×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
3. jūnijs, 2016
Drukāt

VIDEO: Ieskaties, kā atjaunoja Rīgas Domu (1)

Aivara Siliņa / publicitātes fotoAivara Siliņa / publicitātes foto

Rīgas Doms.

Šī ir pirmā vasara, kad ne vien rīdziniekus, bet arī pilsētas viesus priecē atjaunotais Rīgas Doma tornis un tajā uzstādītie zvani. Tam par godu izveidota īsfilma “Rīgas Doms. Ar jaunu spēku!”, kas ļaus ieskatīties šīs simboliskās celtnes sarežģītajā atjaunošanas procesā.

Rīgas Doms ir viens no nozīmīgākajiem pilsētvides elementiem, un tā vēsture ir gandrīz tikpat sena kā pašas Latvijas galvaspilsētas vēsture. Astoņus gadsimtus pieredzējusī ēka pērn piedzīvoja nozīmīgus rekonstrukcijas un atjaunošanas darbus. Nepilna gada laikā Rīgas Domā ģenerāluzņēmējs SIA “Arčers” un 28 citi darbos iesaistītie uzņēmumi paveica sarežģītības un mēroga ziņā nepieredzētu darbu, ievērojot visus specifiskos ierobežojumus un prasības atbilstoši UNESCO Pasaules mantojumā iekļauta nacionālās nozīmes kultūras pieminekļa statusam.

Tagad ikvienam ir iespēja ar īsfilmas palīdzību ieskatīties restaurācijas darbu aizkulisēs, uzzināt, kas pārbiedēja pie augstuma pieradušos celtniekus, kā no ceturtdaļmiljona dažādu elementu tika salikta sastatņu konstrukcija un kādas pārvērtības rekonstrukcijas procesā piedzīvoja torņa gailis. Tāpat videofilma ļaus ieskatīties Rīgas Doma torņa iekšējās konstrukcijās pirms un pēc paveiktajiem darbiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kolosāls video, paldies!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+