×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
4. septembris, 2014
Drukāt

Kristīne Broka un “Talsu trio” iededz uguntiņu


Publicitātes fotoPublicitātes foto

“Latvijas šlāgeraptaujā” ar savu dziesmu “Uguns tango” atgriezusies romantiskā talseniece Kristīne Broka, kas dziesmu izpilda kopā ar “Talsu trio”. Kristīnei ir prieks par savu komandu – “Talsu trio”. Piedalīties konkursā ir interesanti, un tas visiem ir kas jauns.

“Precīzi gan nemāku teikt, bet šķiet, ka pagājuši jau nepilni desmit gadi, kad konkursā piedalījos ar Daigas Rūtenbergas dziesmu “Nakts tango”, kuras klipu tolaik iefilmējām “Lido” atpūtas centra alus pagrabiņā. Cilvēkiem ļoti patika, un tā bija viena no favorītdziesmām manā solo albumā “Pieskāriens”. Nedaudz vēlāk Šlāgeraptaujas finālā Ventspilī visus sveicu ar temperamentīgo “Tu zini” dziesmu, kuras autore atkal bija Daiga Rūtenberga, taču visām dziesmām vārdus rakstījusi esmu es pati,” atceras Kristīne un atzīstas: “Man ļoti patīk dziedāt ugunīgas, ritmiskas dziesmas vai izteikti nopietnas un dziļas. Esmu romantiska.”

Kristīne vienmēr ir bijusi aktīva. Arī šī vasara paskrējusi vienā acumirklī, un viņa neslēpj, ka dalība aptaujā jau tagad viņai nesusi veiksmi. “Ir daudz ideju, dzīve kļūst krāsaināka. Ikdienā daudz koncertējam, īpaši Talsu novadā. Dziesmu kladē dažādi repertuāri – gan svinīgie, gan saviesīgie, taču konkursā piedalīties nolēmām ar manu oriģināldziesmu “Uguns tango”. Esam karstasinīgas, mums šķiet, ka vienveidīgo un pārāk gauso dziesmu Latvijā ir par daudz. Vēlamies iedegt uguntiņu, un šķiet, ka tas mums ir izdevies, jo esam uzrunājuši Venecuēlas komponista Gio Saules sirdi. Viņš mūs uzmeklēja pēc uzstāšanās Šlāgeraptaujā, ko redzēja TV pārraidē internetā un atsūtīja jau pirmo dziesmu, kā arī vēlas ar mums sadarboties. Tas nozīmē, ka piedalīšanās Šlāgeraptaujā jau tagad mums nesusi veiksmi,” smaidot teic Kristīne.

Runājot par radošām iedvesmām, Kristīne smaidot tikai nosaka: “Dziesmas man rodas ātri – galvenais, lai esmu “uz viļņa” un tad tikai ātri paspēt tās pierakstīt. Jau tagad esmu uzrakstījusi nākamo dziesmu un noteikti pie tās neapstāšos. Tās vienkārši pie manis atnāk. Nāk kopā jau ar vārdiem. Tās nāk negaidīti, un pie tā vainīgs tā brīža noskaņojums. Noteikti varētu komponēt daudz, daudz vairāk, bet laika ir par maz. Esmu darbos līdz ausīm. Pavisam drīz iznāks mans bērnu dziesmu albums “Bērnības soma”, kam nu jau pēdējie metri pie albuma dizaina. Man tiešām šķiet, ka mums pietrūkst jaunu dziesmu, un tādēļ noteikti izvēlos dziedāt savas.” Kristīne atklāj, ka viņu vienmēr uzrunājis tango. “Šā stila paveidi ir neskaitāmi. Man ļoti patīk dziesmas ar raksturu, un domāju, ka tās man piestāv.”

Aptaujā Kristīne uz skatuves kāpa kopā ar divām apburošām mūziķēm. Atceroties sadarbības aizsākumus, viņa pastāsta: “Aptuveni pirms diviem gadiem devos braucienā uz Turciju kopā ar mūzikas skolas flautas skolotāju Linetu Mūrnieci, kur arī aizsākās mūsu draudzība. Pēc neilga laika mums pievienojās pianiste Ilze Vaice, un mēs tikām uzaicinātas sagatavot muzikālu programmu Talsu novada ārvalstu viesiem. Tas bija nopietns pasākums, un mums sākās mēģinājumi. Tā tie turpinās, jo muzicēt mūs aicina bez pārtraukuma. Esam savā pusē populāras, un visi augstu vērtē mūsu kvalitāti. Vienmēr nopietni gatavojamies un vēlamies atstāt labāko iespaidu.”

Runājot par nākotnes radošajiem plāniem, ir skaidrs, ka tādi ir un Kristīne neapstāsies pie padarītā. “Tagad noteikti mūs vilina jaunais Venecuēlas komponista sadarbības piedāvājums. Gatavojamies uzstāties arī Turcijā, taču ikdienā esam Talsu meitenes un mīlam savu mazo pilsētiņu. Gatavojam manu jauno dziesmu. Vēl tikai nedaudz pagaidiet un atbalstiet mūs ar balsojumu,” sirsnīgi smaidot, saka Kristīne.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+