×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
7. septembris, 2015
Drukāt

VIDEO: Muceniekos dzīvojošie bēgļi sūdzas par mazu dienas naudu (48)

Foto - LNTFoto - LNT

Lielu daļu Latvijas sabiedrības, kas pret bēgļiem izturas noraidoši, šāda iespēja noteikti satracināja vēl vairāk. Bet Latvijā jau šobrīd esošie patvēruma meklētāji nav apmierināti ar apstākļiem, kādos nonākuši, vēsta LNT raidījums “TOP10”.

“Mūsu rīcībā ir nonācis jaunākais tiesībsarga ziņojums, kas tapis pēc pārbaudes lietas ierosināšanas, reaģējot uz patvērumu meklētāju sūdzībām. Par ko tad sūdzas un kas neapmierina pat nieka dažus desmitus cilvēku, kuriem Latvija kļuvusi par mītnes zemi?” mēģina noskaidrot raidījuma veidotāji.

Muceniekos brokastu laiks. Šajā centrā, kas atrodas Pierīgā, tiek izmitināti patvēruma meklētāji. Viņi te dzīvo tik ilgi, kamēr tiek pieņemts lēmums par bēgļa statusa vai termiņuzturēšanās atļaujas piešķiršanu, vai arī lēmums par izraidīšanu no valsts.

Centrā patlaban uzturas ap 50 cilvēku. Tostarp arī Talia ar diviem bērniem. Sieviete Muceniekos ir astoņus mēnešus. Klausoties mūziku no dzimtās Irākas, viņa nespēj valdīt emocijas. Tomēr Latvija Taliai patīk, un viņa stāsta, ka nevēlas doties uz kādu pārtikušāku Eiropas valsti.

ienlaikus viņa sūdzas, ka iztikt ir grūti. Pārtikas un pirmās nepieciešamības preču iegādei valsts katram patvēruma meklētājam maksā divus eiro un 15 centus dienā, kas kopā mēnesī ir aptuveni 60 eiro.

Par nespēju iztikt ar 2,15 eiro dienā sūdzējušies arī citi centra iemītnieki, kuri pauduši neapmierinātību arī par pārtikas paku nepārdomāto saturu, informācijas trūkumu un centra darbinieku nelaipno izturēšanos.

Vislielākā neapmierinātība patvēruma meklētājiem ir tieši par uztura naudu. Tiesībsargs Juris Jansons sūdzību uzskata par pamatotu, norādot, ka ar 2,15 eiro dienā ir par maz, lai nodrošinātu cilvēka cienīgu un veselības stāvoklim atbilstošu dzīves līmeni. Savukārt Labklājības ministrija neredz pamatu pārskatīt dienas naudas apmēru.

Pievienot komentāru

Komentāri (48)

 1. Viņiem nepietiek kalašņikova un granātu iegādei.

 2. Šai valdībai būs pēdējā stunda, ja kaut vai dažus desmitus bēgļu tā pieņems Latvijā ārpus bēgļu nometnes

 3. Nekur nav tik labi, kā mājās… Un tāpēc tiem jābrauc uz mājām… Tur vairāk maksā par to, ka nestrādājot, sēdēsi. Tur maksā pa 100000 eiro par katru dienu.

 4. Baigais tiesibsargs! Kads vinam vards un kur vins strada? Kadu naudu vajag palielinat/ pROM UZ SAVU DZIMTENI VISUS MIGRANTUS IESKAITOT SITADUS TIESIBSARGUS.nOTEIKTI KOMUNISTU PECTECIS,JO RUNA KA KOMUNISTS.

 5. Paldies valdībai un ES par rūpēm,jo mums tak tik daudz darba, ka nav kas stradā.Tagad bus milzu čupa ar darbaspēku , slaucīs,tīrīs,remontēs.Domāju,ka mums tadi nav vajadzīgi.Krievija gan sitos pretī neņem.pašiem savu sūdu pietiek,bet mēs tak nedrikstam pateikt-NĒ,ko ES padomās!

 6. Lai strādā – remontē savu viesnīcu, uzkopj teritoriju, slauka ielu, sekmīgi(!!!) mācās valodu un pieklājību.

 7. Baigais – tiesību sargs pamodies un aktivizējies! Nez kurā virzienā viņš skatās, lai nodrošinātu Latvijas pensionāriem un bērniem to cilvēku cienīgo dzīvi ? Kuriem nemaz neatliek šie 2 eiro dienā, jo jāmaksā arī komunālie. Lai mūsējie paciešās (uz viņiem tak neattiecas starptautiskās normas…?) – bet šitie tiko atbrauc – tā lūdzu ņemiet visu, tikai neceliet traci…

 8. Piekritu tam, ka Latvija pat neaptver, kadas ta saucamas beglu masas gaz apkart Eiropu!
  Nekada gadijuma nepielaut to Latvija!
  Tos kas jau ir tikusi ieksa tos ara, un pec iespejas atrak!
  No jaunam beglu masam aizsargat robezas vai ka citadi, bet nepielaut kaut vieam no siem afrikaniem, somaliesiem un tamlidzigiem skersot robezu!
  Dievs sveti Latviju manu Dzimteni!

 9. Daudzi Latvijā pat neaptver, kādas bēgļu masas gāžas Eiropā un it īpaši Vācijā – Bavārijā. Tie nav simti vai tūsktoši, tie ir simtiem tūkstoši bēgļu un tikai dažu nedēļu vau mēnešu jautājums, lai mērītu miljonos!!! Nenovēlu nevienai citai Eiropas valstij piedzīvot to, it īpaši Latvijai. Nekādā gadījumā nedrīkst celt bēgļiem paredzēto noteikto dienas naudu 2.15 eur apmērā, tas ir vienīgais, kas spēs atturēt tos no masveida apmešanās uz dzīvi Latvijā. Jā, protams var diskutēt par koeficientu piemērošanu izmaksājamajai dienas naudai tekošās gada inflācijas apmērā, bet, tā kā nākamajā gadā paredzama deflācija… Dievs svētī Latviju!

 10. Man tétim pensija ir tikai 56.euro…Normáli?Cilvéks nostrádája visu múzu,nebija darbs tikai páris gadu pirms pensijas,un mazliet nepietika stázam gadi…Un dzívo tagad ká gribi..Ne valsts,bet kautkáds sviests…Jánosúta tos béglus,lai padzívo kopá ar músu pensionáriem,,varbút sapratís,ka pasu valstí nebija nemaz tik slikti…un beigás muks atpakal uz savu valsti….Ofi*eli,pabalstus viniem…lai iet un strádá..Man gribas viniem visiem ..!Vieglás dzíves meklétáji..es neticu viniem —nevienam..Bégli atradusies….

 11. Gan jau, ka tiesībsargs arī māk paskaidrot to kapēc ar minimālo algu nevar iztikt…

 12. Ejat ..Neviens jus te nesauca.dabujat pajumti-sakat paldies. Ja ne-vaacaties no kurienes nakusi…

 13. shis jau izklausaas neviss peec beegljiem, bet peec sociaalo garantiju izkraapeejiem!!! Ja nee tad taisiisim traci no seerijas!!! Murgs!

 14. Bet kādēļ mums GMI ir tikai 49 €!? Vai ar to var iztikt!?

 15. Tiesībsargs varētu nosaukt tās iedzīvotāju kategorijas, kuras viņaprāt LV dzīvo cilvēku cienīgu dzīvi…Un tieši, kurai kategorijai viņš sevi pieskaita.

 16. Sākas. Jau šitie daži,kas te apmetušies,sāk ”pravas kačāt,tad kas būs ar tiem 250,kuru skaits gan realitātē sasniegs dažus tūkstošus?

 17. Manā ģimenē pārtikai un higēnas precēm nesanāk vairāk, bet tā nauda jānopelna smagi strādājot

 18. Ko lai mēs sakām mums bērnu nauda 11eiro mēnesī kā laai mēs uzturam bērnus nekaunīgi

 19. galvenais ka Iphone rokās. 🙂

 20. ja nepatīk – visus laivās un prom uz dzimto zemi! te nav parazītu paradīze!

 21. Padomā, kas par aknām! Lai lasās no kurienes nakuši! Neviens viņus te ar varu netur!

 22. Mīļie pensionāri- dodieties pie tiesībsarga un pieprasiet savas tiesības !!Neklusējiet !!!!

 23. Tad viņi atbēguši no labākas dzīves? Jumts virs galvas un paēduši ir, ko vēl? Paši arī nav bez graša…

 24. mācās no vietējiem pensionāriem, kuri tika aplaupīti bankas Baltija u.c. finansu afēru gadījumos. protams, no tiem, kurui nepakārās. var izdzīvot arī ar mazākām naudām, ja jumts virs galvas ir 🙂

 25. ja vajag naudu, tad vajag strādāt

 26. ka visi ir jauni un spēcīgi vīrieši. Latvijas valsts atbalsta dezertierus. Ja viņu valstī ir karš, tad večiem jābūt vienā, otrā vai trešā armijā un ieviest kārtību savā zemē.

 27. “2,15 eiro dienā ir par maz, lai nodrošinātu cilvēka cienīgu un veselības stāvoklim atbilstošu dzīves līmeni”

  pa pa pa.. ēst viņiem dod, komunālie nav jāmaksā, medikamenti/ārstēšana arī droši vien tiek nodrošināti utt..
  vai tad tie simti un tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kuriem pēc maksājumu nomaksāšanas, pārtikas un medikamentu iegādes nepaliek ne tuvu 60 eiro katram ģimenes loceklim (un runa nav par nelabvēlīgām ģimenēm vai cilvēkiem spēka gados, kuri izvēlas dzīvot uz pabalstiem, nevis meklēt darbu) nav pelnījuši “cilvēka cienīgu un veselības stāvoklim atbilstošu dzīves līmeni”???
  lai strādā un piepelna, kā trūkst!

 28. Laimigu celu!

 29. Tas labi, ka tiem ceļotājiem ir tik mazs pabalsts pie mums. Te viņiem nepatīk. Visi grib tikt Vācijā vai Anglijā. Tur lieli pabalsti. Ko ES darīs, ja to ieceļotāju būs daudzi miljoni?

 30. Mēs jums jūtm līdzi. Brauciet pei Merkeles.

 31. Nu tad tik jākrāmē koferi un jādodas atpakaļ 🙂 laimīgu ceļu 😉

 32. …un lielai daļai Latvijas pensionāriem ar 2,15 Eu dienā jau ir pusdienu svētki! Tie pasaules ceļotāji gaida ES solīto 1000? LAIKAM… Un ko tante solīja?

 33. 100 deputātu un valsts valdnieki tikai domā kā ātrāk likvidēt pensionārus!Jo iebraucējiem pietiek ar 2 evrikiem.Bet pašmāju pensionāri grib vairāk.Jo pat par sūri nostradātājiem gadiem krievu laikā nemaksā.

 34. Ja ir par maz naudiņas, tad jādod iespēja nopelnīt to – jāliek pie darba. Tagad rudens klāt – būs lapas jāvāc, un ziemā sniegs…Iespējas jau ir…Piekrītu tiem, kuri saka, ka valstī 80% pamatiedzīvotāji dzīvo cilvēka necienīgi dzīvi.

 35. lai brauc uz dzimteni, tur noteikti lielāku maksā:)

 36. Maminam atnem naudu.Pensionari dzivo ar dazu eiro naudu.Uznemejus apspiez ar nodokliem….pasu latviesu tauta vairakums dzivo zem kritikas robezas…es pati onkologisksis slimnieks sanemu pensiju 75.eiro…jamaksa komunalie pakalpojumi jaskolo pusaudzis dels….bet Imigrantiem tiek padots uz skivisa….vel slikti…mes sava dzimtaja valsti esam nabagi…atbalsta nav…kur vel talaak iet????

 37. mēs viņus esam uz šejieni aicinājuši un solījuši,ka nodrošināsim “cilvēka cienīgu un veselības stāvoklim atbilstošu dzīves līmeni”?Paši jau uz savu iniciatīvu šurp ir atgāzušies,tagad pieprasa lai viņus apgādā.Nu ,protams,ka tiem attēlā redzamajiem spēka gados esošajiem tēviņiem ar 2.15 euro nepietiek.

 38. Jau sūdzās! Neko nedara,slaistās ,bet vienalga nav labi. Bet kā Latvijā dzīvo un iztiek pensionāri.daudzbērnu ģimenes un tie kas dzīvo zem iztikas līmeņa ? Dzīvo un cīnās. Bet te blandoņas jau sāk vaimanāt. Un kas būs kad te ieradīsies 2300 un arī sāks bļaustīties kad ”grūti ” izdzīvot(slaistoties )? Tad viņi vienkārši ņems paši un sados pa kaklu tiem kas nedos(cerams kad pa kaklu dabūs arī kāds multikultūras piekritējs ).

 39. Manai 90.gadīgajai vecmāmiņai ar savu pensiju dienā sanāk 1EUR iztikai, un es pieņemu, ka lielākajai daļai pensionāru tā ir. Un tikai tāpēc, ka šādi te diedelnieki (kas negrib strādāt) mums ir jāuztur no savas nodokļu naudas, mana vecmamma nekad arī nesagaidīs cilvēka cienīgus apstākļus.

 40. Daži studenti mēnesī iztiek ar 90,60 EUR (valsts stipendija),ja esi kursā labākais. Par šo naudu ir jasamaksā par kopmītnēm,elektrību un internetu+ mēnesi jāēd un janopērk kaut kas skolas vajadzībām. Nevienam nav viegli.

  • Lībijā : Dzīvokļa mēnešmaksas nepastāv
   Lībijā : Maksa par elektroenerģiju iedzīvotājiem nepastāv
   Lībijā : Litrs 95 benzīna 0,11 eirocenti
   Lībijā : Kredīti dzīvokļa vai automašīnas iegādei pilsoņiem bezprocentu
   Lībijā : Makleru pakalpojumi aizliegti
   Lībijā : Par medicīnas preparātu viltošanu nāves sods
   Lībijā : Daļā aptieku zāles iedzīvotājiem ir par velti
   Lībija : Iestājas par vienotu Āfrikas Valsti ar Visām tajā pastāvošajām ticībām
   Lībija: Pauda apņemšanos izstāties no SVF ,darijumiem ar papīra naudu, pāriet uz zelta dināriem

Draugiem Facebook Twitter Google+