Mobilā versija
+1.4°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
5. novembris, 2014
Drukāt

Vulkāns rada vairāk sēra dioksīda nekā ES

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Islandes meteoroloģijas dienests norāda, ka iespējams eksplozīvs izvirdums Baurdarbungas centrālajā vulkānā, kas varētu izraisīt milzīgu pelnu mākoni un vēl lielāku sēra dioksīda un citu gāzu izplūdi atmosfērā.

Baurdarbungas vulkāna izvirdums, kas jau vairāk nekā divus mēnešus turpinās Islandē, rada aptuveni 35 tūkstošus tonnu sēra dioksīda diennaktī, liecina Islandes meteoroloģijas dienesta informācija.

Tas ir teju trīsreiz vairāk par saimnieciskās darbības radīto sēra dioksīda emisiju Eiropas Savienībā, kuras 28 dalībvalstis rada aptuveni 12,3 tūkstošus tonnu sēra dioksīda diennaktī. Lielas sēra dioksīda koncentrācijas izraisa skābos lietus, augsnes un ūdens piesārņojumu, kā arī ietekmē cilvēku veselību, vissmagāk skarot tos, kas sirgst ar astmu vai citām elpceļu slimībām. Izvirduma tuvumā Islandē novērota nāvējoši augsta sēra dioksīda koncentrācija.

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (2)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+