×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
25. janvāris, 2016
Drukāt

“Vienotība” gatava atteikties no TM, ja iegūs citu ministriju vadības grožus (4)

Foto LETAFoto LETA

Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis, Ministru prezidenta amata kandidāts Māris Kučinskis un partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc Zaļo un zemnieku savienības un partijas "Vienotība" pārstāvju tikšanās par atbildības jomu sadalījumu nākamajā valdībā.

“Vienotība” ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) arī šodien vēl nevienojās par atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā, tomēr “Vienotība” pauda gatavību atteikties no prasības vadīt Tieslietu ministriju (TM) un Satiksmes ministriju (SM), pretī iegūstot citu ministriju vadības grožus.

Tagad “Vienotība” paudusi gatavību vadīt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), Veselības ministriju (VM), Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), Labklājības ministriju (LM), Ārlietu ministriju (ĀM) un Iekšlietu ministriju (IeM).

Politiķi diskusijas par amatu sadalījumu plāno turpināt. Tomēr “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa pēc tikšanās apgalvoja, ka “Vienotība” noteikti neplāno iet opozīcijā, bet gan turpināt meklēt kompromisus, lai strādātu jaunajā valdībā.

Tikmēr Valsts prezidenta nominētais premjera amata kandidāts Māris Kučinskis (ZZS) pauda, ka sarunu laikā ir panākts zināms progress.

Kā uzsvēra Āboltiņa, “Vienotība” šodien atkārtoti apliecināja, ka vēlas strādāt valdībā, bet tai jābūt ilgtspējīgai.

“Vienotība” gaidījusi kompromisu no premjera amata kandidāta Māra Kučinska (ZZS), tomēr viņš to nepiedāvāja un jau iepriekš publiski bija pausts, ka jauna priekšlikuma pagaidām nebūšot. Līdz ar “Vienotības” frakcija vienojusies pati piedāvāt iespējamo kompromisa risinājumu.

“Vienotība” vēloties uzņemties atbildību par veselības aprūpes jomu, ņemot vērā nozarē paredzēto finansējuma reformu, skaidroja Āboltiņa.

Kučinskis pēc sarunas ar “Vienotību” pauda apņēmību turpināt sarunas šajā jautājumā, jo “neapmierināts partneris nav labs partneris”. Viņš esot “izdarījis soli “Vienotības” saliedētībai”, proti, dzirdējis no visas frakcijas, ka bez papildu kompromisiem šis politiskais spēks nebūs apmierināts partneris.

Viņš piebilda, ka šonedēļ plānotas trīspusējās koalīcijas partneru sarunas un tad notiks turpmākas diskusijas.

Savukārt Āboltiņa uzsvēra – ja šis “Vienotības” izteiktais kompromisa piedāvājums nebūs pieņemams, tad politiskais spēks sagaida citu piedāvājumu no premjera amata kandidāta.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. … Ar kadam tiesibam Aboltina pieprasa pieaugumu jau neproporcionali daudzajamm inistrijam zem Vienotibas uzraudzibas … ?

  2. Āboltiņa jau kļuvusi par odiozu figūru valstī varas alkatības un lielo ambīciju dēļ. Cik daudz “Vienotībā” domā par valsti un cik daudz par personiskiem motīviem liecina kaut vai fakts, ka, “nu labi, ja nedodat Tieslietu ministriju, dodiet ko citu, bet mums vajag 6 ministrijas!” Un šos noteikumus diktē viens cilvēks partijā savu aizvainoto personīgo ambīciju dēļ. Tā teikt, “ja nav man, tad lai netiek arī citiem!” Vai šādiem
    cilvēkiem vispār ir vieta valsts varas struktūrās?

  3. Āboltiņas kundzei vajadzētu paņemt slimības lapu. Izskatās stipri sagurusi. Pagalam neizskatās. Vēl draņķīgāk nekā pēc vēlēšanām.

  4. Nevarēja nepamanīt Āboltiņas neviltoto prieku par prezidenta saslimšanu. Ar kādu gandarijumu Āboltiņa paziņoja faktu, ka Satverme liedz Mūrnieces kundzei nosaukt nākošo premjera kandidātu!

Draugiem Facebook Twitter Google+