×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. decembris, 2014
Drukāt

Vilnis Liniņš, Ligita Leja, “Kas cēla un kas grāva Latvijas valsti?” (2)

linins_8

Autoru izdevums, 415 lpp.

Drosmīgs, atšķirīgs, un, jādomā, diskusijas rosinošs skatījums uz Latvijas vēsturi no tās tapšanas brīža līdz okupācijai 1940. gadā. Skatījums, kas grauj ierastos priekšstatus par autoritātēm, “labajām” un “sliktajām” figūrām mūsu valsts politikā. Piemēram, epizode ar Zigfrīdu Meierovicu, kuram 1917. gadā lūdz Kijevā uzstāties par neatkarīgu Latviju, uz ko pēdējais pārsteigts atbild: “Es to nevaru, jo tā frakcija, kas mani ir deleģējusi (t.i., Zemnieku savienība), ir pret neatkarīgu Latviju, viņa ir par federāciju ar Krieviju [..]” Bet – grāmata jālasa pašiem, un pašiem jāizdara savi secinājumi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Valdis Freimantāls Atbildēt

    Uzskatu, ka grāmtatā ir objektīvi jāuzsver Rīgas Latviešu Biedrības 1940. gada un 1993. gada 18.februāra nakts komunistu un čekistu barbariskā, brutālā -Latvijas sabiedriskās, tradicionālās dzīves likvidēšana.

  2. … Vai tad sodien ZZS ar Lembergi un Brigmani prieksgala nedoma lidzigi ( socialistiem un komunistiem no 1918 – 1934.g.) un nestrada caur saviem ielikteniem kritiskos valsts postenos attiecigi,ka piemeri : … pret Satversmi verstas Valodas referenduma atlausana, Kriminallikuma 72-75 pantu neizprotama ‘iesaldesana’, sakara ar publiski izpaustu propagandu un pretvalstisku darbibu no visam jau zinamam personam un partijam, ka ari org., NATO karaspeka pielidzinasanu okupantu armijai … tiesisku izmeklesanu iespaidosanu Latvijas Republikas ekonomijas korupcijas jautajumos u.t.t.

Draugiem Facebook Twitter Google+