×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
9. marts, 2018
Drukāt

VIDEO. Juceklis ap izdienas pensijām, kāds diplomāts saņem virs 2000 eiro (7)

Ekrānuzņēmums.Ekrānuzņēmums.

Zināmu viļņošanos sabiedrībā izraisījis Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas jeb OECD vērtējums par Latvijas pensiju sistēmu. Tajā uzsvērts, ka īsti nav attaisnojuma izdienas pensijām – kad vairāku profesiju pārstāvji pensijā var doties daudz agrāk un saņemt krietni vairāk nekā citi. Dažādas nozares uzstāj uz šīm privilēģijām, taču nav neviena, kas Latvijā atbild par izveidoto sistēmu kopumā, ziņoja LTV “Panorāma”.

Valsts kontroliere Elita Krūmiņa atzina: “Ja mēs būtu godīgi, tad izdienas pensiju gribētu saņemt jebkurš Latvijas iedzīvotājs. Un tad ir jābūt ļoti skaidram pamatojumam, kādēļ tieši šajai profesijai – kāpēc tiešām šī izdienas pensija pienāktos.”

Krūmiņas viedokli papildina arī Labklājības ministrijas pārstāve Dace Trušinska: “Ir arī nevienlīdzība starp pašiem izdienas pensijas saņēmējiem. Daži strādājot, var saņemt šo izdienas pensiju, bet daži nevar! Arī aprēķināšana ir dažāda.”

Valsts kontroliere šo sistēmu vērtē skarbi, sakot: “Manā uztverē tā nav sistēma. Tas ir kaut kas vēsturiski izveidojies, kur dažādu lobiju vai ietekmes sviru rezultātā, šis izdienas pensiju saņēmēju loks ir paplašināts.”

Valsts kontrole revīzijā apkopojusi spilgtākos piemērus. Tās redzeslokā nonāca kāds diplomāts, kurš saņemot 2420 eiro lielu izdienas pensiju. Sarakstā arī kāds prokurors ar 2141 eiro lielu izdienas pensiju, un kāds iekšļietu resora darbinieks ar 663 eiro izdienas pensiju. Lieki piebilst, ka valsts pensijas apmērs šīm personām būtu krietni vien mazāks. Piemēram, diplomātam 326 eiro, prokuroram – 420 eiro, bet jau minētajam iekšlietu resora darbiniekam vien 201 eiro.

Plašāk pievienotajā video.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. vienkarsa darba daritajiem saka ja nevari maini professiju ,bet es domaju ka ari kulturas darbinieki tai sksita baletdejotaji ari var mainit profesiju tas butu tikai godigi ari sportisti macas par masieriem sporta arstiem treneriem visi ir dzivi cilveki un gadiem ejot nav viegli nevienam

 2. Diplomātam un prokuroram izdienas pensija? Tieši kādi ir tie darba pienākumi, kurus viņi nevar turpināt veikt? Saprotu, ka baletdejotāji nevar jo ķermenis fiziski noveco, arī cirka mākslinieki, bet diplomāti???

 3. Policija ir super iestade.Tur 70% strada izdienas pensionari.Sez rubina degunu un ir izdienas pensija.Ciekurkalna linija ta maja.Tas ir padomju paliekas.Jamaksa normala alga cilvekiem.Likumu vajag mainit.Kuzi ko gaidi.

 4. Tiešām vajadzētu izvērtēt, bet gribētu redzēt, kurš komandētu sirmgalvju bataljonu. Daudzi iet strādāt uz šīm struktūrām, tikai dēļ izdienas pensijām, pamēģiniet noņemt, redzēs kas strādās.

 5. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 6. Mums nav cirka, nav profesionālu cirka aktieru, bet ir izdienas pensija cirka māksliniekiem! Iztikušās zemēs cirkusniekiem nav šāda blata. Stāvi uz galvas kamēr vari, vēlāk pārej uz citu profesiju, kā piem. Amērikā. Uz Rīgu bija atbraukuši no turienes uzstāties ļoti cienīga vecuma ģimenes akrobātu duets (agrāk dzīvoja Krievija). Var strādāt līdz sirmam vecumam, mainot žandrus un mierīgākus trikus, arī pat profesiju u.t.t. Kas ir mūsu cirkusnieks, kā to atšķirt no parastā pašdarbinieka? Tad jau bārmenis arī ir žongliers.

  • Stāvi uz galvas kamēr vari, vēlāk pārej uz citu profesiju, kā piem. Amērikā.
   ……………..
   Paziņa no Amēērikas izlika sava paziņas, bijušā policista pensijas skaitļus. Saņem izdienas pensiju un dažādus procentus par darbu, ko veica ārpus dienesta policijā. Saprotams, no piepelnīšanās maksāja nodokļus. Tad nu lūk, viņa pensija ir krietni lielāka par algu, ko saņēma policists būdams. Bet Amerika ir liela, katrā štatā, pat pilksētā savi likumi.

Draugiem Facebook Twitter Google+