Kultūra
Mūzika

Video: Noskaties, kā top lielākais virtuālais koris Latvijā0

Ekrānuzņēmums no Youtube.lv

Latvijas simtgades Dziesmu un Deju svētkos, pieredzēsim vēl ko nebijušu – tradīcijām un tagadnīgumam savienojoties, Sadziedāšanās naktī uz vietas esošajiem dziedātājiem Mežaparka lielajā estrādē pievienosies vēl vairāki simti dalībnieku – virtuālais koris. Piedāvājam uzzināt, kā notiek gatavošanās virtuālā kora uznācienam.

Šobrīd notiek sagatavošanās darbi, lai ikvienam balss spēles “DzieDot” lietotājam, neatkarīgi no vecuma, dzīvesvietas un balss tembra, virtuālā kora sastāvā būtu iespēja pievienoties lielajam Dziesmu svētku kopkorim. Mākslinieces Katrīnas Neiburgas vadībā tiek izstrādāts virtuālā kora uznāciens – iesūtītie video tiks projicēti uz pieciem lielizmēra ekrāniem, lai Sadziedāšanās naktī dziesmas “Tumša nakte, zaļa zāle” atskaņošanas laikā dziedātājiem estrādē uz ekrāniem ierakstā pievienotos simtiem latviski dziedošo no visas pasaules.

Saistītie raksti

Lai vēl šogad nokļūtu uz Dziesmu svētku lielās skatuves un piedalītos Latvijā pirmā virtuālā kora tapšanā, vēl tikai līdz 29. jūnijam iespējams pievienot savu tautasdziesmas “Tumša nakte, zaļa zāle” dziedājumu, izmantojot balss spēli “DzieDot”. Lai to izdarītu, viedtālrunī nepieciešams lejupielādēt balss spēli un, kad dziesma apgūta, jānofilmē sevi kā parādīts spēles paraugā. Dziesmas beigās parādīsies iespēja video materiālu nosūtīt iekļaušanai virtuālā kora sastāvā. Jāatceras, ka katrā video fragmentā jābūt redzamam tikai vienam dziedātājam.

Par godu XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem pēc LNKC iniciatīvas Svētku lieldrauga Swedbank vadībā izstrādāta viedtālruņu lietotne jeb balss spēle “DzieDot”. Tā jebkuram spēlētājam palīdz attīstīt dziedātprasmi un pārliecību par sevi kā dziedātāju, mācoties latviešu tautasdziesmas.

Plašāka informācija par spēli un tās lejupielādes iespējām savos viedtālruņos atrodama spēles mājaslapā.

LA.lv