×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
26. marts, 2015
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Zāģē zaru, uz kura paši sēž (13)

Foto - LETAFoto - LETA

Aināra Dimanta vadītā Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome pagājšnedēļ nodibinājusi Latvijas televīzijas trešo programmu ar saturu krievu valodā un apraidi visā Latvijas teritorijā. Tas nozīmē, ka būs divvalodīga jeb divkopienu televīzija, kā līdz šim uzskatījām, vienotā valstī ar vienu valsts valodu. Kāpēc NEPLP pēkšņi metusies divkopienu valsts virzienā, patlaban droši nevar pateikt, jo nedz padome, nedz tās priekšsēdētājs A. Dimants pats nekādus paskaidrojumus nesniedz. Faktiski priekš sabiedrības tiek uzturēts slepenības režīms. Tik vien saprotams, ka no pašreizējās Straujumas vadītās valdības tiek pieprasīta nauda jauna kanāla nodibināšanai un uzturēšanai, kas maksās miljonus – domājams, ka taču ne mazākus kā līdzšinējo LTV1 un LTV2 uzturēšanai.

Kā izriet no NEPLP amatpersonu izteikumiem, pie LTV3 satura koncepcijas jeb šādas LTV3 vajadzības pierādīšanas Dimanta kunga dienesti ķersies klāt, bet valdībai, kam jāgādā miljoniem lieli līdzekļi, projektus iesniegšot mēneša laikā. Tā ka būtu bezjēdzīgi spriedelēt par LTV3 saturu un uzdevumiem, par tiem neko nezinot, toties var apsvērt, kādi notikumi vai apstākļi mudinājuši valdības rullējošās ēnu personas uz pēkšņu apņēmību valstij sarežģītā finansiālā situācijā ķerties pie miljonos mērāmiem tēriņiem. Jo vairāk, kad priekšā gaidāmi lieli militāri izdevumi un nav apmierinātas izglītības un veselības aizsardzības vajadzības. Taču nav ticams, ka A. Dimants un viņa apkārtnes personāls būtu tik droši un steidzīgi taisījuši lielu naudas līdzekļu pieprasījumu bez attiecīgiem norādījumiem vai vismaz mājiena to darīt. Pēdas acīmredzami ved uz “Vienotību”, jo divi pārējie koalīcijas partneri, ja vien godīgi, līdzdalībā nav atzinušies.

Politiskā nozīmē ar NEPLP rīcību ir sperts solis divkopienu valsts izveides virzienā. Tas “gājiens”, ko latviešu valodas sargātāji nepieļāva 2012. gada valsts valodas referenduma gadījumā (faktiski valsts apvērsuma mēģinājumā) nupat tiek atkārtots pašreizējā situācijā. Jā, 2012. gadā nebija tā “ģeopolitiskā situācija”, uz kuru vara un varas personas nemitīgi atsaucas visos gadījumos līdzās “Latvijas prezidentūras” misijai. Taču neticu, ka bailēs no “Ukrainas notikumiem” Latvijas sabiedrības vairākums ir gatavs krist divkopienu valsts apkampienos. Pat ja to ļoti vēlētos valdošā kliķe (ne jau koalīcija). Savukārt valsts prezidenta amata kandidātiem radies vēl viens iespējams klupšanas akmens ceļā uz sarkano celiņu. Kādam būs jāizskaidrojas.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. NAV KO TEIKT…. nonsenss!!!

 2. KĀ TEICA EKSPREZIDENTS GUNTIS ULMANIS – ” ESMU PRIECĪGS , KA LATVIJĀ ARVIEN VAIRĀK SKAN KRIEVU VALODA ” ! TĀDI IR TIE MŪSU KANGARI .

  • Pirmkārt,ļooti labs kārtejais Krustiņa k-ga komentārs!
   Jāni,es jums pilnīgi piekrītu!Bet šausmīgākais ir tas,ka tādu G,Ulmaņu starp latviešiem ir LOOTI daudz !Man jau ir sajūta,ka te tiek appuišotas tikai okupantu vēlmes.Vārds “okupanti”gan nav vairāk dzirdams,bet fašisti un nacisti zeļ un plaukst.Ir neizdzēšama sajūta,ka Latvija sen vairāk nav pamatnācijas — LATVIEŠU– TĒVZEME.Tagad tiek gādāts lai pretēji referenduma iznākumam,NEBŪT krievu val.kā otrai valsts val.,pēc 23 !!”neatkarības”gadiem tiek darīts viss lai pretēji ~ 900000 t.latviešu gribai integrētu ATPAKAĻ,kā PSRSā latviešus krievos. Man neizsakāms kauns klausīties kā LATVIJAS !!!prezidents žņaugās krievu TV un radio okupantu mēlē. PRIEKŠ KAM ,okupantam apgūt valsts val.?Un Krustiņa un Šnores u.c. raksti un secinājumi par trešo okupantu kanālu apstiprina Latvijas politiķu mazvērtības un pašiznīcināšanas sindromu.ES NEESMU AR MIERU UZTURĒT KĀRTEJO OKUPANTU TV PAR SAVU NAUDU !!!Latvietim savā zemē nav ko skatīties TV valsts val.To ko rāda tie pāris kanāli kauns skatīties,jo saturs daudz neatšķiras no LPSR laikiem vai no Krievijas kanālu tekstiem.
   Paldies LA un Krustiņa k-gam !!

 3. dimants ir nelietis un tam nav vietas latvijā,kam tu .. kalpo

 4. Vidējais latvietītis Atbildēt

  Tā, tā – uztaisīsim vienu televīzijas programmu krievu valodā, lai viņi mūs labāk saprastu.
  Un nekaitētu arī pašiem vairāk runāt krievu valodā, lai viņi mūs labāk saprastu.
  Tūlīt būs 9. maijs. Vai tad mums grūti kopā ar viņiem aiziet pie tā pieminekļa un kopā uzdziedāt, iedzert kādu glāzīti, lai viņi mūs labāk saprastu.
  Un kāpēc gan nevarētu lielākās avīzes ( tai skaitā “LL”)un žurnālus tulkot un izdot arī krievu valodā, lai viņi mūs labāk saprastu.
  Tāpat arī visus valdības likumus, lēmumus, noteikumus, arī Saeimas sēdes vajag tulkot krievu valodā, lai viņi mūs labāk saprastu.
  Un vispār, kāpēc tā latviešu valoda ir vajadzīga? Pilnīgi pietiek ar krievu valodu! Nebūs nekas jātulko, jādublē, papildus TV kanāli jāveido…. Tas taču ekonomiski ir tik izdevīgi. Te var ietaupīt lielus līdzekļus. Un mūsu saspringtajā ekonomiskajā situācijā tas būtu ļoti labs risinājums.

 5. Dimanta lēmumi taču nav saistoši Ministru kabinetam.

 6. Paldies par rakstu. NEPLP vienkārši vajag izformēt. Es tādai valstij netaisos maksāt nodokļus!

 7. Ļoti pareizi Dimanta lēmumu par kanālu krievu valodā ir nosaucis režisors Varis Brasla- tā ir latviešu līšana cilpā.

 8. viš to par latviešiem acimredzot Atbildēt

  jo nīgrāk latvietis stāvēs pozā- savā valstī daru ko gribu un neparko negribēs ar citiem runāt valodā ko tie saprot, jo ātrāk pazudīs kā tauta no zemes virsas

 9. Latvieši ir ķildīgi ,savstarpēji nesaticīgi radījumi kur vien skaties. Ne par ko nevar vienoties ,vienmēr meklē mazāko ļaunumu,bet rezultātā atrod un pierod pie jaunas indīgas devas savas neatkarības graušanai. Brālis ,,ēd,, nost brāli ,kaimiņš kaimiņu lai izdabātu biezāka maka īpašniekam neskatoties uz viņa tautību ,rasi un tālākiem nodomiem.Par divkopienu valsti nav ko brīnīties un nav ne mazāko šaubu ,ka tā beigās pārtaps par vienkopu valsti,ne jau latviešu.

 10. Reirs aizņemsimies katru mēnesi pa 200 miljoniem eiro!

 11. Arī Ždanoku taču paši izloloja līdz pat Eiroparlamenta deputāta amatam!

Draugiem Facebook Twitter Google+