×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
28. augusts, 2012
Drukāt

Viļakai sakoptas pilsdrupas, Balkanu kalniem – kokā grebti putni


Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs algoto pagaidu sabiedrisko darbu programmu vērtē kā veiksmīgu pasākumu.

 

Pateicoties izveidotajām pagaidu darba vietām (tās kopskaitā šobrīd ir 78), var priecāties par sakoptību visos sešos novada pagastos un Viļakas pilsētā. Izcirsti krūmāji, nopļauta zāle, visur ierīkotas puķu dobes. Bezdarbnieki kā palīgstrādnieki nodarbināti arī pašvaldības iestādēs – bērnudārzos, skolās, sociālās aprūpes centrā. Stāstot par programmas ieguvumiem, S. Maksimovs izceļ arī darbu vadītāju pašatdevi un ieinteresētību, gādājot, lai paveiktajam būtu pozitīvs rezultāts.

“Ir cilvēki, kas uzticēto izdarīs pēc vislabākās sirdsapziņas, bet dažam ilgstošajam bezdarbniekam pat jāierāda, kā rīkoties ar slotu vai grābekli, jo cilvēks gadiem neko tādu nav darījis. Ja cilvēks “iestrādājas”, tad ir gandarījums,” pieredzē dalās novada domes tehniskās daļas vadītājs Mārtiņš Redmanis, kura pienākumos ietilpst algotajos pagaidu sabiedriskos darbos iesaistīto nodarbināšana Viļakas pilsētā.

 

M. Redmanis uzsver, ka daudziem ilgstošajiem bezdarbniekiem šie darbi ir ne tikai iztikas līdzekļi 100 lati mēnesī, bet arī iespēja izrauties no savrupās mājas dzīves un pastrādāt visas sabiedrības labā.

 

Tieši to kā ieguvumu norāda viena no algoto pagaidu darbu veicējām 22 gadus vecā Inta Borovikova. Viņa strādājot atkal iekļāvusies sabiedrībā, ieguvusi jaunus paziņas, turklāt rūpēšanās par daudzajām puķu dobēm neesot nekas jauns – arī savās mājās jauniete gādā par puķēm: laista, ravē, izlasa vecos ziedus. Inta ir bezdarbniece kopš vidusskolas beigšanas, bet cieši apņēmusies turpināt izglītību koledžā vai augstskolā.

Domes priekšsēdētājs S. Maksimovs uzteic Viļakas aktīvo jauniešu grupu, kas, tuvojoties pilsētas 720. gadskārtai, ierosināja sakopt vēsturisko ezera saliņu. Dome ideju atbalstīja, bet, lai darbi veiktos ātrāk, talkā norīkoja algotajos pagaidu sabiedriskos darbos iesaistītos bezdarbniekus. Kopīgiem spēkiem saliņā novākti krūmāji, izpļauta zāle, atbrīvojot skatam vēsturiskās pilsdrupas. Nākotnē, iespējams, tur tiks izveidota iedzīvotāju atpūtas vieta.

Savukārt Viļakas novada Šķilbēnu pagastā bezdarbnieki regulāri piedalās pazīstamā dabas parka “Balkanu kalni” sakopšanā un labiekārtošanā. Parka vadītāja Vija Kuļša uzskaita padarīto – iekārtotas ugunskura vietas, saremontēti izzinošo dabas taku celiņi, izbūvētas koka kāpnes, tiek kopti dendroloģiskie stādījumi, garšaugu un zāļu tējas dobes. Arī muzeja telpu remontdarbus veica bezdarbnieki, bet tēlnieks Roberts Upenieks algoto pagaidu sabiedrisko darbu dalības laikā izveidoja kokā grebtas figūras – Mežarūķi, dažādus putnus, mistiskus sakņu savijumus, kas tagad rotā Balkanu kalnu parku.

 

Aktīvais nodarbinātības pasākums tiek līdzfinansēts ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu projekta “Algotie pagaidu sabiedriskie darbi pašvaldībās”

(NR.1DP/1.3.1.5.0./12/IPIA/NVA/001) ietvaros.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+