×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. decembris, 2014
Drukāt

Virs Indonēzijas pazudusi “AirAsia” pasažieru lidmašīna ar 162 cilvēkiem

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Virs Indonēzijas svētdien, 28.decembrī, pazudusi zemo cenu aviosabiedrības “Air Asia” pasažieru lidmašīna ar 162 cilvēkiem, informēja aviokompānija.

Pēc tās sniegtajām ziņām, gaisa satiksmes kontrolieri pazaudējuši sakarus ar lidmašīnu “Airbus A320-200” stundu pēc tam, kad tā pacēlusies no Surabajas lidostas Indonēzijā un devusies uz Singapūru. Drīz pēc pacelšanās apkalpe lūgusi atļauju lidot lielākā augstumā nekā paredzēts lidojuma plānā, lai izvairītos no sliktiem laika apstākļiem.

Pazudušo aviolaineri virs Javas jūras Indonēzijas piekrastē meklē divas Indonēzijas gaisa spēku lidmašīnas. Lai palīdzētu meklēšanā, turp nosūtīta arī Singapūras militārā transporta lidmašīna C-130.

No lidmašīnā esošajiem cilvēkiem 156 bija Indonēzijas, trīs Dienvidkorejas, viens Francijas, viens Malaizijas un viens Singapūras pilsonis.

Pazudusī lidmašīna pieder Malaizijas zemo cenu aviosabiedrības “AirAsia” meitasuzņēmumam “AirAsia Indonesia”.

Lidmašīnā bija 155 pasažieri, tajā skaitā 138 pieaugušie, 16 bērni un viens zīdainis, kā arī divi piloti un pieci stjuarti. Lidmašīnas otrais pilots bija Francijas pilsonis.

Surabajas un Singapūras lidostās sapulcējās simtiem cilvēku, gaidot ziņas par pazudušās lidmašīnas un tajā esošo cilvēku likteni.

“AirAsia” paziņoja, ka pazudušajai lidmašīnai tehniskā apkope pēdējoreiz veikta 16.novembrī. Šīs kompānijas lidmašīnas vēl nav bijušas iesaistītas nevienā aviokatastrofā ar cilvēku upuriem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+