×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
8. novembris, 2012
Drukāt

Visā Latvijā godina «Pieslēdzies, Latvija!» skolotājus


Lattelecom ir sācis senioru bezmaksas datorapmācību projekta “Pieslēdzies, Latvija!” noslēguma pasākumu tūri septiņās Latvijas pilsētās, lai pateiktos skolotājiem, kā arī skolu un pašvaldību pārstāvjiem par iesaisti senioru apmācību īstenošanā.


 

“Projekta “Pieslēdzies, Latvija!” veiksmes formula ir laba ideja, zinātkāri seniori, ieinteresēti skolotāji un atsaucīgi sadarbības partneri gan nacionālajā, gan arī reģionālajā līmenī. Tāpēc pēc sešu mēnešu aktīva apmācību perioda svinīgos pasākumos pateiksimies projekta īstenotājiem un atbalstītājiem. Visi skolotāji, kas apmācījuši ap 70 senioru, saņems portatīvo datoru – vienlaikus gan praktisku, gan arī simbolisku dāvanu kā pateicību par ieguldīto laiku un entuziasmu kopīgā mērķa sasniegšanai,” uzsver Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Noslēgumu pasākumu tūre sākās 2. novembrī, kad Cēsīs pulcējās Ziemeļvidzemes skolu, senioru un pašvaldības pārstāvji. Savukārt 5. novembrī Ventspilī vienkopus sanāca Kurzemes reģiona pārstāvji. Balvos 7. novembra svinīgajā pasākumā vienojās Austrumlatvija, bet 9. novembrī Jelgavā tiksies Zemgales reģions. 12. novembrī notiks “Pieslēdzies, Latvija!” Latgales noslēguma pasākums Daugavpilī, savukārt Viduslatvijas aktīvākie skolu un pašvaldību pārstāvji tiksies 13. novembrī Aizkrauklē.

Centrālais noslēguma pasākums notiks Rīgā šā gada 14. novembrī.

 

 

 

 

 

VIEDOKĻI

Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders: “Zīmīgi, ka valsts svētku priekšvakarā varam atskatīties uz labi paveiktiem darbiem. Dzīvē viss strauji mainās, mūsu tuvākie cilvēki nereti ir devušies tālu prom. Tāpēc senioriem ir ļoti svarīgi nejusties vientuļiem un iet laikam līdzi. Šis projekts piedāvā iespēju sevi pilnveidot, lai turpinātu aktīvi dzīvot!”

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Didzis Ošenieks: “Prasme rīkoties ar datoru ir kā otra valoda – ja cilvēks to neprot, viņš sevi apzog un savā ziņā izslēdz no sabiedrības, informācijas aprites. Pašvaldība ik gadus veic iedzīvotāju aptauju – kā cilvēki iegūst aktuālo informāciju. Un internets ieņem otro vietu tūdaļ aiz vietējā laikraksta. Ventspils jau vairākus gadus īsteno sabiedrības izglītošanas aktivitātes, lai veicinātu mūsdienu sabiedrībai nepieciešamo prasmju apgūšanu.”

Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas skolotājs Ainārs Vītols: “Datorklasē vienlaikus rosījās pat trīs paaudzes, jo vasaras periodā talkā nāca arī mani 13 un 15 gadus vecie dēli. Uzskatu, ka jauniešu iesaiste bija ļoti noderīga un nenovērtējama pieredze.”

 

PIESLĒDZIES, LATVIJA!

Projekts “Pieslēdzies, Latvija!” ir ieguvis Zviedrijas Biznesa gada balvu 2012. kategorijā “Korporatīvās sociālās atbildības iniciatīva” un iekļauts Eiropas gada aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei iniciatīvās.

Projektu īsteno kopš 2008. gada. No 2011. gada projekts virzīts uz senioru datorprasmju celšanu, apmācot 1500 seniorus visā Latvijas teritorijā.

Šogad plānots četras reizes lielāks apmācīto senioru skaits. Sasniegtais rezultāts apliecina, ka Lattelecom izveidotā apmācību sistēma ir ļoti pieprasīta gan senioru izglītošanai un prasmju attīstīšanai, gan arī pirmspensijas un pensijas vecuma cilvēku socializēšanai.

Nākamo sešu gadu laikā līdz Latvijas Republikas simtajai gadadienai Lattelecom plāno apmācīt līdz 30 tūkstošiem senioru.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+