Ažiotāžu sacēlušie amerikāņu basketbolisti Liandželo un Lamelo Boli otrdien oficiāli debitēja Lietuvas komandā Prienu-Birštonas “Vytautas”, palīdzot tai “Big Baller Brand Challenge” mačā pārspēt Kauņas “Žalgiris” jauniešus.

Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba” 85

Mačs tika translēts sociālajā vietnē “Facebook” un tā auditorija tiešraidē, tuvojoties spēles beigām, pārsniedza 120 000 skatītāju robežu. Savukārt kopumā spēles tiešraidai “Facebook” bija apmēram 1,2 miljoni skatījumu.

“Vytautas” vīri ar 19 gadus veco Liandželo un 16 gadus veco Lamelo sastāvā krietni mazāk pieredzējušos “Žalgiris” jauniešus uzvarēja ar rezultātu 90:80 (19:16, 16:21, 31:17, 24:26), lai gan pirmo puslaiku Kauņas puišiem zaudēja ar 35:37.

Brāļi Boli fiziskās spēles dēļ ātri krāja piezīmes, Lamelo pirmajā puslaikā pārkāpjot noteikumus trīs reizes, bet vecākajam brālim Liandželo – divas reizes. Liandželo pirmajā puslaikā guva septiņus punktus, bet jaunākais brālis – sešus.

Lamelo mačā izcēlās ar neveiksmīgiem metieniem un slinkošanu aizsardzībā. Viņš 21 minūtē guva desmit punktus, veica deviņas rezultatīvas piespēles un pieļāva sešas kļūdas. Savukārt Liandželo 28 minūtēs iemeta 19 punktus un izcīnīja trīs atlēkušās bumbas.

Viņš gan nebija rezultatīvākais savā komandā, jo 20 punktus guva Regimants Minjots. Tikmēr pretiniekiem 31 punktu iemeta Roks Jokubaitis.

“Vytautas” Lietuvas Basketbola līgā (LKL) ir priekšpēdējā desmit komandu konkurencē. Savukārt “Žalgiris” jaunā maiņa ieņem piekto vietu Lietuvas pēc spēka otrajā līgā.

Sākotnēji bija plānots, ka Boli spēļu praksi iegūs Baltijas Basketbola līgas (BBL) ietvaros un šodien spēlēs pret Minskas “Cmoki” vienību, taču “Vytautas” sestdien negaidīti paziņoja par izstāšanos.

Kā vēlāk sestdien pavēstīja BBL, nolikums nosaka, ka “Vytautas” par neierašanos uz nākamo spēli saņems 5000 eiro naudas sodu. Vienībai tas ir otrais tehniskais zaudējums šosezon, kas nozīmē pagājušās sezonas čempiones “Vytautas” izslēgšanu no sacensībām un tās līdzšinējie rezultātu anulēšanu. “Vytautas” BBL ietvaros 24.janvārī bija jāviesojas Liepājā.

“Vytautas” pauž apņēmību nākamajā sezonā atgriezties BBL turnīrā, lai atkal cīnītos par čempionu titulu.