Latvijā
Sabiedrība

VIDEO. Pensionāre izrāda nelikumīgos būvdarbus Rīgas ēkā4


Mārīte nevēlas aiziet no dzīvokļa Pērnavas ielā 41, Rīgā, lai gan beidzies īres līgums.
Mārīte nevēlas aiziet no dzīvokļa Pērnavas ielā 41, Rīgā, lai gan beidzies īres līgums.
Ekerānšāviņš.

Rīgā, Pērnavas ielas 41.namā notiek būvdarbi, pagalmā rosās celtnieki. Par to liecina arī ar baltu aizsargmateriālu apjostā ēka. TV3 raidījums “Bez Tabu” saņēmis informāciju, ka šī nama vairākos dzīvokļos joprojām mitinās cilvēki, lai gan notiek celtniecības darbi.

Raidījums daudzstāvu namā sastapa pensionāri Mārīti, kura tur dzīvo 40 gadus. Viņa gandrīz 10 gadus gadus gaidot pašvaldības rindā uz sociālo dzīvokli. Sieviete atzīst, ka ar katru dienu kļūst arvien satrauktāka, jo šobrīd jau palikusi bez ūdens, tualetei izgāztas sienas, tualetes pods atrodas telpas vidū. Savukārt Mārītes gan nelielajā dzīvoklī, gan visapkārt ēkā kūp celtniecības putekļi.

Mārītei 2017.gadā esot beidzies dzīvokļa īres līgums, tāpēc arī mājas īpašnieks lūdzis viņu dzīvojamās telpas atbrīvot. Tā iemesls – dzīvokļa sliktais tehniskais stāvoklis. Tas būtu saprotams, bet tad Mārītei jāpaliek uz ielas. Viņa uztraucas, ka, atstājot šo dzīvokli, zudīs arī kārtas numurs rindā uz dzīvokli. Rīgas dome iesaka nakšņot Rīgas patversmē, taču Mārīte nevēlas atstāt savu mantību.

Saistītie raksti

Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā gan “Bez Tabu” paskaidroja, ka Mārīte ir reģistrēta kā denacionalizētas mājas īrniece. Uztraukumam neesot pamata, jo šobrīd viņa rindā esot augstajā 5.vietā. Tomēr domē iesaka viņai uzrakstīt iesniegumu par pašreizējo situāciju ēkā. Departamenta uzdevums neesot pārbaudīt katru māju Rīgā. Mārītes gadījumā pieņemts lēmums par ārpuskārtas sociālās dzīvojamās telpas piedāvāšanu.  “Ja viņai jāiet projām, tad viņa varētu prasīt pagaidu dzīvojamo telpu, un mēs skatītos, ko mēs varam piedāvāt,” atzīst Dzīvokļu pārvaldes priekšniece Mārīte Javorska.

Skaidrību šajā situācijā ievieš Rīgas pilsētas būvvalde. Kā izrādās, “uz papīra” Pērnavas ielas 41. ēkā nemaz nenotiek būvdarbi. Līdz ar to – būvniecība ir patvaļīga. Būvvaldes redzeslokā šī māja ir kopš 2016. gada. “Esam vairākas reizes īpašniekam likuši nekavējoties pārtraukt būvdarbus vai arī izstrādāt būvniecības dokumentāciju, vai arī atgriezt šo iepriekšējo stāvokli. Īpašnieks nav reaģējis, tāpēc pašlaik gatavojam dokumentus policijai, lai ierosina kriminālprocesu, ” norādīja Būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns.

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv