Latvijā
Novados

VIDEO: Pensionāri paliek bez pajumtes0

Ekrānuzņēmums/ Degpunktā

Pirms nedēļas Dobeles novada Bikstos postošā ugunsnelaimē cieta divi pensionāri, un ģimenes galva joprojām atrodas slimnīcā, vēstīja LNT raidījums “Degpunktā”.

Ugunsgrēks izcēlās Bikstu pagasta Līvos. Liesmas izpostīja Auroras un viņas dzīvesbiedra Arnolda mājas. Kamēr Arnolds pēc notikušā atrodas slimnīcā un cīnās par savu veselību, Aurora ar tuvinieku un pagasta ļaužu palīdzību cer izremontēt telpas, lai vīram nebūtu jāatgriežas graustā, kas rehabilitāciju padarītu par mokām.

Aurora saka – apkārt ir daudz atsaucīgu cilvēku. Viņa pateicas visiem, īpaši tiem, kas bijuši klāt uzreiz pēc postažas un snieguši uzmundrinājumu cīnīties tālāk.

Diemžēl ar Auroras 200 eiro pensiju un viņas vīra 100 eiro pensiju neietiek, lai kaut vai iestiklotu dzēšanas laikā izsistos logus.

Sieviete ir gatava strādāt, bet pašreiz visa enerģija aiziet, uzkopjot krāsmatas.

Lai seniori varētu atgriezties savā dzīvesvietā, šobrīd nepieciešami dēļi, rīģipsis, cements, logi, skrūves, naglas un daudz kas cits. Pagaidu patvērumu Aurora radusi pie atsaucīgiem kaimiņiem. Bet par visu vairāk šobrīd pensionāriem nepieciešams finansiāls atbalsts. Ar pāris tūkstošiem eiro varētu sākt dzīvi no jauna.

Saistītie raksti

Organizācija “Pēc ugunsgrēka”, kas palīdz dažādās likstās cietušām ģimenēm, atvērusi labdarības tālruni ar mērķi palīdzēt Aurorai Graudiņai un viņas dzīvesbiedram. Zvanot pa tālruni 90067088 iespējams ziedot 1,42 eiro, savukārt zvanot uz 90006860 tiks ziedoti 4,27 eiro.

Tiem, kuriem ir iespējams ziedot būvmateriālus, aicināti sazināties ar vietējo pašvaldību vai fondu “Pēc ugunsgrēka”.

LA.lv