×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
4. janvāris, 2013
Drukāt

Vilks: arī šogad budžets varētu pildīties labāk nekā plānots

Foto - LETAFoto - LETA

Arī šogad, tāpat kā 2012.gadā, valsts budžets varētu pildīties labāk nekā plānots iepriekš, aģentūrai BNS teica finanšu ministrs Andris Vilks.

“Arī šogad budžetā tendences būs ļoti līdzīgas. Ir pamats domāt, ka rādītājiem būtu jābūt labākiem, nekā prognozēts. Viss vedina uz to, īpaši eiro zonas situācija, ka izaugsmei ir jābūt labai, arī nodokļu iekasēšana ir uzlabojusies,” teica Vilks. Viņš piebilda, ka Finanšu ministrija ir bijusi konservatīva veidojot 2013.gada budžetu.

Vilks uzsvēra, ka signāli Latvijas ekonomikā ir pozitīvi. “Nav gaidāmi nekādi negatīvi apstākļi. Turpināsies līdzīgas tendences kā pērn un nebūs nekādu lēcienu, attīstība ir diezgan vienmērīga. Pēdējo divu ceturkšņu dati liecina, ka nozares attīstās stabili uz augšu,”  klāstīja Vilks.

Finanšu ministrs arī atzina, ka Latvijas ekonomikas attīstība vairs nebalstās tikai uz eksportu, kas dod papildus ekonomikas izaugsmes stabilitāti. “Mums tagad lielāko pienesumu dod tieši iekšējās nozares, tas ir ļoti  stabilizējoši. Neredzu iemeslus, kas varētu apturēt mazumtirdzniecības izaugsmi, jo darba algas, nodarbinātība un iedzīvotāju ienākumi pamazām pieaug. Būvniecība turpina izaugsmi un arī lauksaimniecībā mums ir potenciāls. Loģistikā, transportā, tūrismā – arī visas šīs nozares uzrāda izaugsmi, kas šogad turpināsies,”  prognozēja finanšu ministrs.

Vilks piebilda, ka ir jābūt kādam ārējam, ļoti negatīvam aspektam, kas varētu ietekmēt Latvijas ekonomikas izaugsmi šogad. “Situācija eiro zonā stabilizējas un krīze tiek kontrolēti risināta. Ir bažas par konsolidāciju – viena otra valsts grib mazāku konsolidāciju veikt, taču budžeti ir vairāk vai mazāk apstiprināti problēmu valstīs. Nedomāju, ka tur pēkšņi gada vidū ir iespējams izmaiņas,” atzina Vilks.

Viņš gan izteica nelielas bažas par ASV ekonomikas turpmāko attīstību. “Drīzāk ir jāskatās, kas notiks ar ASV ekonomiku. Ja Eiropa krīzi, lai arī ar novēlošanos, risina, tad amerikāņi ir kā veic, taču visu laiku atliek. Tas ir lielāks nezināmais,” teica Vilks. Viņš gan arī piebilda, ka Latvijas ekonomiku ASV problēmas tieši neietekmē. “Nedomāju, ka tas mūs tieši ietekmētu, varbūt minimāli,”  secināja Vilks.

Jau vēstīts, ka 2013.gada valsts budžeta ieņēmumi būs 4,68 miljardi latu, bet izdevumi ‒ 4,82 miljardi latu, savukārt vispārējās valdības budžeta deficīts, pēc Eiropas Komisijas EKS 95 metodoloģijas, kas papildus ietver arī pašvaldību budžetu, atvasināto publisko personu budžetu, kā arī EKS 95 korekcijas, paredzēts 1,4% no iekšzemes kopprodukta (IKP).

Latvijas ekonomikas izaugsme prognozēta 3,7% apjomā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+