Mobilā versija
Brīdinājums -0.1°C
Evija, Raita, Jogita
Piektdiena, 2. decembris, 2016
10. janvāris, 2015
Drukāt

Vietām Eiropā pārspēti siltuma rekordi, vairākās valstīs sarkanā vētras trauksme

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Sestdien Itāliju, kā arī tās kaimiņvalstis skārušas ziemai neraksturīgi siltas gaisa masas, atsevišķās vietās fēna ietekmē gaisa temperatūra pakāpusies virs +20 grādiem, pārspējot ne tikai 10.janvāra, bet arī visa mēneša siltuma rekordu, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Augstākā gaisa temperatūra, +25 grādi, reģistrēta Itālijas ziemeļrietumos. Francijas dienvidu piekrastē termometra stabiņš pakāpies līdz +22 grādiem, līdz +20..+21 grādam gaiss sasilis arī dažviet Šveicē un Austrijā.

Siltuma rekordi pārspēti galvenokārt Austrijā, Itālijā un Francijā.

Daudzas valstis Eiropas centrālajā un ziemeļu daļā plosa stipri vēji un nokrišņi. Sarkanā vētras trauksme ir spēkā dažos Norvēģijas, Vācijas un Slovākijas reģionos, kā arī Baltijas jūrā.

Oranžais brīdinājums par vētru vai stipriem nokrišņiem izsludināts Dānijā, Norvēģijā, Zviedrijā, Somijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā, Vācijā, Čehijā, Austrijā, Slovākijā un Serbijā, liecina dati no meteoroloģisko brīdinājumu sistēmas “Meteoalarm”.

Spēcīgākās vēja brāzmas – 56 metri sekundē – reģistrētas sestdienas rītā kalnos Slovēnijā. Kalnos Austrijā, Šveicē, Vācijā, Polijā un Slovākijā vēja ātrums brāzmās sasniedzis vismaz 40 metru sekundē.

Ciklons “Fēlikss” Ziemeļjūrā un Norvēģijas piekrastē izraisījis vēja brāzmas līdz 42 metriem sekundē. Šī vētra pārvietojas uz Baltijas jūru. Norvēģu sinoptiķi to gan nodēvējuši par orkānu “Nina”, un viņi brīdina, ka vēja ātrums brāzmās var sasniegt 45 metrus sekundē, viļņu augstums – 14 metru. Dažos Norvēģijas dienvidu apgabalos šī varētu būt spēcīgākā vētra kopš 1994.gada janvāra.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+