×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
29. janvāris, 2016
Drukāt

VIDEO: “Facebook” sludinājumā Latvijā meklē audžuvecākus afgāņu bēgļu puikam (7)

Kadrs no videoKadrs no video

Interneta sociālajā tīklā Facebook parādījies sludinājums, ar kuru tiek meklēti audžuvecāki vai aizbildnis 16 gadus vecam afgāņu zēnam, kurš nesen ieguvis bēgļa statusu Latvijā.

Atbalsta grupa Gribu palīdzēt bēgļiem publicējusi ierakstu, kas it kā esot Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas oficiālais paziņojums. Audžuģimenes meklēšana ir sākta, lai afgāņu bēgļu zēnam, kurš Latvijā ir bez saviem bioloģiskajiem vecākiem, nebūtu jādzīvo bērnunamā.

LNT Ziņas sazinājās ar Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju, kas kategoriski noraida, ka būtu sludinājuma autori, turklāt akcentē, ka audžuvecāku vai aizbildņu meklēšana publiskā veidā un vēl Facebook, vispār nebūtu pieļaujama rīcība.

Sludinājuma pirmavots ir organizācija Droša māja, kas LNT Ziņām atzīst, ka tik tiešām šādā veidā arī savā Facebook kontā meklē afgāņu bēgļu bērnam audžuvecākus vai aizbildni. Iestāde esot atsaukusies Ropažu novada bāriņtiesas aicinājumam. Sludinājumā norādīts arī telefona numurs bāriņtiesai, pa kuru var pieteikties cilvēki, kuri vēlas adoptēt bēgļu zēnu vai arī pārstāvēt viņa intereses kā aizbildņi.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Afgānim jau pareizie priekštati ..jūs gribat ,bet man pretenzijas mājā nau jabūt sunim vai cūkai ! Ha -ha

 2. Piedāvājiet taču visiem Saeimā vispirms!Vai Rīgas Domē Ušakovam kaķu vietā…

 3. Godmaņkundze, uz priekšu! Rādiet priekšzīmi! Ar muti Rīgā, ar darbiem aizkrāsnē?
  Tā jau laikam visi tie mūsu velkamisti gatavi “darboties”. Ar muti.
  Latvijas iedzīvotājs parastais nav tik turīgs, lai varētu ņem svešu 16 gadīgu jaunieti, kuram noteikti ir ass nazītis kabatā, savā ģimenē un garantēt viņam to, ko Merkeliene apsolījusi.
  Ar vienu netiekat galā? Ko iesāksiet ar tiem simtiem? Gan jau arī kādam no tiem būs jādod bēgļa statuss, tātad jāpamet Mucenieku telpas. Kam tos uzgrūdīsiet kaklā?

 4. Bet,kur paliek mūsu -Latvijas ,bāreņi pēc bērnunama? Vai viņus arī kāds adoptē?

 5. Ivar, Dūda, uz priekšu, ko vēl gaidāt?!

 6. Afganistanā viņām vajag būt radu papilnam un viņš tur justos ka majās, jo būtu mājās.

 7. Neapskaužu Ropažu pašvaldībā dzīvojošos, jo viņiem būs jāmaksā par nepilngadīgo bēgļu dzīvošanu bērnunamos un pilngadību sasniegušajiem būs jādod dzīvoklis. TV rādīja, ka Ropažu pašvaldība (tātad tās iedzīvotāji) jau maksā par dažu bēgļu dzīvošanu viesnīcā.

  Kāpēc kāds no tiem 2000 bēgļu atbalstītājiem pats nevar adoptēt to bēgli savā ģimenē?

Draugiem Facebook Twitter Google+