Preiļu iedzīvotāja, kura lūgusi viņas vārdu publiski neatklāt un kura ar portālā ss.com ievietotā sludinājuma palīdzību bija meklējusi īrnieku viņai piederošajam dzīvoklim. VID Nodokļu pārvaldes nereģistrētās saimnieciskās darbības un uzraudzības daļas vadītāja I. Leičenko piedāvājusi viņai reģistrēt saimniecisko darbību vai paskaidrot iemeslu, kāpēc līdz šim tas nav izdarīts.

Kā paskaidro VID Nodokļu pārvaldes direktora vietniece Ilze Borance, nereģistrētas saimnieciskās darbības veicēju, tostarp pagrīdes izīrētāju, atklāšana esot viena no galvenajām jomām, kurām VID pievērsies jau kopš pagājušā gada.

Preiļu iedzīvotāja neesot vienīgā, kas saņēmusi šādus paziņojumus. Izmantojot sludinājumu portālus ss.com, pieJuras.lv, booking.com un citus, šā gada četros mēnešos VID jau atklājis 705 dzīvokļu un namu īpašniekus, par kuriem radušās aizdomas, ka viņi paslepen kaut ko izīrē, nemaksājot nodokļus. Aizdomīgajiem nosūtīti paziņojumi ar uzaicinājumu reģistrēt VID saimniecisko darbību vai īres līgumus. Aizdomīgo noskaidrošanai izmanto arī iedzīvotāju ziņojumus par izīrētājiem, kuri, iespējams, nemaksā valstij nodokļus.

Pēc paziņojumu saņemšanas viena daļa iznākusi no pagrīdes.

Aizvadītajos šā gada četros mēnešos VID jau paguvuši reģistrēties 334 dzīvokļu un namu īpašnieki, to skaitā 300 reģistrējuši īres līgumus, maksājot iedzīvotāju ienākuma nodokli 10% apmērā no ienākumiem.

Kā atklāj VID Nodokļu pārvaldes pārstāve, cita starpā līdzīgus paziņojumus saņēmuši arī 62 dažādu preču tirgotāji interneta portālos. No viņiem 28 jau ir reģistrējuši saimniecisko darbību.

Uz jautājumu, vai mājokļa izīrētājam var likt samaksāt nodokli un vēl soda naudu, ja īres līgums ar īrnieku bijis noslēgts pagājušajā gadā un nav bijis reģistrēts, Ilze Borance atbild, ka par 2017. gadu iedzīvotāju ienākumu deklarācijas bija jāiesniedz no 2018. gada 1. marta līdz 1. jūnijam. Ja šajā laikā deklarācija bijusi iesniegta, tad soda nauda netiek piemērota. Bet tiem mājokļu izīrētājiem, kuri nav reģistrējuši saimniecisko darbību VID, nav tiesību atskaitīt attaisnotos izdevumus, izņemot nekustamā īpašuma nodokli.

Kā atzīst VID Nodokļu pārvaldes pārstāve, uzreiz nevienu atklāto nereģistrēto izīrētāju gan nesoda. Vispirms tiekot veikti preventīvi pasākumi, proti, izīrētājam vai tirgotājam nosūta vēstuli ar uzaicinājumu reģistrēt saimniecisko darbību VID vai Komercreģistrā. Ja vēstules saņēmējs neliekas ne zinis, tad parasti seko kontroles pasākumi.

VID vērtē personas izdevumu atbilstību ienākumiem. Ja izdevumi pārsniedz ienākumus, tad varot pieprasīt papildu deklarācijas par ienākumiem, ieņēmumiem, naudas un citiem uzkrājumiem, īpašumiem un to vērtības maiņu, kā arī iesniegt kontu izrakstus. Tā noskaidro, vai persona maksājusi skaidro naudu savos kontos, tādējādi izvairoties no iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksājumiem.

Saņemot samaksu skaidrā naudā par nekustamā īpašuma izīrēšanu, īrniekam ir jāizsniedz VID reģistrēta kvīts. Ja ieņēmumi no īpašuma iznomāšanas pārsniedz 40 000 eiro gadā, tad obligāti jāreģistrējas VID ar pievienotās vērtības nodokli (PVN) apliekamo personu reģistrā.

20180605213449_4254

Pievienot komentāru

Komentāri (41)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =====

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. Esmu PAR Vid, bet cilvekus, kas menesi sanem mazak par 1.5 tukstoti, ludzu neaiztikt. Jo riga piemeram, maksaju 380eur par iri. 150 par komunalajiem, man vienkarsi vidam nav vietas. Jau ta balanseju. Nu nevajag nabagus dricelēt, jalauj bik atsperties cilvekiem. Es piemeram nesaprotu, ja vienreiz par so naudu samaksaju nodokli, kapec man atkal un atkal jamaksa? Sanak ka no 100eur man soc nodokli aiziet 30 eur. Jau paliek 70, talak samaksaju auto nodokli, pvn, nekustama ipasuma, vel kadu akcizes nodokli, cik no tiem 100 eur, man beigas aiziet nodoklos? 50? Par traki.

 3. No 2018. gada jau vairs nav 10% bet 20%, ne tā?

 4. Interesanti, kad VID sāks tramdīt nepagrīdes miljonārus – maksātnespējas administratorus, ātro kredītu devējus, PVN kombinatorus, tos, kuri apgroza miljonus budžeta naudas. Tagad atkal tērēs spēkus uz sīkajiem, kas ar izīrēšanu nopelna labi ja pāris simtus eiro mēnesī. Bet darbības imitācija nodrošināta un gada beigās smagās prēmijas arī!

 5. Tik vien kā tāda nianse, ka 10% jāmaksā ne tikai no īres naudas, bet arī no komunālajiem maksājumiem!!!

 6. Nekas…Driiz vien tauta saaks ,,trenkaat,, juusu meeslu bedri un kriminaalo miljonaaru audzeetavu ! Cik vien iespeejams,ne centa,lai paildzinaatu prettautiskaas un ciniskaas 4.maija ,,LV,, nozheelojamo,tautas izniicinosho eksistenci !

 7. to vid budu sen vajadzeja uzraut gaisa

 8. Ja un maksā dārgāk lai īrētu dzīvokli… Lopi tie VID 😢

 9. Pareiz ir. īpaši jau par tiem kas prasa 200-300 eiro par īri. Saimniecisko darbību var arī nereģistrēt! Ir tikai jāpaziņo ka izīrē dzīvokli un samaksā to 10%. Ja jau saņem 300 eiro, kas žēl tos 30 nomaksāt nodokļos paliek tak 270 eiro. Citiem tāda nauda paliek pēc tās īres naudas un pārējo rēķinu nomaksāšanas. Bet izīrētājam 270 plus vēl savi ienākumi!

 10. Maksātnespējas procesi lai rit savu gaitu, bet 1 dzīvokļa izīrētāji super noziedznieki

 11. Stulbie tuudali grib dziivot bagaati kaa Eiropaa, bet kraapties un zagt kaa krievijaa. Nee, stulbie tuudali, tas abi kopaa jums nav un nebuus iespeejams.

 12. izīrētāji maksā 21% nodokli iepērkoties vaikalā!

 13. Diemžēl raksta pēdējā teikumā kaut kas autoram ir nogājis greizi. Viss raksts ir par dzīvokļu izīrēšanu. Tad kopš kura laika par saņemtajām īres maksām ir jāmaksā PVN? Citādi kāpēc dzīvokļu izīrētājiem būtu jāreģistrējas PVN maksātāju reģistrā!

 14. Ja jàmaksà nodoklis no privàt īpašuma ko esmu nopircis tad atvainojiet cik dzīvokļus tad es varu nopirkt vèl ???Vai VID man iedeva naudu īpašuma iegàdei???Vai VID kopj un remontè un uztur manu īpašumu ,jo no bagàtniekiem viņi neko nedabūn tie ar advakàtiem àtri viņus pie vietas pieliek bet iedzīvotàjus kuriem mantojumà kàds īpašums nonàcis àtri grib noplèst naudu ,es viņus kràptu tàpat kà viņi kràpj tautu……..

 15. $ūdīgi, bet glauni? Atbildēt

  Kad sāks būvēt dzīvokļus mazāk turīgajiem? Kā pēckara gados – bij barakas, komunālie dzīvokļi, kopmītnes, mazģimeņu dzīvoklīši. Bet otrajai brīvvalstij simtgades goda mielasts svarīgāks. Un VID’s pārī ar jauno īres likumprojektu jau pacēluši kāju spērienam pa pagaidām vēl zem jumta gulošā nabaga ribām …

 16. Un pareizi dara,kad kontrolē izīrētājus,jo pastāvīgie iedzīvotāji nemaz īsti nezina,ko īpašnieks ielaidis savā dzīvoklī,un šie minētie īrnieki ir kā slogs uz deklarēto iedzīvotāju pleciem,jo par atkritumiem nemaksā,jo nav deklarēti,kāpnes negrib tīrīt,jo vienkāŗši negrib.Galvenais ir kas,kad īpašnieks izdeklarējās no dzīvokļa,ielaiž īrniekus -ģimeni,un mēs nezinām,kas tie par cilvēkiem,un galvenais,kad viņi nemaksā par kopējiem atkritumiem.kas jāatmaksā deklarētajiem iedzīvotājiem.

 17. šķiet, ka Latvijā nemaksāt nodokļus ir goda lieta! bet prasīt, lai būtu normāli ceļi, slimnīcas, skolas ir tādā gadījumā ir pareizi? Nē! Jo tās uztur no iekasētajiem nodokļiem, maksājot algas skolotājiem, ārstiem, pensijas veciem cilvēkiem. Ja naudas – jūsu nodokļu – nav valsts kasē, tad arī nav to algu un pensiju, ceļu un slimnīcu.

  • naudu latvijā izzog – tāpēc viena ”pensionāra”, kas mahināciju veidā saņem pensijā miljonus bet citi saņem 100-300 euro grauj pensiju sistēmu- jo visi jau saņem no viena katla, tieši tāpat ir ar skolām daļu skolu slēdz – saucot to par reorganizāciju lai ieekonomēto varētu izzagt, par ceļiem nemaz nerunāsim – visi ceļu remontētāji ir zem viena spārna un ļoti daudz parazītu, kā utis barojas no tās lietas darot mūsu katra ceļa metru zelta vērtē- tieši tāpēc bedre uz bedres bez jebkādām garantijām un mūžīgā bedrīšu lāpīšana tā vietā, lai 1 reizi sataisītu normālu remontu. Par ārstiem nerunāsim – izspiedēji kuriem grūž naudu, kā melnajā caurumā un vienalga kurn un kurn redz savadāk neārstēsim. un tādu piemēru ir simtiem… tās ir tikai manas domas.

   • ja tev ir izzagšanas piemēri, ej uz policiju vai prokuratūru, nevis te tukši muldi, pajoliņ! pensionāri nesaņemtu 100-300, ja viņiem ko būtu maksāt. nav jau ko, jo nav no kā – nodokļi neienāk!

    • Acimredzot Tev ar galvu nav kaut kas kartiba! Mums par pensiem maksa patreiz stradajosie, seit jau zimbabves limenis, ej paskaties ka citviet eiropa darbojas pensiju fondi! Visas nozares izslauc tautas naudu un Tu tarpagalva vaidi par iziretajiem. Lunis bled

   • 100%taisniiba,visa nodoklu nauda ar piramidaalaam sheemaam,nonaak neliesu kabataas!!

 18. VID sāciet savus kolēgus shēmotājus un loterijas vinnētājus apkarot,jūs līdz pilnīgumam paši esat kosmosa attālumā.

 19. Es te VID gribu noziņot, ka Jānis Liepiņš no 3. dzīvokļa arī īrniekus ielaidis. Un tad vēl blakus mājā tāds Koļa, kura uzvardu nezinu. Un ir jau vēl, es te podjezdā apjautāšos un VIDAam pastučīšu, kā labajos padomju laikos. Tāds sīkums vien ir, bet patīkami gan. Un arī VIDs varēs politiķiem un tautai atskaitīties, ka labi strādā. Jo to lielu zagļu tak tik daudz nemaz nav var būt pat bīstami. Re tevienu vēl nesen pie kapiem…nu bīstami ar tiem zakoņikiem! Bet prastie pilsoņi mums kā kurkuļi žustoša peļķē. Tos pat ar plaukstu var pasmelt! Pat pirkstos nekož.

 20. Tas VID visus caurumos lien,labak seimu butu pakratijusi aiz sprandas! Taja VID sez vienas kuces,esat noladetas latviesu pastalas!

 21. Interesanti , cik Preiļos var prasīt par dzīvokļa izīrēšanu 40 eur. Super.

 22. uzreiz desmitiem mēsluvaboles stukačotājas sarosījās – nu kā es tagad varu kaimiņam sliktāk izdarīt, lai jau nu kaimiņš arī velk bomža dzīvi, kā es. Latvieši ar retiem izņēmumiem ir viena liela vergu un stukaču tauta- nav brīnums, ka izmirst fui. tās ir tikai manas domas.

 23. VID tiešām ar galvām kaut kas nav kārtībā.Nu jāiet taču ārsteties un tikai tad var iekasēt nodokļus.
  Dzīvokļu izīrēšanas jautajums jau ir zināms 25 gadus.Kāda saimnieciskā darbība????? Allo ,mostieties.
  Sen bija laiks izstradāt un pieņemt vienu vienkāršu dokumentu,kas uzliek par pienākumu izīrētājam samaksāt kādu vienreizējuproporcinalu gada maksu,atbilstoši reģionam un tml.To lielais vairums darītu labprāt,bet tādi ,kuri gribēs ielaisties spēlēs ar VID saimnieciskās darbības reģistrēšanā ,izīrējot dzīvokli nebūs daudz.Pratiņ nāc mājās ,ansīt pūt stabulīti. Dzīvokļu ires maksas jau tā ir augstakas neka cilveki var atļauties,nē vēl vajag pacelt. Ja neproti sakārtot ļauj nemaksāt,kad sakarto,tad prasi maksu.Ļoti vienkaršs princips.

 24. Saprotu, ka VID meklē iespējamos nodokļu maksātājus visur – pēc principa santīmu nekrāsi, pie lata netiksi, bet nekādi nesaprotu, kā VID spēj neredzēt neticamo bagātību pieaugumu starp visādiem administrātoriem, saviem kolēģiem, muitniekiem utt. Tur būtu pavisam cits pienesums! Tagad visur raksta par Bunkus miljoniem, kuri pilnīgi viennozimīgi nav iegūti likumīgā ceļā. Un kās? Vai šo naudu tagad konfiscēs par labu valstij, vai tā pāries ģimenes mantojumā kā godīgi nopelnīts? Un kā ar pārējiem lielajiem zagļiem un mahinātoriem? Viņu miljoni valstij nav vajadzigi? Vajag tikai puķu tantes un sēņu vīra santīmus?

  • Tas variants ar 10% arī ir vienkāršais modelis.Gada beigās nomaksā 10% un viss!

   • Ņemiet vērā, ka 10 % jāmaksā no visiem ieņēmumiem, arī par komunālajiem pakalpojumiem, elektrības maksas un apsaimniekošanas izdevumiem, ja tos īrnieks maksās izīrētājam. Lūk kādu likmu Saeima pieņēmusi, visu ērtībai un labklājībai, tā teikt!

  • Tur, kur raksta par Bunkus nopelnītiem miljoniem, ir arī norādīts, ka tie ir nopelnīti likumīgi. Tādi nu mums tie likumi, kas maksātnespējas procesu administratoriem ļauj tādu naudiņu pelnīt.

 25. booking.com, airbnb.com u.t.t. – caur šiem portāliem savus īpašumus izīrē ļoti daudzi cilvēki. Te gan, man liekas, ka vajadzētu sakārtot šo jomu. Analogi kā tirdzniecību caur ebay.com. Kāpēc vienam cilvēkam, kas kaut ko dara, ir jāmaksā nodokļi, citam nav? Ja es strādāju algotu darbu vai man ir savs uzņēmums, es taču nodokļus maksāju!

 26. A kur paliek shemotāji -tur vāirāk čungura………

 27. Viena no tàdà MARGARITA LEVIKINA kura dzîvo Ziepniekkalnà Vienîbas gatvè ,un viñai pieder trîs dzîvokli kurus izîrè TAD NU KERATIES KLÀT TAI DÀMAI jo viñai arî ir biznes frizètava uz KA VINJA PELNA DIENAS naudiñu maizîtei 🙂

 28. Lai atbild, ka īrnieku nav iespējams atrast, tāpēc VID neko nemaksās.

  • Vis stulbi. Lielakai dalai lai tiktu lidz iziresanas jaiegulda vispirms lieli lidzekli. Par pelnu var runat varbut pec paris gadiem. Varbut vel krediti uz 20 gadiem
   Godigi but maksat nodokli no pelnas.
   Ka piemeram ja pardod ipasumu,

 29. Booking.com un AirBnB Atbildēt

  VID vajadzētu pārbaudīt pilnīgi visus caur booking.com īstermiņā izīrējamos īpašumus, kuros norēķins iespējams tikai par skaidru naudu, neskatoties uz to, ka booking.com jau sen piedāvā bez maksas iekasēt no viesiem naudu un pārskaitīt oficiāli uz izīrētāja konta. Īpašnieki apmaksā booking.com rēķinu no sava privātā konta un valstij savus ienākumus no izmitināšanas neuzrāda. Šie izīrētāji ar savām cenām bojā biznesu un imidžu tiem, kas nodokļus maksā.

Draugiem Facebook Twitter Google+