Kultūra
Mūzika

VIDEO. Ar Zemgales dejotāju dižkoncertu svinēs Ribbes dzirnavu 150 gadus0

Ekrānuzņēmums no Youtube.com.

Vasaras vidū, 6. jūlijā, Bauskas novada Ceraukstes pagastā krāšņi svinēs Ribbes dzirnavu 150. gadu jubileju, informē rīkotāju pārstāve Anita Dzelzkalēja.

Ribbes dzirnavas, neskatoties uz laika ritējumu, spējušas saglabāt stalto stāju un vēl joprojām katru dienu atvērtas apmeklētājiem. Zemgale izsenis tiek dēvēta par Latvijas maizes klēti. Atstātais mantojums stāsta par 19. gadsimta tradīcijām maizes tapšanas ceļā. Tā sākums ir pavasarī, kad zemkopji iesēj pirmo rudzu sēklu, līdz tā izaug un tiek nogādāta dzirnavās.

“Svētkus svinēsim kopā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) “Novada garša” pasākumu “Izgaršo Latviju Zemgalē”. Tā būs viena no piecām garšu pieturām, kuras LLKC šovasar rīkos visā Latvijā,” paud Anita Dzelzkalēja.

Svētku vakarā plkst. 22 gaidāms arī šī gada krāšņākais dejas notikums Zemgalē – lieluzvedums “Saule rudzu laukā” – pulcēs tūkstoš dejotājus no visas Zemgales.

Koncerta četrās daļās varēs vērot pavasari, kad latvieši svin Lielo dienu, vasaras saulgriežus, kas iezīmē šķirtni gan dabā, gan zemkopja darbā, rudeni, kad sākas ražas novākšanas laiks un dzirnavas pieņemas darba dunā.

Uzvedums noslēgsies ar ceturto daļu – “Dzīres dzirnavās”, pieminot senlatviešu kāzu tradīcijas – vedības. Pēc senlatviešu tradīcijām, vedības visbiežāk notika rudens mēnešos, kad lauku darbi tika apdarīti un labība novākta.

LA.lv