Dabā
Zaļā dzīvošana

VIDEO. Rīgas Zooloģiskais dārzs sācis apsaimniekot “Āfrikas savannas” ekspozīciju0

Ekrānuzņēmums no LNT ziņu video.

Šo ceturtdien Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārzā jaunās Zebru un antilopju mājas skatu laukumā tika parakstīts dokuments, ar kuru Rīgas zoodārzs savā valdījumā pārņem “Āfrikas savannas” ekspozīciju kompleksu, aģentūru LETA informēja Zooloģiskā dārza informācijas dienestā.

“Āfrikas savannas” būvniecība tika sākta 2017.gada jūlija beigās un tās kopējās izmaksas ir trīs miljoni eiro, no kuriem vairāk nekā 2,5 miljonus eiro finansējusi Rīgas dome, savukārt 400 000 eiro piešķirti no valsts budžeta.

Trīs ēku un aploku kompleksu 1,7 hektāru lielā teritorijā, kas ir 1/10 daļa no zoodārza kopplatības, pēc Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta pasūtījuma projektēja pilnsabiedrība “Re-Arta” un būvniecības darbus veica pilnsabiedrība “BBA un Tilts”.

Dokumenta parakstīšanu vēl pagaidām tramīgi vēros arī pirmie “Āfrikas savannas” iemītnieki – dižantilopes un antilopes impalas, kas tikko pārcēlušās uz jauno mītni un pamazām sāk aprast ar jaunajiem apstākļiem. Savukārt pasaulē mazākās antilopes dikdiki jaunajā ekspozīcijā apskatāmas jau pāris nedēļas.

“Āfrikas savannas” kompleksu apmeklētājiem paredzēts atvērt 17.oktobrī, bet līdz tam laikam plānots atvest vēl divas dižantilopes un atraktīvākos “Āfrikas savannas” iemītniekus – piecus geladas pērtiķus.

Savukārt zebru pārcelšanās uz jaunajām mājām notiks septembra beigās.

Jāatzīst gan, ka zebras, antilopes un žirafes visus kopā lielajā “Āfrikas savannas” aplokā varēs vērot tikai pavasarī, kad dzīvnieki būs saraduši viens ar otru un būs piemēroti laika apstākļi, teica zoodārza pārstāvji.

LA.LV Aptauja

Cik reizes gadā Tu apmeklē Rīgas zoodārzu?

  • Vienu reizi gadā noteikti!
  • Vairākas reizes gadā, jo katrā gadalaikā ir sava burvība tur būt!
  • Kā kuru reizi sanāk - citreiz ne reizi, citreiz divreiz vai trīs reizes gadā!
  • Neesmu tur vēl bijis, jo dzīvoju tālu prom laukos/ārzemēs.

Kavējoties ekspozīcijas “Āfrikas savanna” atklāšanai, Rīgas zoodārzam šogad secen gājuši ieņēmumi aptuveni 80 000 eiro apmērā, tādēļ tas lūdzis palielināt šī gada pašvaldības dotāciju, noskaidroja aģentūra LETA.

Uzņēmums šo summu lūdzis piešķirt, izskatot pašvaldības budžeta grozījumus.

Savā vēstulē Mājokļu un vides komitejai zoodārza valdes priekšsēdētājs Ingmārs Līdaka norāda, ka 2019.gada zoodārza ieņēmumi bija plānoti uz pieņēmumu, ka šī gada maijā apmeklētājiem tiks apmeklētājiem jaunais “Āfrikas savannas” ekspozīciju komplekss un, pateicoties apmeklētāju interesei par to, ieņēmumi pieaugs par vismaz 80 000 eiro, tādējādi sasniedzot divus miljonus eiro.

“Diemžēl, no zoodārza neatkarīgu apstākļu dēļ, būvdarbi un ekspluatācijā nodošanas procedūra ievērojami aizkavējās un Pilsētas attīstības departaments ekspozīciju zoodārza lietošanā nodos tikai 19.septembrī. Savukārt publiskai apskatei to plānots atvērt vien 17.oktobrī, kad apmeklētāju pamatplūsma uz zoodārzu jau praktiski beigusies,” skaidro Līdaka.

Pēc viņa teiktā, galvenokārt problēmas radījusi būvdarbu kvalitāte, kā rezultātā zoodārzs tos uzreiz nav akceptējis. “Mēs šiem darbiem piegājām ļoti skrupulozi, jo, ja izveido dzīvniekiem nepiemērotas ēkas, tad pēc tam, kad dzīvnieki tur tiek ievietoti, nekādus remontdarbus nevar veikt, jo ir putekļi un troksnis. Mums svarīgākais ir kvalitāte, nevis termiņi,” domniekiem teica zoodārza vadītājs.

Izvērtējot līdzšinējos 2019.gada ieņēmumu rādītājus, zoodārzs prognozē, ka, lai gan ieņēmumi varētu būt nedaudz augstāki kā 2018.gadā, tie ne tuvu nesasniegs plānoto pieaugumu.

LNT ziņu video skaties šeit:

LA.lv
GS
Gundega Skagale
Dabā
Pļavu atjaunotāji testē dažādas vēl Latvijā neapgūtas metodes
1 diena
LE
LETA/LA.LV
Dabā
Otrdien pierims vējš un kļūs vēsāks
1 diena
LA
LA.LV
Dabā
LVM atpūtas un tūrisma centrs “Ezernieki” – pozitīvs piemērs videi draudzīgai saimniekošanai
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Aizmigušu marihuānas audzētāju sita ar koku un steidza griezt kaņepes…
6 minūtes
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Publicēts kārtējais universitāšu reitings: kā tajā klājies Latvijas augstskolām?
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: “Vefiņš” uz Eiropas skatuves atgriežas ar grūtu uzvaru pār Melnkalnes vicečempioniem
30 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Kampars uzsver, ka savulaik ierobežojis atļauju izsniegšanu daļai no OIK stacijām
2 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Ierodas ukraiņu tautas kalps Zelenskis
3 stundas