×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
6. februāris, 2015
Drukāt

Viss labākais no Latvijas vienuviet – izstādē “Balttour 2015” (2)

Timura Subhankulova fotoTimura Subhankulova foto

Ikgadējā un vienmēr ļoti apmeklētā – tūrisma izstāde “Balttour” šogad pārsteidz gan ar īpaši lielu interesentu pieplūdumu, gan arī ar sajūtu, ka visi novadi ir īpaši centušies parādīt viskrāšņāko un interesantāko, kas pie viņiem sastopams. Turklāt ir skaidri jūtams, ka ikviens novads ir ļoti rūpīgi pārdomājis, ko tieši ceļotājiem piedāvāt, ar ko viņus pievilināt un pārsteigt.

Tā Jelgava sava piedāvājuma centrā likusi pērn atklāto “Garšas tūri” un šajā nedēļas nogalē notiekošo ledus skulptūru festivālu, Madonas novads koncentrējies uz festivālu “Gaiziņš”, kura rīkošanā šogad iesaistījusies pašvaldība, Lielvārde – protams, uz slaveno Lielvārdes jostu, kura nu jaunu dzīvi ieguvusi arī jaunajā pases dizainā un eposu “Lāčplēsis”, Alūksnes novads – uz bagātīgo kultūrvēsturi un Puķu festivālu…

Pa Latvijas zāli klejo arī Kokneses sams, kuru šogad ar krāšņu sarīkojumu modinās 15. maijā, un pirtnieks Ojārs Bistrovs, kurš rīkojas ar samuraju slotiņām.

Salīdzinājumā zāle ar ārvalstu tūrisma piedāvājumu šķiet rāmāka, ne tik virmojoša. Tomēr daži stendi iekrīt acīs: Baltkrieviju reprezentē viduslaiku pils, kura attēlota pat uz 50 000 rubļu naudas zīmes, bet stendā viesus sagaida namatēvs 18. gadsimta poļu šļahtičiem raksturīgā tērpā, Igaunijas dienviddaļas stendā sastopami gan akmens laikmeta, gan 19. gadsimta zemniecības pārstāvji, gan arī pilskundzes. Savukārt Ēģiptes izjūtas var gūt, ietērpjoties faraonu laikiem raksturīgās drānās – un arī atklāšanas dienā uz skatuves varēja baudīt neparastu priekšnesumu, Ēģiptes Tanura deju.

Izstādes biznesa vakarā tika pasniegtas gada balvas tūrismā. Nominācijā “Uzņēmējs naktsmītņu biznesā 2014” apbalvota “Park Hotel Latgola” viesnīcas vadītāja Ruta Priede, par “Uzņēmēju tūroperatoru biznesā 2014” kļuvis “Via Hansa Holding” prezidents Hanss Henriks Kjolbi, kā “Uzņēmējs tūrisma aģentūru biznesā 2014” apbalvota “Latvia Tours” direktore Ieva Keiša, par “Tūrisma informācijas centra vadītāju 2014” kļuvusi Liepājas reģiona TIB speciāliste Zane Gaile, nominācijas “Restorāna vadītājs 2014” laureāts ir “Bibliotēka Nr.1” šefpavārs Māris Jansons, nominācijā “Tūrisma žurnālists 2014” uzvarējusi raidījuma “TE” radošā komanda, bet balvu “Par ievērojamu ieguldījumu tūrisma attīstībā” saņēmis Rundāles pils direktors Imants Lancmanis.

Bet vēl līdz pat svētdienas, 8. februāra pulksten 15:44, iespējams reģistrēties un piedalīties izstādes galvenās balvas – ceļojuma uz Tobago vai Bangkoku – izspēlē, savukārt līdz 15:29 var reģistrēties izlozei uz vienu no četriem citiem ceļojumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Skaista, izglītojoša izstāde – gan Apceļo pasauli gan Mūsmājas. Ļoti patika. Arī pirmās dienas priekšnesumi.

  2. kas tas bildē par komuņagu karotāju ar āmursirpjiem fonā?

Draugiem Facebook Twitter Google+