×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
8. maijs, 2015
Drukāt

Izglītības iestāžu vadītājiem un pedagogiem prasīs lojalitāti (14)

Foto - LETAFoto - LETA

12.Saeimas deputāts Ints Dālderis

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija vakar izskatīšanai galīgajā lasījumā atbalstīja priekšlikumus, kas nosaka, ka izglītības iestāžu vadītājiem un pedagogiem ir jābūt lojāliem Latvijai un tās Satversmei.

Komisija atbalstīja deputāta Inta Dāldera (V) priekšlikumu, kurā noteikts, ka “strādāt par pedagogu ir tiesības personai, kas ir lojāla Latvijas Republikai un tās Satversmei”. Attiecīgais nosacījums komisijas izstrādātajā redakcijā tiks attiecināts arī uz izglītības iestāžu vadītājiem – to bija rosinājis noteikt gan deputāts Dālderis, gan parlamentārietis Aleksandrs Kir­šteins (NA). Atsaucoties uz Dāldera sniegto argumentāciju, komisijas priekšsēdētājs Jānis Vucāns (ZZS) pieļāva, ka nākotnē varētu tikt izstrādāts normatīvais akts, kurā ir definēta vārda “lojalitāte” nozīme. Tāpat atbalstīts deputāta Gaida Bērziņa (VL­-TB/LNNK) priekšlikums, ka izglītības iestāžu vadītājiem jāatbilst kritērijam “nevainojama reputācija”. Grozījumi Izglītības likumā vēl jāapstiprina Saeimai.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. gan kā lojalitāti nomērit, gan ari pret ko lojāls. jo cilveks pat var but ļoti lojāls pret valsti, kamer absaluti nelojāls pret valdibu kas tur šobrid šiverē.
  tiesu darbi biezā slānī gaidāmi ja šo normu sāks piemērot dzīvē.

 2. Pēdējais laiks pieņem praktiskus soļus, lai skolotāji un skolu vadītāji būtu lojāli Latvijas valstij. Kad jātaisa troksnis par algu palielināšanu, tad Mikiško kompānija nav jāskubina, bet kad jāpavērtē, kādas idejas
  un kādus uzskatus šie skolotāji dzen bērnu galvās, tad gan ir klusums visās organizācijas un iestādēs. Un tad brīnās, ka 2/3 krievu jauniešu Latvijā atbalsta Putina impērisko politiku. Bet tur savu roku ir pielikuši arī skolotāji, īpaši tie, kas jau bija lojāli padomju sistēmai.

 3. absurda teātris Atbildēt

  Galvenais jautājums- kā un kas mērīs skolotāju lojalitāti un nevainojamo reputāciju . Kas būs tie revidenti un kādas mērvienības piemēros? Vai varbūt pašiem tautas priekšstāviem nevajadzētu vispirms savās personās ieviest šīs kategorijas un tad ķerties pie pedagogu trenkāšanas ?

 4. Lojalitates mērīšanu jau pārdzīvojām PSRS un ulmaņlaikos.

  • nekur tālāk par čekas laiku metodēm neesam tikuši, tad jautajums ko mēs pārmetam ” krievu laikiem” ja paši tāpat vien ķēmojamies šobrīd?

 5. vadlīnijas un mācību grāmatas katram mācību priekšmetam, klasēs kameras, ja jau citādi nekauņas nevar savaldīt

 6. … Beidzot vel kadas lietas … sak kustet Bezabrenei par labu …. parsteigums, bet labs … !

  … Kritikiem jaizlasa un jasarot rakstitais un piedavatais uzlabojums: ….’ … lojaliem Latvijai un tas Satversmei … ‘ !
  … Saprotams, ka tas urlam nepatik … !

 7. padzīs latviski domājošos pedagogus!!! Mūsu deputātiem un Saeimai nevajag tādus! TĀPAT KĀ PATRIEKUŠI NO LAUKIEM SAVU ELEKTORĀTU! Nebalsos par jums pilsētnieki, tie balsos par SC!? Kas tad galvenokārt dzīvo pilsētās?????? Bet to jums laikam “nesagremot”… PALDIES ALDIM par komentāru, jo ar skolotāju sākas VISS…

 8. Cik lojāli Latvijai ir deputātos sēdošie spekulanti – lakatiņu tirgotāji, meļi, zagļi un balsu pircēji??? Sāciet vispirms ar sevi!!!

 9. un vajag izglītību ar garantiju! kāds, kam diplõms kabatā, kaut ko nejēdz – atpakaļ uz skolu pārmācīties un skola maksā skādi par atraušanu no ražošanas!

 10. To jau vajadzēja 25 gadus agrāk. Pamodās? Tas parāda cik sapuvusi ir politiskās elites valstiskā domāšana, tika zaķu pēdas un lapsu alas Saeimas apkārtnē…

 11. Saeima atkal tēlo, ka strādā. Kad būs atrisināts jautājums par izglītību?

 12. Absolūta nepieciešamība. Vācijā skolotājs ir arī valsts ierēdnis, jo ārkārtīgi nozīmīga persona. Skola, kā iemācīs un izaudzinās jauno paaudzi, tāda būs arī valsts. Vismaz kaut kur ir, kas to saprot.

 13. Latviski patriotiski noskaņotu pedagogu reputācija tiek visādos veidos gadu gadiem apzināti grauta. Šķiet, ka tiek gatavota augsne, lai atbrīvotos no visiem latviski patriotiski noskaņotajiem pedagogiem, lai tos varētu apmelot -pasludināt par nelatviskiem, un tiktu vaļā no viņiem lielāka uzdevuma -eiropeisko vērtību iedzīvināšanas vārdā.Šī tendence caurcaurēm ir jūtama ik brīdi.

Draugiem Facebook Twitter Google+