×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
21. janvāris, 2016
Drukāt

“LA” vērtē: Līdzšinējā ekonomikas ministre ārēji spoža, tomēr nozares samezglojumi risinās ļoti lēni (13)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis
Vērtējums

Līdzšinējās ekonomikas ministres 
Danas Reiznieces-Ozolas vērtējums
+ sava tēla spodrināšana
+ spēja ātri uztvert informāciju, pieņemt atbilstošus lēmumus un tos vienkāršos vārdos izskaidrot
+ kā profesionālai tulcei labas svešvalodu zināšanas
+ izpratne par makroekonomiskajiem procesiem un uzņēmumu vadīšanu

– nespēja lauzt iesīkstējušo lēmumu pieņemšanas kārtību un ierēdniecības darba stilu
– vairāku svarīgu nozares problēmu (OIK, biznesa inkubatori) nerisināšana pēc būtības
– interešu konflikts ar dzīvesbiedra vadīto un EM pakļauto iestādi
– nespēja likvidēt "berzēšanos" starp sava biroja un EM darbiniekiem

“Iespējams, ka viņa nebija vissliktākā ekonomikas ministre, tomēr gribējās lielāku spēju iekļauties nozarē, labāku izpratni par to. Daudziem šķiet, ka viņa darbojās labi. Neslēpšu, man arī Reizniece-Ozola simpatizē, tomēr labāk tādus cilvēkus ministra amatā neiecelt. Nevajag politikā ieņemt tik augstu amatu, ja mājās ir audzināmi četri mazi bērni un darba laikā jādodas piedalīties starptautiskās sacensībās šahā,” teic Meža nozares kompetences centra vadītājs Valdis Egle.

Sāka ar tīrīšanu

Partijas “Latvijai un Ventspilij” valdes locekle” Dana Reizniece-Ozola savā amatā sāka darboties ar milzīgu enerģiju. Viņa sāka “tīrīt” līdz šim stipri “aizlaisto” nozari, kurā, tā vien šķiet, katrs bija darījis, kas nu tam bijis izdevīgāk, un nerēķinājies ar citiem, aiz sevis atstājot to, kas izrādījies lieks. Bez pamatīgas iedziļināšanās ministres darbībā jāsecina, ka Reizniece-Ozola noteikti ir aizvadījusi sev atvēlēto laiku ražīgi, jo, lai arī dažkārt saņēmusi pārmetumus par pārlieko lojalitāti ZZS un Ventspils pilsētai, tomēr ir ķērusies pie dažādu svarīgu, sasāpējušu jautājumu risināšanas, kas bijuši par iemeslu lieliem un neadekvātiem tēriņiem. Piemēram, Pasaules izstādes Milānā “EXPO 2015” projekts, biznesa inkubatoru programma, kas bijusi pagalam neveiksmīga, kā arī dažādi citi lēmumi, kas bijuši skarbi, viņas līdzgājējiem pat nepatīkami, bet likuši tautai ar prieku atzīt, ka ministre tomēr strādā tautas, nevis savās vai partijas interesēs.

Protams, grūti novilkt robežu, cik ļoti dažādi lēmumi ekonomikas nozarē bijuši saistīti ar ģimenē pārrunātiem jautājumiem un interesēm, piemēram, ar EM pārraudzībā esošo un Reiznieces-Ozolas dzīvesbiedra Andra Ozola vadīto LIAA. Tā kā tai būtiski samazināja funkcijas un “atņēma” ES projektus, tātad par 60 – 70% arī finansējumu, aģentūru “izglāba” Tūrisma valsts attīstības aģentūras (TAVA) pievienošana.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Viena no galvenajām nelaimēm ir, ka gandrīz vai katrs vadītājs vispirms cenšas pie jebkura ministrijas rakstāmgalda piesēdināt pa ”neaizvietojamam zelta” birokrātam! Vajadzētu sākt no otra gala- no baltas lapas. Ministrs uzzīmē savu ministrijas ”dzimtas koku”, saliek īstos, profesionālos darītājus koka lapotnē un nevajadzīgos rakstāmgaldus ar steigu aizved uz šķeldas ražotni, lai pūķis neatdzimtu. Ja ministrijā atstās kaut vienu tukšu rakstāmgaldu, jau rīt pie tā sēdēs kāds bijušais, kurš atvilks nākošo un pēc dažiem mēnešiem pat Zilākalna Marta tur vairs nevarēs neko labot.
  Ministriju štati ir neiedomājami uzpūsti un te var līdzēt tikai nesaudzīgs, principiāls ”ķeizargrieziens”.

 2. Kraupainais latvietis jau nepateiks labu vārdu, jo tāds ir pērkamo, slinko ierēdņu labais stils.Ministri ir nākuši un gājuši, tie, kuri tiešām kaut ko ir gribējuši mainīt šajā zaņķī, ir nolauzuši kaklu uz ierēdniecības mūra. Paskaitiet tos simtus katrā ministrijā, kur ir viņu darba sausais atlikums redzams, jūtams valsts, tautas labā. Kaut kā nemana, bet ierēdņi nesūdzas, ir apmierināti. Pareizs bija apzīmējums-tārpi, kas noēd visu un visus, kas tiem traucē. Paldies, Dana! Lai tādu jaunu, izglītotu būtu vairāk vadībā!

 3. Bet visus samezglojumu Autore ir Āboltiņa! Visi Saemju lēmumi, pieņemtie likumi, visas debates, pēdējos 25 gados! Dombrovskis bija iegrūzts par Ministru prezidentu, kad viss tika izvazāts, izzagts utt. Brīnumainā kārtā viņš izvilka! Bet viņš bija tajā Postā! Nākošā bija Straujuma! Un protams viņa nevarēja, mainīt visu Republikas problēmu midzeni! Visa šī Problēma ir savazāta, Saemiem, Partijām, visiem “politiķiem” pieņemtiem! Visa likumdošana ir Pilnīgi garām! Tāpēc Nākošiem, kuri tagad tiks pie vadīšanas ir, būs ar visur jāpinās, gandrīz bezspēcīgiem būt, jāmēģina atbrīvoties no visām neizdarībām! Visa Likumdošana, vājprāts Nodokļu sistēmā! tas viss gadiem ir brūvēts, brūvēts! bet tagad to visu izskalot, gandrīz nav iespējams, jo brūvētāji paši piezīdušies pie šīs Miesas! Un šādi mēs Muļļāsimies visu šo Gadsimtu! Un tapēc! tieši Āboltiņa bija jāiejūdz šajā Neizdarību Postā! Bet citiem Politiķiem, viņa ar rungu brīdināt! “pietiks tikai runāt, jāsāk Mainīt Latvijas/Latviešu Labklājību! Latvijas Ekonomisko att.! Protams esošai Finanšu Ministrei ir jāturpina darbs šajā amatā! Un vaina jāpieprasa visam sākuma Posta vadoņiem, sākot ar Gaili! Kuri ir vainīgi pie visa nolaistā, aizlaistā, pieļaujot uzziedēt, izlīst no pažobelēm esošajiem bagātajiem Politiķiem! Kuri paši ir Nozīdušies, visu iespējamo Prihvatizējuši, bet iedzīvotāji/Latvieši eksistē uz Nabadzības līmeņa!

 4. Vissakarīgākā ministre. Angažēts raksts.

 5. žēl man tās sievietes – gribēja Sadales tīklos ielikt savu okšķeri finansu kontrolieri, bet dabūja pa snuķi. Tas nu ir tāds melnais caurums , ka LDz ar savim ziediem nobāl, ja reiz nelaiž neko sev klāt?

 6. bet kaut kā neredz tos padarītos darbus, ja neskaita vīra vadītās LIAA glābšanu un saglabāšanu – nav redzēta otra tik birokrātiska iestāde kā LIAA. Kaut arī EM atbild par birokrātijas samazināšanu uzņēmējdarbībā!

 7. Pēc vidusskolas beigām studējusi Ventspils Augstskolā, kur 2004. gadā ieguvusi tulka un tulkotāja profesionālo kvalifikāciju un 2008. gadā profesionālo maģistra grādu tulkošanā un terminoloģijā. 2013. gadā D. Reizniece-Ozola ieguva profesionālo maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā (Executive Master of Business Administration) Starptautiskajā kosmosa universitātē (International Space University) Francijā. Ekonomikas un vēl vairāk finanšu ministram vajdzīga NOPIETNA izglītība un pieredze. Tulkot citu domas nav ministra pienākums!

 8. Ko var vēlēties no Rostovsja – Rīgas celtniecības skolas absolventa

 9. Tās Gavrilova, Rostovska un Šadurska prasības izskatās kā no kādas partijas deklarācijas nākušas – rožaini vispārīgas, bez jebkāda mehānisma apakšā. Ko arī varēja sagaidīt, jo katram savas grupiņas intereses ir primārās.
  Negribu teikt, ka Reizniecei-Ozolai viss būtu izdevies ideāli, tomēr ir jāņem vērā arī vide, kurā viņai nācās darboties. Ar pieri sienā caurumu izsist nevar!

 10. Pilnigi pievienojos teiktajam par lietderigu darba laika izmantosanu,spelejot sahu. Tas notiek parak biezi, un neaizmirsisim par nepieciesamibu sacensibam gatavoties, un vai berniem laiks nav javelti…

 11. Kur palika decembrī LRadio krustpunktos visai Latvijai dotais solījums ,ka pēc mana iesnieguma viena gada garumā nav MK noteikumi par digitālajiem ūdens skaitītājiem .???

 12. Vēl jāpiemin. ka jaušama Lemberga ietekme, kā jau visiem ZZS vadošajiem. Un maizīte – jāpelna!

 13. ja uzskata, ka strādā tautas interesēs, tad tas ir galvenais !
  Ierēdņi vienmēr, vairāk vai mazāk, sabotē labus pasākumus.
  Tāpēc nevajag novelt vainu no slimās uz veselo galvu !!

Draugiem Facebook Twitter Google+