×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
23. maijs, 2013
Drukāt

Vilkaste noliedz Vaškeviča pazušanu

LETALETA

Uzņēmēja Ināra Vilkaste kategoriski noliedz publiski izskanējušo informāciju, ka viņas vīrs, no amata atstādinātais Finanšu ministrijas ierēdnis Vladimirs Vaškevičs, būtu pazudis.

“Vaškeviča atrašanās vieta tiesai ir zināma. Tomēr, tā kā šis process ir slēgts un lai nekaitētu tiesvedībai, sīkāka informācija par Vaškeviča ārstniecības iestādi netiks sniegta,” ar sabiedrisko attiecību speciālistes Tijas Ezeriņas starpniecību izplatītā preses paziņojumā norāda Vilkaste.

Uzņēmēja atkārtoti uzsver, ka viņas vīram ilgstošā ārstēšanās ir nepieciešama saistībā ar 2007.gadā notikušo atentātu – automašīnas spridzināšanu.

Komentējot Vaškeviča pagājušā gada valsts amatpersonas deklarāciju, kurā kā vienīgie viņa ienākumi norādīti sievas uzdāvinātie 1000 eiro (702 lati), Vilkaste pauž neizpratni, “kāpēc ierēdņiem, kuri cietuši, pildot amata pienākumus, no valsts nepienākas nekādi pabalsti vai finanšu palīdzība”.

“Pat tad, ja Vaškeviča veselības stāvoklis ļautu strādāt, viņš to nedrīkstētu darīt, kamēr ir atstādināts no amata un tiesvedības process nav noslēdzies. Šajā situācijā personai ir liegtas jebkādas iespējas gūt ienākumus,” sacīja Vilkaste.

Kā ziņots, TV3 raidījums “Nekā personīga” pagājušajā nedēļā vēstīja, ka Vaškevičs kā savu dzīvesvietu deklarējis žēlsirdīgo brāļu ordeņa slimnīcu Vīnē, bet faktiski viņš tur neesot sastopams. Vaškeviča pārstāvji, prokuratūra un tiesa oficiāli neapstiprina aizdomas par ierēdņa pazušanu, tomēr viņu varētu izsludināt starptautiskā meklēšanā, ziņoja raidījums.

Vaškevičs ir apsūdzēts kukuļdošanas lietā, kura pagaidām “iesprūdusi” pirmajā tiesu instancē, jo viņš ilgstoši ārstējas ārzemēs. Citā lietā Vaškevičs apsūdzēts par nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonas ienākumu deklarācijā, par ko pirmās instances tiesa viņam jau piesprieda divu gadu cietumsodu, taču bijušais Muitas kriminālpārvaldes priekšnieks spriedumu pārsūdzēja, tāpēc lieta nonāca Rīgas apgabaltiesā, kas to aizvien nevar izskatīt.

Vaškevičs tika apcietināts jau 2011.gada ziemā, tomēr vēlāk viņu atbrīvoja pret 60 000 latu drošības naudu. Papildus Vaškevičam tika piemēroti arī trīs citi drošības līdzekļi – aizliegums tuvoties konkrētām personām un vietai, aizliegums izbraukt no valsts, kā arī noteiktas nodarbošanās aizliegums. Vēlāk tiesa deva atļauju Vaškevičam doties ārstēties uz Austriju.

Šā gada 19.martā Rīgas apgabaltiesa nolēma grozīt Vaškeviča drošības līdzekli un piemērot viņam apcietinājumu. Tomēr aprīļa sākumā Augstākā tiesa šo lēmumu atcēla.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+