Latvijā
Sabiedrība

Voldemāram Krustiņam – 85 16


Voldemārs Krustiņš
Voldemārs Krustiņš
Foto – Timurs Subhankulovs

Šodien 85 gadu jubileju svin Voldemārs Krustiņš. “Visu mūžu redaktors” – tik īsu un lakonisku žurnālistisko darba gaitu aprakstu jeb tā saucamo curriculum vitae par V. Krustiņu reiz minēja viņa bijušais “Latvijas Avīzes” interviju partneris Egils Līcītis.

Patlaban V. Krustiņš atpūšas no darba gaitām kā pensionārs, bet ilggadējie “Latvijas Avīzes”, pirms tam “Lauku Avīzes” lasītāji un droši vien arī daudzi citi ļaudis atceras, ka V. Krustiņš pirms 30 gadiem radīja “Lauku Avīzi”, kas Latvijas iedzīvotāju vidū iemantoja lielu popularitāti. Tagad uzņēmums, kas sākās ar vienu laikrakstu, izaudzis par akciju sabiedrību (no vakardienas ar jaunu nosaukumu “Latvijas Mediji”), kas izdod 10 dažādus drukātos preses izdevumus latviešu valodā, grāmatas, veido interneta portālu utt.

Pirms pieciem gadiem, kad svinējām V. Krustiņa 80 gadu jubileju (attēlā), vairākām pazīstamām personībām piedāvājam iespēju mainīties lomām un kļūt par Voldemāra Krustiņa intervētājiem. Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs toreiz vaicāja: “”Latvijas Avīzes” vērtību priekšgalā bijusi stabilitāte, ko mēdz saukt arī par konservatīvismu. Cik lielā mērā šī īpašība mājo jūsos pašā, un ko tā jums dzīvē devusi?” V. Krustiņa atbildē bija šāds secinājums: “Nodzīvot astoņdesmit gadus galu galā ir arī konservatīva dzīvesveida panākums un iznākums!” Un vai mums šodien nav jāpiekrīt, ka 85 gadu jubilejas sagaidīšana arī ir konservatīva dzīvesveida panākums? Protams! Tāpēc novēlam Voldemāram Krustiņam šim dzīvesveidam kā sabiedroto arī veselību, un panākumi lai turpinās! Sirsnīgi sveicam!

LA.lv