×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
23. novembris, 2012
Drukāt

Viss par aptiekām un zālēm interaktīvajā kartē


Jau vairāk nekā gadu internetā Zāļu valsts aģentūras mājas lapā var atrast informāciju par visām Latvijas aptiekām: to adresi un tālruni, vai tajā var iegādāties kompensējamos medikamentus un zāles pēc pasūtījuma, kā arī veterinārās zāles. 


 

Ziņas par zālēm zāļu tirgotavās tiek operatīvi papildinātas. Pašlaik Latvijā ir 776 aptiekas un 96 aptieku filiāles.

Kopš pagājušā gada sākuma valstī ir slēgtas 18 aptiekas, bet atvērtas – 10.

Ik mēnesi karti vietnē www.zva.gov.lv aplūko vidēji 800 interesentu. Kopš tās radīšanas pagājušā gada maijā informāciju tajā meklējuši aptuveni 18 tūkstoši valsts iedzīvotāju.

Ideja par interaktīvās aptieku kartes izveidi radusies Zāļu valsts aģentūras direktorei Ingunai Adovičai, aplūkojot Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta interaktīvo karti.

Vizualizēt datus par visām aptiekām uz Latvijas kartes bijis īsts izaicinājums. Turklāt tā, lai informācija būtu ātri un ērti meklējama, pārskatāma un vienkārši lietojama.

Ne mazāk noderīga mājas lapas sadaļa, kas radīta vienlaikus ar aptieku karti, piedāvā noskaidrot maksimālo zāļu cenu un citu informāciju par katru medikamentu, piemēram, tā sastāvu, lietošanu un pieejamību.

Nesen Somijā Helsinkos Ziemeļvalstu rīkotā konkursā Zāļu valsts aģentūras darbiniekiem par aptieku interaktīvās kartes izveidi piešķīra “Kvalitātes inovāciju balvu 2012”, atzīstot to par nozīmīgu devumu sabiedrībai.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+