×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
15. janvāris, 2015
Drukāt

Vizuālās mākslas izstāde “Rudens 2014. Melnie suņi”

Foto - Gunārs KušķisFoto - Gunārs Kušķis

Olgas Silovas. "Tepiķi"

Līdz 6. februārim Latvijas Mākslinieku savienības galerijā skatāma izstāde “Rudens 2014. Melnie suņi”.

Izstādes mērķis veicināt jaunradi un atspoguļot mākslas tendences Latvijā. Vienā ekspozīcijā parādot profesionālo Latvijas mākslinieku un Latvijas mākslas akadēmijas studentu pēdējo gadu laikā radītos darbus. Topošie mākslinieki savos darbos iepazīstina izstādes apmeklētājus ar daudzām jaunām idejām un izteiksmes paņēmieniem. Vajadzība pašizteikties ir vienīgais ceļš, kas jāiet ne tikvien topošiem māksliniekiem, bet arī tiem, kurus izstādes apmeklētāji vēl nepazīst. Katra mākslinieka individuālā rokraksta meklējumi ir garš un mokošs process. Kas mākslinieku padara stipru vai vāju savā pārliecībā par to, ko un kā viņš parāda izvēlēto motīvu savos radītos mākslas darbos.

Izstādē iespējams apskatīt vairāk nekā 100 darbus glezniecībā, tēlniecībā, grafikā, vitrāžā, fotomākslā un citos mākslas veidos. Savus darbus demonstrējuši 76 autori. Katrs mākslinieks ar savu rokrakstu, savu māksliniecisko varēšanu, savas idejas attēlošanas paņēmieniem. Ne tik vien māksliniekam, bet arī skatītājam jāiet līdzi laikmetam. Daudzos gadījumos, lai saprastu līdz šim vēl nebijušas idejas, skatītājam jāpadomā par zemtekstu, kāds bijis māksliniekam, kurš radījis izstādē redzamo darbu.

Izstādes centrālā figūra, kura ieguvusi gada balvu, ir Olgas Šilovas tēlniecības darbs “Tepiķis”. Darbā figurē divas krāsas: melnā un baltā, tā ir nebeidzamā likteņa spēle. Vērojot darbu, mēs iedziļināmies tēlnieces domā un saprotam šī tēla būtību.

Izstādē redzamie pārējo tēlnieku darbi ļauj iepazīties ar tēlniecības plašo iespēju spektru, kuru sevišķi jaunā paaudze cenšas izmantot. Žēl, ka maz redzami vidējās tēlnieku paaudzes darbi. Glezniecība izstādē ir plaši pārstāvēta. Ir redzami daudzi veiksmīgi eksperimenti. To autori laika gaitā var izveidoties par nopietniem vērā ņemamiem māksliniekiem, kuri veidos tālāk Latvijas glezniecību, kļūstot pazīstami aiz valsts robežām. Bagātīgi izstādē ir pārstāvēta grafika, kur tiek izmantotas iespējas, ko dod dažādu tehniku un darba apstrādes paņēmieni. Rezultātā izveidojot vērā ņemamus darbus. Arī fotomākslā, vitrāžu mākslā un citu mākslas veidu darbos jūtama progresīvā virziena elpa. Darbi veidoti ar interesantu kompozīciju un saskanīgu kolorītu. Izstādes rīkotāju doma ir attaisnojusies un ar izstādītiem darbiem ir veicinājusi jaunradi, kad klasiskās mākslas vērtības, zināšanas par krāsu mākslu un kompozīciju ļauj izveidot paliekošu mākslas darbu. Kaut tādas izstādes būtu biežāk.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+