Latvijā
Kriminālziņas

VIDEO. Ugunsgrēks laupīja mazās Samantas dzīvību…Tuvinieki šokā par glābēju rīcību0

Ekrānuzņēmums no LTV raidījuma “4.studija” video.

Iesākumā ugunsgrēks Salacgrīvas pusē bija izcēlies piemājas garāžā, tad liesmas pārsviedušās uz dzīvojamās mājas otro stāvu, kur tajā brīdī atradās bērns. Ugunsgrēks izdzēsa mazās Samantas Nikolas dzīvību. Pēc nesen notikušās traģēdijas meitenes tuvinieki pauž lielu neizpratni par ugunsdzēsēju rīcību un joprojām uzdod jautājumu – kāpēc ugunsdzēsēji neglāba mazo Samantu, šo trešdien vēstīja LTV raidījums “4.studija”.

Māris Graumanis bija izsaucis ugunsdzēsējus, tad steidzies uz māju, kur jau bija ieradušies VUGD Salacgrīvas iecirkņa glābēji. Vēlāk viņiem palīgā atbraukuši kolēģi no Limbažiem un Saulkrastiem.

Māris, kurš ir bojā gājušās Samantas vectēvs, raidījumam sacīja: “Kad atbrauca pirmā ekipāža, es viņus uzreiz informēju, ka iekšā atrodas mazs bērniņš, un tas būtu galvenais, kas būtu vajadzīgs…Pirmais ir bērns, kas būtu jāglābj.  Un es tieši norādīju vietu, kur tas bērniņš atrodas.”

Savukārt VUGD Vidzemes reģiona brigādes komandieris Jānis Skrastiņš “4.studijai” intervijā atzīst, ka pirmais teksts, ko viņi dzirdējuši, ir, ka “ēka deg pilnā platībā”. Neskatoties uz to, tiek mēģināts glābt un iekļūt ēkā. “Bet diemžēl iekļūšana nav iespējama,” norādīja Skrastiņš.

Tomēr jautājumā par iespējām izglābt mazās Samantas dzīvību, Māra un ugunsdzēsēju viedokļi krasi atšķiras. Varētu pat teikt, ka tie ir diametrāli pretēji, norāda raidījums.

Ugunsgrēkā Salacgrīvas pusē traģiski bojā gāja Samanta Nikola. Valsts policijā ir ierosināts kriminālprocess, lai noskaidrotu, vai nolaidībā nav vainojams VUGD.
Ekrānuzņēmums no LTV raidījuma “4.studija” video.

“Neviens no viņiem pat nepiebrauca tajā pusē ar automašīnu. Tur nav nekādu problēmu ar piebraukšanu, piekļūšanu tai vietai. Kāpnes būtu pieslietas, vai kaut kas tāds darīts…jo tanī momentā tā puse nedega, tas ugunsgrēks sākās no šīs puses. Un bija jūras vējš, un viss gāja uz sānu,” stāsta Māris.

Taču Skrastiņš iebilda: “Es tomēr paļaujos uz to, kas rakstīts, ka visa ēka ir liesmās, un to ir apliecinājuši vairāki.”

Māris nebeidz paust neizpratni par glābēju rīcību: “Taču katrai ekipāžai ir savi instrumenti, un ne jau pirmo dienu viņi strādā ar tādiem instrumentiem! Un, ja viņi nevar izsist logu – parasto pakešu logu, tas izklausās vienkārši neticami!” brīnās Māris.

Skrastiņš paliek nelokāms: “Vai jūs iedomājaties situāciju, kad ierodas ugunsdzēsēji un nepieņem visus mērus, visu savu rīcību tā, lai glābtu? Ugunsdzēsēju viena no pirmajām lietām nav dzēst liesmas, bet gan numur viens vienmēr bijis – glābt dzīvību! Diemžēl cilvēki bieži no mums prasa Dieva cienīgus darbus, bet mēs esam tikai cilvēki! Diemžēl…un mums ne vienmēr izdodas izglābt.”

Pēc traģiskā ugunsgrēka ir ierosināts kriminālprocess. Un visi VUGD ieraksti nodoti Valsts policijas rīcībā. Tagad, ņemot vērā visas liecības, glābēju dokumentāciju, būs jātiek skaidrībā, vai Samanta Nikola gāja bojā glābēju neprofesionālās rīcības dēļ vai arī viņi meitenes nāvē nav vainojami, ziņoja LTV raidījums “4.studija”.

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
Petraviča sekos Vācijas palamenta praksei un aicinās seniorus uz atvērto durvju dienu Saeimā
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Bērnu saindēšanās Siguldā. Jaunākā informācija 1
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Lielbritānijā bezvēsts pazudis Latvijas iedzīvotājs
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Atklāj, ka Siguldas bērnudārzā ēdināšana notikusi nelegāli
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Neatbalsta ārkārtējo situāciju atkritumu apsaimniekošanā Rīgā
32 minūtes
ML
Māra Libeka
Ekonomika
Apgrūtinās bezdarbnieku dzīvi
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atbalsta iniciatīvu par nepilsoņu statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem
1 stunda
PL
Pēteris Leiškalns*
Ekonomika
Pēteris Leiškalns: Šādā veidā svaidīties ar naudu nedrīkst! Tas ir amorāli! 1
6 stundas