×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
9. marts, 2016
Drukāt

Volontieri pret Krievijas okupāciju. Pirmizrāde filmai par Ukrainas brīvprātīgajiem (2)

VOLONTIERI ielūgums

Šovakar kinoteātrī “Kino Suns” piedzīvo pirmizrādi režisora Jāņa Vingra filma “Volontieri” par Ukrainas armijas palīgiem. Pērnvasar vairākos frontes karstajos punktos uzņemtais materiāls vēsta par diviem brīvprātīgajiem, kas ukraiņu cīnītājiem piegādā gan dārgu militāru ekipējumu, gan pašu nepieciešamāko sadzīvei, tostarp arī pārtiku. Filmēšanas gaitā J. Vingris pārliecinājies, ka runas par volontieru neizmērojamo palīdzību, kas palīdzējusi apturēt Krievijas okupācijas spēkus, nav pārspīlētas.

Abi galvenie stāsta varoņi Ivans un Rodions piedalīsies pirmizrādē un pēc tās noskatīšanās tikties ar preses pārstāvjiem un skatītājiem, sola režisors. Ar darba rezultātu viņš ir apmierināts, tagad jāgādā, lai filma paceļotu pa pasauli. Uz piedāvājumu to demonstrēt televīzijā jau atsaukusies Lietuvas TV.

“Volontieri” kalpos arī kā atgādinājums, ka Krievijas iesāktais karš Ukrainā, kas nepilnu divu gadu laikā atnesis nāvi 15 tūkstošiem cilvēku un divus miljonus iedzīvotāju piespiedis doties bēgļu gaitās, joprojām nav beidzies, piebilst filmas autors.

No piektdienas, 11. marta, 73 minūšu dokumentālā filma “Volontieri” skatāma kinoteātrī “Kino Suns” un “Splendid Palace”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Pirmām kārtām Latvijai (Baltijas valstīm) vajag uztaisīt filmu par PSRS/Krievijas iebrukumu 1940. gadā un par sekojošo okupāciju. Par vāciešiem un zviedriem mūsu zemē filmas jau ir, bet kad būs tāda par vislielākajiem varmākām krieviem?

  2. Modris no Krimas Atbildēt

    Kapec nevar Riga paradit filmu par maidanu Kijeva ,par notikumiem Odesa kur notika ciniska cilveku nosausana .ES neskatoties uz Kijevas nacionalistu aizliegumu,francija atlava filmu demonstret ,protams Latvija tas ir neiespejams .

Draugiem Facebook Twitter Google+