Virslīga nākamgad bez Gulbenes 0

Piecas minūtes pirms spēles beigām ielaistie vārti FB „Gulbene” maksāja ne tikai uzvaru Latvijas čempionāta pēdējā kārtā pret Rīgas „Daugavu” (1:1), bet arī vietu virslīgā.

Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31

Čempioni bija noskaidroti jau pirms pēdējās kārtas, taču čempionāta noslēgumā nekas neizšķīrās tikai vienā no piecām spēlēm. Rīgas „Daugava” uzņēma FB „Gulbene”, un abām komandām šī spēle bija no sērijas būt vai nebūt. Nervozā cīņā gulbenieši izlaida uzvaru un tādējādi nespēja izmukt no pēdējās vietas kopvērtējumā. Bet „Daugava”, pateicoties izrautajam neizšķirtam, finišē devītajā vietā un šonedēļ piedalīsies pārspēlēs par vietas saglabāšanu virslīgā.

„Mēs šosezon paņēmām spēlētājus, kas citiem virslīgā nebija vajadzīgi, iztrūka sagatavošanās posms. Spēlēt un uzvarēt ir divas dažādas profesijas. Smaga sezona, bet paldies spēlētājiem, ka šosezon atrada iespēju izlīdzināt rezultātu,” atviegloti nopūtās Rīgas „Daugava” galvenais treneris Jurijs Popkovs.

„Šīs dienas spēle bija kā visas sezonas spogulis – pirmo puslaiku pilnībā izgāzām, nesavācām nevienu neitrālu bumbu. Otrajā puslaikā bijām krietni labāki, taktiski apspēlējām pretinieku, taču atkal mūs pievīla standarsituācija. Šosezon aptuveni 20 golus pēc standartiem esam ielaiduši,” sarūgtināts par izlaisto uzvaru bija FB „Gulbene” galvenais treneris Mihails Koņevs. Pagaidām neesot skaidrības, vai Gulbenē paliks komanda spēlēšanai pirmajā līgā.

Uz pjedestāla nekas nemainījās – „Skonto” saglabāja otro vietu, bet FK „Ventspils”, paņemot punktu Daugavpilī, nodrošināja trešo pozīciju. Ceturtie palika „Liepājas metalurgs”, kas čempionātu noslēdza ar 0:1 pret „Metta/Latvijas Universitāte”.

FUTBOLS

LATVIJAS ČEMPIONĀTS

Daugavpils „Daugava” – FK „Ventspils” 0:0.

FK „Jelgava” – Rīgas „Skonto” 1:1 (0:1), Kļimovs (80.); Kukanoss (24. No 11m).

FC „Jūrmala” – Jūrmalas „Spartaks” 0:3 (0:1), Morozs (23.), Agudelo (68.), Tvumasi (77.).

Rīgas „Metta/Latvijas Universitāte” – „Liepājas metalurgs” 1:0 (1:0), Zuntners (39.).

Rīgas „Daugava” – FB „Gulbene” 1:1 (0:0), Kļuškins (86.); Takeda (59.).

1. 1. Daugavpils „Daugava” 78, 2. „Skonto” 74, 3. FK „Ventspils” 74, 4. „Liepājas metalurgs” 70, 5. „Spartaks” 49, 6. FC „Jūrmala” 39, 7. FK „Jelgava” 31, 8. „Metta/Latvijas Universitāte” 29, 9. Rīgas „Daugava” 27, 10. FB „Gulbene” 24.

Rezultatīvākie. 1. M. Gongadze (Daugavpils „Daugava”) 18, 2. J. Saito (FK „Ventspils”) 15, 3. D. Kortess („Spartaks”) un D. Turkovs (FK „Ventspils”) pa 12.