×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
13. oktobris, 2012
Drukāt

Vīķi-Freibergu sarūgtina zemais iedzīvotāju atbalsts eksprezidentu sociālajām garantijām (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga ir sarūgtināta par zemo iedzīvotāju atbalstu eksprezidentu sociālajām garantijām, tādu nostāju bijusī valsts pirmā persona pauž savā “Facebook.com” kontā.

Eksprezidente, kas atradusies Gruzijā, ar interneta starpniecību noskatījusies šīs nedēļas Latvijas Televīzijas raidījumu “Sastrēgumstunda”, kurā tika spriests par eksprezidentu sociālajām garantijām. Eksprezidenti sarūgtinājis fakts, ka raidījuma aptaujā maz cilvēku atbalstījuši bijušo prezidentu sociālās garantijas.

“Neko darīt. Savu ieguldījumu es nenožēloju un turpināšu strādāt Latvijas labā, kamēr vien spēki to atļaus. Visu mūžu esmu vadījusies no bērnībā ieaudzinātām patriotisma jūtām, morālām vērtībām un darba tikuma un ne jau tagad no visa tā atsacīšos,” raksta eksprezidente.

Vīķe-Freiberga aprēķinājusi, ka saskaņā ar raidījuma aptauju, katram viņas prezidentūras gadam nesanāk pat desmit cilvēki, kuri būtu gatavi pateikties par viņas darbu. “Ja atceramies Vecās derības stāstu par Sodomu un Gomoru, tad Lots no Tā Kunga bija izkaulējis solījumu, ka šīs grēcīgās pilsētas varētu izmukt no izsauktās Dieva dusmības un soda, ja Lots tajās atrastu kaut desmit krietnus un dievbijīgus vīrus. Tā ir viena no šī nostāsta morālām mācībām – desmit labi cilvēki var atsvērt veselu pilsētu citādo! Manā gadījumā pat desmit pateikties gatavie par katru padarītā darba gadu gluži vis nesanāk.”

Vienlaikus viņa pateicas “visiem tiem trīs līdz četriem simtiem pa visu Latviju, kuri izteicās gatavi novērtēt Valsts prezidenta darbu kā tomēr mazliet citādu nekā pārējie”. “Novēlu ikvienam no viņiem: lai dots devējam atdodas, lai jūsu darbam un veikumam rodas izpratne un atzinība starp jūsu līdzcilvēkiem un lai jums šai pasaulē labi klājas!”

To cilvēku, kuri domā, ka “Latvijas valsts vadīšana vai pārstāvēšana tāds štrunts vien ir un nav pelnījis jebkādu īpašu ievērību vai atzinību”, pārliecību eksprezidente nodēvē par “marksistiski-ļeninisko”.

LTV raidījuma aptaujā vairāk nekā 1600 cilvēki norādīja, ka eksprezidentiem nepienākas sociālās garantijas un tikai vairāk nekā 400 pauda pretēju viedokli.

LETA jau ziņoja, ka Saeimas deputāti 11.oktobrī nodeva izskatīšanai komisijās Valsts prezidenta Andra Bērziņa iesniegtos grozījumus likumā “Par Valsts prezidenta darbības nodrošināšanu”, kas paredz atteikšanos no valsts dzīvokļa piešķiršanas un luksusa klases limuzīna iegādes un nomas bijušajām valsts pirmajām personām.

Koalīcijas partiju pārstāvji iepriekš pauda gatavību vērtēt prezidenta priekšlikumus.

Bērziņa iesniegtais likumprojekts piedāvā atteikties no garantijas, kas nosaka, ka personai, kura ieņēma Valsts prezidenta amatu, nodrošināms valsts dzīvoklis. Vienlaikus kā kompensējošs mehānisms tiek piedāvāts ikmēneša pensijas palielinājums un iespēja izmantot reprezentācijas telpas Valsts prezidenta rezidencē.

Otrais ierosinājums attiecībā uz sociālajām garantijām saistīts ar eksprezidentu automašīnu iegādi, jo pašreizējie normatīvie akti neparedz tās izvēles kritērijus. Likumprojekta argumentācijas sadaļā uzsvērts: “Pienākumi, ko pilda persona, kura ieņēma Valsts prezidenta amatu, parasti nav saistīti ar tādām funkcijām, ka būtu nepieciešams luksusa klases limuzīns, kāds varētu būt vajadzīgs trijām augstākajām valsts amatpersonām.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Cienītā Prezidentes kundze – Jūs bijāt un esat vienīgā ,tautas cienītā un mīlētā šajā amatā. Atcerieties
    Turaidu ! Tikai tagadējā ”likumīgā kampēja”iniciatīvas dēļ šis jautājums ir tāds kā ir.

Draugiem Facebook Twitter Google+