×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
8. oktobris, 2014
Drukāt

Visdārgākie deputātu krēsli – Sudrabas partijai (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Visdārgāk viena Saeimas deputāta mandāta iegūšana izmaksājusi Ingunas Sudrabas vadītajai partijai “No sirds Latvijai”, kura šim mērķim iztērējusi aptuveni 56 000 eiro, liecina aģentūras LETA aprēķini.

Priekšvēlēšanu aģitācijas periodā pirms Saeimas vēlēšanām no 7. jūnija līdz 4. oktobrim partija priekšvēlēšanu izdevumiem drīkstēja izlietot summu, kas nepārsniedz 422 997 eiro, ja partija iesniegusi savus deputātu kandidātu sarakstus Saeimas vēlēšanām visos vēlēšanu apgabalos.

3.oktobrī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja sniegtā informācija liecināja, ka saskaņā ar noslēgtajiem līgumiem Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) iztērējusi 96% no maksimāli atļautā priekšvēlēšanu izdevumu apmēra. “No sirds Latvijai” bija sasniegusi 94% no limita, “Vienotība” – 93%, “Saskaņa” – 78%, Latvijas Reģionu apvienība (LRA) – teju 17%, nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) – 21% no limita.

LETA aprēķini liecina, ka septiņus mandātus ieguvušajai “No sirds Latvijai” viens deputāta amats izmaksājis aptuveni 57 000 eiro.

ZZS parlamentā ieguva 21 vietu, un viens mandāts šim politiskajam spēkam izmaksājis aptuveni 19 000 eiro. 23 deputātu vietas ieguvušajai “Vienotībai” viens mandāts izmaksājis aptuveni 17 000 eiro, bet “Saskaņai”, kas Saeimā būs pārstāvēta ar 24 deputātiem, viens deputāta krēsls izmaksājis teju 14 000 eiro.

LRA Saeimā ieguva astoņus mandātus, un viens mandāts šai partijai izmaksājis gandrīz 9 000 eiro.
Savukārt vismazākie tēriņi bijuši VL-TB/LNNK, kura viena deputāta vietai iztērējusi aptuveni 7000 eiro. Šī partija Saeimā būs pārstāvēta ar 12 deputātiem.

Jau ziņots, ka partiju priekšvēlēšanu aģitācijas kopējie izdevumi tiks precizēti pēc vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarāciju saņemšanas un to pārbaudes. Pēdējo nedēļu laikā KNAB publiskotajā informācijā attiecībā uz vairākām partijām par iztērēto priekšvēlēšanu izdevumu apmēru ir vērojamas atšķirības. Tās KNAB skaidro ar partiju veiktajām korekcijām noslēgtajos līgumos par aģitāciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Nav jau vienīgā partija, kas tērējusi, starp citu, oficiāli atļauto naudu. Nebūtu potenciālie vēlētāji tā nobijušies no “krievi nāk”, tad izmaksas uz vienu deputāta mandātu būtu mazākas, jo būtu vairāk ievēlēto personu.

  2. Kontroliere jau vislabāk zin kā jātērē nauda

  3. un šo visu naudu tagad uz mūsu nodokļu maksātāju rēķina atkal atgūt vajadzēs ja?

    • Lieciet tak vienreiz to Sudrabu mierā !!!

      • Sudraba mūs visus vairākus mēnešus nelika mierā, izteikt savu viedokli ir mūsu pienākums, Sudrabas kundze tik dedzīgi priekš vēlēšanām iestājās par jaunu attiecību modeli starp varu un pilsoņiem, un jūs vēlaties viņai to atņemt. Aiz lielās mīlestības pret “sabiedrību” Sudraba bija gatava izsviest 400 00 vēlēšanām vien, ja viņai tiešām Latvijas nākotne tik ļoti rūp, varēja taču ieviest, piemēram, stipendijas nācijas gaišākiem un mazāk turīgiem skolēniem/studentiem vai veikt simtiem citādu pasākumu, kas celtu mūsu tautas morālo, tikumisko un intelektuālo līmeni, bet partija un deputātu vietas laikam svarīgākas.

Draugiem Facebook Twitter Google+