Latvijā
Sabiedrība

VIDEO. Paraplānu entuziasti simtgadei par godu noslēdz lidojumu virs piekrastes0

Ekrānuzņēmums no LNT raidījuma “900 sekundes” video.

Paraplānu entuziasti Latvijā noslēguši lidojumu virs Latvijas piekrastes. Paraplānisti, apvienojoties vairākos tādos kā putnu kāšos, nolidojuši visā piekrastes garumā, tādējādi sveicinot savu dzimteni simtgadē no gaisa, vēstī LNT raidījums “900 sekundes”.

Paraplānu entuziastu Latvijā ir vairāki desmiti, taču līdz šim viņi lidoja pa vienam vai pavisam nelielās grupiņās. Armandam Ķirpam jau sen bija iecere apvienot daudzus paraplānistus un aplidot Latviju, līdz paraplānistu pasākumā 2017. gada vasarā Cēsīs ideja nobrieda līdz reālai darbībai.

Lidošanu uzreiz neesot varējuši sākt. Līdz tam bijis jāveic daudz saskaņošanas darbu, jo Latvijas piekrastē ir virkne teritoriju, kurām paraplāns pat tuvumā nedrīkst rādīties. Taču nu viss ir aiz muguras, un bija palicis vien paveikt “pašu mazumiņu”.

“Visgrūtākais ir izdarīts. Esam nolidojuši 90% Latvijas jūras piekrastes, kas tika nostādīts kā mērķis. Šodien ir palicis pēdējais noslēdzošais posms – 35 kilometri no Kauguriem un Ķesterciemu. Būsim piepildījuši sapni, par kuru daudzi paraplānisti sapņo,” tā “900 sekundēm” pirms pēdējā posma lidojuma stāstīja Armands.

Šī ir pirmā reize, kad ar šādiem vieglās klases lidaparātiem tik daudz lidotāju veic lidojumu visā Latvijas piekrastes garumā. Šādu sveicienu no gaisa paraplānisti realizēja nepilnas nedēļas laikā.

Taču lidojumam labvēlīgās dienas bija ar lielām pauzēm starp tām. Tāpēc lidošana izstiepās teju visas vasaras garumā. Dažkārt lidoja vien daži entuziasti, bet bija arī lidojumi, kad piedalījās teju divi desmiti lidotāju.

Saistītie raksti

“Kad bija virs Rīgas jālido, bija pieci lidotāji. Tad startējām virs Jūrmalas – bijām jau 17, un visi nosēdāmies Saulkrastos,” tā raidījumam saka lidojuma dalībnieks Andris Pāže.

Paraplānu entuziastu komanda pār Latvijas piekrastes līniju nolidoja no Lietuvas līdz pat Igaunijai. Kopumā tāds garums ir nepilni 500 kilometri.

Plašāk pievienotajā video!

LA.lv