×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
6. oktobris, 2014
Drukāt

“Vienotībai” un NA atšķirīgs redzējums par koalīciju (3)

rokas3

Nacionālajai apvienībai “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) un “Vienotībai” pašlaik ir dažādi viedokļi par nepieciešamību paplašināt koalīciju.

“Vienotības” un VL-TB/LNNK politiķi šodien tikās divpusējās sarunās saistībā ar jaunās valdības izveidi. Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars aģentūrai LETA pastāstīja, ka VL-TB/LNNK informēja “Vienotību” par savu viedokli, ka būtu nepieciešams veidot pēc iespējas plašāku valdību, tiecoties uz konstitucionālo vairākumu.

Pēc nacionālās apvienības domām, koalīcijai būtu jāuzrunā arī Latvijas Reģionu apvienība (LRA), jo nevajadzētu stiprināt “Saskaņu” opozīcijā ar papildu balsīm. Tāpat arī lielāks vēlētāju skaits šādi justos gandarīts, ka viņu pārstāvji ir iekļauti valdībā, uzskata Dzintars.
Viņš arī piebilda, ka ideoloģisko un programmatisko saskaņas punktu ar LRA varētu būt vairāk nekā atšķirīgo, tāpēc šīs partijas iesaistīšana valdībā būtu ilgtermiņā pareizs solis. Par šādu viedokli VL-TB/LNNK arī informēja “Vienotību”.

Nacionālās apvienības līderis arī uzsvēra, ka, ņemot vērā mandātu sadalījumu jaunajā Saeimā, VL-TB/LNNK vēlētos jaunajā valdībā uzņemties atbildību par vairāk ministriju nekā pašlaik. Vienlaikus Dzintars sacīja, ka šodien netika runāts par konkrētām ministrijām.
Politiķis arī atzina, ka Kultūras ministrija un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ir šī politiskā spēka “absolūtas prioritātes”, tāpat VL-TB/LNNK būtu gatava turpināt vadīt Tieslietu ministriju.

Savukārt “Vienotības” ģenerālsekretārs Artis Kampars pēc šīs tikšanās aģentūrai LETA sacīja, ka pašreizējai koalīcijai ir 61 balss arī jaunajā parlamentā, kas ir pietiekami. Tāpēc “Vienotība” redz pamatu turpināt darbu koalīcijā pašreizējā sastāvā.

Kampars uzsvēra, ka priekšā ir vairāki grūti uzdevumi, kas ir neatliekami, piemēram, valsts budžeta veidošana. Budžeta veidošanas laikā būs nepieciešama augsta disciplīna un spēja atrast smagus kompromisus, ņemot vērā ministriju izteiktās vēlmes pēc papildu finansējuma un fiskālās iespējas. Paplašināta koalīcija varētu apgrūtināt budžeta pieņemšanu, ņemot vērā atsevišķu LRA politiķu “izteikti populistisko skatījumu uz šādiem nopietniem jautājumiem”, piebilda Kampars.

Vienlaikus viņš uzsvēra – šis ir sarunu jautājums ar partneriem un šonedēļ partijas diskutēs par nākamās valdības iespējamo modeli.

Kā ziņots, pašreizējie valdošās koalīcijas partneri sākuši neformālas partiju konsultācijas par jaunās valdības veidošanu pēc 12.Saeimas vēlēšanām.

Jau šodien sākās partiju divpusējās tikšanās, jo Valsts prezidents Andris Bērziņš šonedēļ devis laiku partijām savstarpējām konsultācijām. Bērziņš jautājumu par valdības veidošanu ar politiskajām partijām pārrunās nākamnedēļ.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Artim Kamparam (“Vienotība”),acīmredzami,ļoti nepatīk ES valstu “populistiskie”progresīvie nodokļi,tsk.samazināta PVN likme pārtikai?

  2. Jācer vismaz,ka jautājumā par ienākuma nodokli pēc maksātspējas principa,NA,No sirds Latvijai,LRP un Saskaņai,viedokļi nav atšķirīgi!

  3. Ņemot vērā ministriju izteiktās vēlmes,nebūtu lietderīgi saglabāt Latvijā tik daudz ministriju-uz pusi vairāk nekā Šveicē,Rumānijā un Ungārijā!

Draugiem Facebook Twitter Google+