Mobilā versija
+7.0°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
30. augusts, 2016
Drukāt

VIDEO: Rīgas mikrorajonu pagalmos brūk trotuāri

Kadrs no videoKadrs no video

Mežciema iekšpagalma ielas jau vairākus gadus klāj raibs segums – izdrupis asfalts, kam pa vidu ieklāts cements. Izrādās, te iedzīvotāji ielas remontējuši pašu spēkiem, ar būvniecības veikalā iegādātiem materiāliem. Vietējie pauž dusmas par pašvaldību, kas pametusi viņus novārtā, savukārt Rīgas dome skaidro, – tas ir dzīvokļu kooperatīva īpašums, un viņiem pašiem jātiek galā ar šo problēmu, vēstīja “TV3 Ziņas”

Pašvaldībā skaidro, ka trotuārs šajā adresē pieder nevis pašvaldībai, bet dzīvokļa īpašnieku kooperatīvajai sabiedrībai. Tas nozīmē, ka pašvaldības iespējas veikt kādus uzlabojumus ir niecīgas. Līdzīga situācija ir daudzviet mikrorajonu iekšpagalmos. Padomju laikos, kad mikrorajonus cēla, zeme piederēja valstij, bet pēc denacionalizācijas, tā atdota īpašniekiem un viņu mantiniekiem, kā rezultātā remontdarbi ir apgrūtināti.

“Daudzdzīvokļu mājas daudzviet atrodas uz vairākiem zemes gabaliem. Tāpat arī dzīvokļu īpašniekiem jārēķinās ar zemju īpašnieku tiesībām saskaņot vai nesaskaņot darbus. Jeb, var teikt, ka jāiet uz tiesu, nostiprinot servitūtus,” skaidro RD izpilddirektorsJ uris Radzevičs.

Šajā gadījumā pašvaldība aicina dzīvokļa īpašnieku kooperatīvo sabiedrību savākt parakstus un vērsties domē, kas varētu segt pusi no izmaksām par trotuāra remontu. Pretējā gadījumā jātiek galā pašu spēkiem, taču, kā redzams, tas nav pārāk efektīvi.

Vairāk pievienotajā video:

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+