×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
20. novembris, 2014
Drukāt

Vai skolotāji gatavi streikot? Vērtē dažādu skolu pedagogi (15)

Foto: LETAFoto: LETA

Simona Petrovica, latviešu valodas un literatūras skolotāja Liepājas 10. vidusskolā: “Šajā brīdī skolotāji noteikti būs gatavi streikot. Cerības par labāku atalgojumu vienmēr mirst pēdējās, bet skolotāji pēc savas būtības vienmēr ir sava darba entuziasti. Viņi vienmēr pirmajā vietā ir likuši darbu un skolēnus, bet tikai pēc tam jautājumu par streikiem un piketiem. Šis ir tas brīdis, kad ar cerībām vien mēs cauri netiksim. Skolotājiem arī ir jāpasaka savs vārds. Vairāk par atalgojumu mūs satrauc un aizvaino tā mūžīgā nenoteiktība un nezināšana – cik vērts un nozīmīgs tu esi valstij?”

Ināra Biseniece, angļu valodas un krievu valodas skolotāja Salacgrīvas vidusskolā: “Mēs jau neprasām, lai mums kaut ko pieliek pie algas, mēs prasām, lai mums atdod atpakaļ to, kas mums pienākas. Vecajā naudā mēs saņēmām 350 latus, tad nu tā nav alga, ar ko šogad var izdzīvot, var knapi savilkt galus kopā. Mēs jau sen esam zaudējuši cerības uz adekvātu darba novērtējumu. Mēs, skolotāji, visu laiku tikai draudam, bet pēdējo reizi streikojām 1994. gadā. Ja mēs arī tiešām kaut ko gribētu panākt, tad vajadzētu streikot nopietni, nevis kā parasti – pastāvēt pie kādas mājas un pabļaustīties. Ja tā padomā, Latvijā nav nemaz tik traki, ka tās naudas nebūtu, bet vajag mazliet godīgāk dzīvot tur, augšā, lai tiktu arī tiem cilvēkiem, kas atrodas apakšā. Uzskatu, ka arī jaunajai izglītības ministrei nebūs pa spēkam izsist naudu no tiem, kas negrib dot.”

Jānis Ikstens, fizikas skolotājs Gulbenes novada Valsts ģimnāzijā un Rugāju novada vidusskolā: “Es domāju, ka būtu gatavs streikot. Esmu arī iepriekš piedalījies arodbiedrību rīkotajos piketos Rīgā. Neslēpšu, ka esmu bijis arī pārdomās par skolotāja profesijas maiņu un ne tikai zemā atalgojuma, bet arī lielās slodzes dēļ. Vienīgais, kas mani pagaidām saista ar šo skolotāja profesiju, ir mana audzināmā klase Rugāju novada vidusskolā. Pašlaik esmu jaunu ideju meklējumos, kas nebūtu saistāmas ar skolotāja darbu.”

Māra Goba, latviešu valodas un literatūras skolotāja Salaspils 1. vidusskolā: “Streikot neesmu gatava, jo nesaskatu tam jēgu. Pedagogiem ir jāpanāk sabiedrības atbalsts, tikai tad streikam būtu jēga. Ar streikiem un piketiem mēs līdz šim neesam neko panākuši. Protams, cerības uz adekvātu darba novērtējumu un atalgojumu nekad nedrīkst zaudēt. Naudas mums ir tik, cik tās ir. Laikam jau nav normāli, ja pedagogs saņem tādu atalgojumu par divām slodzēm, kaut arī to vajadzētu saņemt par vienu slodzi. Domāju, ka vaina ir izglītības sistēmā un sabiedrības attieksmē pret skolotāja profesiju. Mūsu arodam ir ļoti zems prestižs, un tas nekam neder.”

Anna Balgalve, Misas vidusskolas matemātikas skolotāja un direktores vietniece izglītības jomā: “Mēs šobrīd vēl kolektīvā neesam pārsprieduši tādu radikālu protesta formu kā streikošana. Mēs vienkārši strādājam. Kad aprunājos ar kolēģiem neformāli, tad secinājām, ka skolotāji ir atstāti pabērna lomā. Mēs jau arī saprotam, ka esam lauku skola un ka mēs nevaram būt vienā plauktiņā ar lielajām pilsētas skolām, kur finansējums ir pavisam cits. Katrā ziņā, ja šī protesta forma tiks aktualizēta, tad streikosim. Ja jau mēs vēl aizvien turpinām strādāt skolā un neesam pametuši pedagoga darbu, tad jau acīmredzot mēs vēl uz kaut ko ceram. Tiesa, šis cerību laiks ir ieildzis un varbūt ir vajadzīgs brīdis, kad mēs, visi Latvijas skolotāji, tomēr esam vienoti un iestājamies par savām tiesībām.”

Uzziņa

* Pieprasot papildu līdzekļus jaunā pedagogu darba samaksas modeļa ieviešanai, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības valde nolēmusi īstenot pirmo no “piespiešanas mehānismiem”, vienojoties par pedagogu piketu, kas pie Saeimas ēkas notiks 11. decembra rītā.

* Piketā pedagogi turpinās uzstāt uz papildu līdzekļu piešķiršanu pedagogu darba samaksas modeļa ieviešanai.

* Pretēji politisko partiju priekšvēlēšanu solījumiem valdība nolēmusi jauna pedagogu darba samaksas modeļa ieviešanai no prasītajiem 36 miljoniem atvēlēt vien trīs miljonus eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Valdība slikta,Straujuma slikta.Gudrie skolotāji kur jūs bijāt pirms vēlēšanām,kāpēc nepieprasījāt kandidātiem konkrētus skaitļus,kāpēc balsojāt par tiem kas bāza makaronus ausīs,vienkārši kauns par jums.Kādi jūs paši muļķi,tādi būs arī jūsu adzināmie,kauns par jums!

 2. Lūgums “Lauku Avīzei”! Vienreiz nopublicējiet faktus, cik tad saņem skolotāji un skolu direktori pilsētu un lauku skolās uz papīra un pēc nodokļu nomaksas. Tāpat cik ir skolotāju un cik skolēnu valstī un kā tas viss ir mainījies pēdējos 2-3 gados. Lai tauta zina patieso stāvokli. Bez kādām atsaucēm uz internetu, jo visiem internets nav. Nav jākurina kaislības bez faktu parādīšanas.

 3. NESAŅEM, mīlīši, lauku skolās lielas algas!!! VIENKĀRŠI NESAŅEM!!! MAN ĢIMENĒ IR SKOLOTĀJA!!! TĀDA IR REALITĀTE!!! NEVAJAG APSTRĪDĒT PAŠUS ALGU SAŅĒMĒJUS!!? KAUT KĀJĀS SALABOTI ZĀBAKI …Darba gan pietiekoši daudz zem etiķetes – SABIEDRISKAIS DABRS!!! Skolotājiem VIENMĒR viss ir bijs JĀSAPROT…. Klases priekšā stāvi kaut vai vecos kankaros, kas tiek vilkti mugurā dienu no dienas…LŪK TĀDA IR REALITĀTE!!! Arī skolotāja personīgie bērni grib ēst, ģērbties, skoloties… Nedod vēl Dievs, ja abi vecāki ir skolotāji!??

 4. Pirms vēlēšanām ministre Druviete visus dokumentus sakārtoja, izrunāja un pārrunāja ar skolotāju arodbiedrību un Mikiško kundzi, sarakstīja un vienojās!?? Kur to visu nobēdzināja ILGI meklētā tagadējā ministre Seile kopā ar Straujumas izveidoto valdību pēc vēlēšanām ????????Tad iepriekšējai Straujumas valdībai naudas bija un pati Straujuma NEIEPĪKSTĒJĀS par jau pieņemto lēmumu aizmešanu miskastē TŪLĪT pēc vēlēšanām!!!? KĀ SAPRAST TO, KAS ATKAL ( JAU KURO VALDĪBU PĒC KĀRTAS!!!) SĀKAS AR SKOLOTĀJU ALGU JAUTĀJUMU???????? KĀ VAR KACINĀT SKOLOTĀJUS??? KAS IR???? VAI TĀPĒC STRAUJUMA NEVARĒJA ATRAST IZGLĪTĪBAS MINISTRU TIK ILGU LAIKU??? LAIKAM VISI MEKLĒTIE ATTEICĀS, JO NOTEIKTI BIJA NEPIECIEŠAMS CILVĒKS, KURŠ BŪS TIK ZEMISKS UN NEKAUNĪGS, LAI VISU IEMĪDĪTU DUBĻOS, LĪDZ BEIDZOT ATRADA TĀDU, NEVIENAM LĪDZ ŠIM NEPAZĪSTAMO MĀRĪTI SEILI, KAM UZSPĻAUT VISAM, KAS TICIS ATRUNĀTS, SASKAŅOTS UN PIEŅEMTS!!!????????????……..Neticu, ka Seile pirms vēlēšanām būtu dzīvojusi ārpus Latvijas!!!.KAS viņa tĀDA IR!?? ZIŅU NAV VĒL JOPROJĀM!!! ŠOREIZ NEVIENU CITU NEVAJAG VAINOT, KĀ VIENĪGI PREMJERI STRAUJUMU!!! Nesen atpakaļ dzirdēju interviju ar bijuso izglītības ministri Inu Druvieti. Viņa palika pie jau pieņemtiem, izrunātiem un saskaņotiem jautājumiem un nepieciešamiem 36 miljoniem no nākamā gada!!???? Tagadējais NEŽĒLĪGAIS teātris LAIKAM IR turpinājums Latvijas izglītības sistēmas gremdēšanai un KOMPROMISA TURPINĀŠANAI AR SKOLOTĀJIEM, VIŅU PRESTIŽA TIEŠA GRAUŠANA!?? Citādi šīs darbības nenosaukt!!! SKOLOTĀJI!!! PIEPRASIET JAUNĀS MINISTRES DEMISIJU, JA VIŅA NEKO NEGRIB SAPRAST…Algas par darbu nevar būt tik krasi atšķirīgas dažādos novados un pilsētās!?? Druviete bija savā vietā un zinoša ministre!!! NEVAJAG MELOT, biedrene Seile, ka NAV NAUDAS MŪSU BĒRNU SKOLOTĀJIEM!? NAUDAI VIENKĀRŠI IR JĀBŪT!!!!!!!!!! KUR TAD VIŅI PZUDUŠ, tie NIEKA 36 MILJONI ,salīdzinoši ar nevajadzīgo šķērdēšanu…

 5. šurp grāmatas, uz skolu
  es būšu teicamnieks
  tad tētiņam un māmiņai
  un S†aļinam būs prieks!

 6. Nu mīļie,lauku skolās gan saņem pietiekoši un pat par daudz Ar tik mazu skaitu skolēnu -vispār daļu skolu likvidēt Ja mazā novadā uztur 2-3 skolas,tad varat iedomāties cik tajās ir bērnu? Skolēni (it sevišķi čigānu tautības)skolā var neiet neko nevar un necenšas darīt,ka tikai ir skaits klasē Par pilsētas skolām nezinu teikt

 7. Tiem, kas nonievā skolotājus Atbildēt

  iesaku viņu vietā pastrādāt par viņu algu! Pretīga ir šīs valsts varnešu vēlēšanās redzēt savu tautu neizglītotu- acīmredzot, tā vieglāk manipulēt! Pretīga ir šī politikāņu tukšā solīšana, divkosīgā runāšana svētkos, ka izglītots cilvēks ir lielākā Latvijas vērtība, darbos apliecinot pilnīgi pretējo! Kauns, kauns, kauns visai varai un tās priekšstāvjiem! Kā var būt tāda vadošā partija, kas būtībā iznīcina tautu?! Taču viņiem tas viss kā pīlei ūdens! Ceru, ka tas vēl tikai pagaidām, ceru, ka vadzis lūzīs!

  • nonievāt negribu ,bet paši “‘lielie “” jau saka ,ka pusei skolotaju vajadzētu izceļot no valsts un ka skolas ražo idiotus!!!ir vērts apdomāt ( Suņu būda -Artusa Kaimiņa saruna ar Goodmani 2.daļa ),tad ko ta es ,bet ja pavisam nopietni ,šītā brēkšana pēc naudas katru gadu un mūžīgā bada sajūta skolotāju vēderos un lielie sagatavošanās darbi jaunai stundai ir pupu mizas ,jums tās sagatavošanās klades jau gadiem ilgi stāv ,atliek vien pāršķirt lpp.un beigās ,par gan lai nenievā ? vispār kauns skalotajiem

   • Nāc un pastrādā. Tad runā. Lai klade ir viena, bērni katrs ir savādāks. Nav izpratnes, ko skolotājs dara. Tad nemētājies ar aizskarošām piezīmēm. Ja cilvēks ir tukšs, arī piezīmes tukšas. Žēl, ka ir tādi cilvēki.

 8. Būtu jāsaskaita, cik izglītības ministrus Mikiško ir patriekusi. Vai nebūtu laiks skolotājiem pameklēt arodpārstāvi, kas izprot visas valsts problēmas un kompromisu ceļā meklē izeju, neizvirzot budžetam un valstij nepildāmas prasības. Nu stādaties priekšā, ka sāks streikot visas nozares, kam ienākumi par maziem. Neuzskaitīšu…

  • Tā arī jādara. Vajadzētu būt vienotiem. Visi kas strādā, visiem ir jāsaņem pienācīga alga, lai dzīvotu, nevis izdzīvotu. Naudas pietiks, ja to sadalīs godīgi. Protams ” biezajiem” , un tiem, kas tiem piestrādā, tas nepatiks, ja ” krējums” būs jādod visiem. Viņi pieraduši to ņemt tikai sev-zagt. Un uzskata to par normu.

 9. Ja vēlas sabiedrības atbalstu, tad, lai publisko savas pašreizējās algas! Cik zinu, tad lielākā daļa (tuvējo skolu skolotāju) mēnesī saņem ap 700 eiro. Jā, ir arī tādi, kas saņem 1000 un vairāk. Tie, kuriem tikai dažas stundas, tad, protams, sanāk mazāk. Ja pedagogi vēlas lielākas algas, tad jāsamazina skolotāju skaits (bērnu taču arī kļuvis mazāk), vai arī lai iztiek ar to pašu un nečīkst. Tik daudzi laukos šobrīd dzīvo zem iztikas minimuma, gadiem ilgi ir bez darba un nerunā par piketiem. Bet pedagogiem, cik dzirdu, katru gadu kā maz, tā maz. Nu tad mainiet darbu, vai arī samierinieties.

  • Jebkuras skolas algas var redzēt ieejot skolas mājas lapā. Protams būs varbūt šoks – izņemot direktoru diez vai kādam būs uz papīra 1000 eiro…. man personīgi par slodzi ar piemaksām – 350 uz rokas. Tas daudz vai maz spriežat paši.
   Protams Rīgā tie cipari ir DAUDZ savādāki…

  • OK! Lai dzīvo bezdarbnieki, bomži u.c. trūcīgie. Virzīsim valsti, lai visi tādi kļūtu. Arī jūs turīgie. Kā jums nav kauna labi dzīvot. Anna iesaka nečīkstēt. Tauta, priecājies, ka esi trūcīga! Kā nav kauna tā runāt. Tas ir ļoti labi,ja cilvēki grib uzlabot savu dzīvi. Nezinu ,kā pie jums, pie mums skolotājs dzīvo no algas līdz algai. Teātris, grāmatas, ārzemes tikai pa televizoru. Ja arī kaut kur tiek, tad pārējie ģimenes locekļi sēž rāmi, nav ko izklaidēties. Vadība gan šur tur aizšauj.

  • Lūdzu, publiskoju, par divām slodzēm, 12-14 stundas dienā, man ir 750 eiro…….

Draugiem Facebook Twitter Google+