×
Mobilā versija
+13.9°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
10. marts, 2014
Drukāt

Zāģskaidās uziet 0,7 miljonus kontrabandas cigarešu

Foto - VIDFoto - VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas amatpersonas pagājušajā nedēļā novērsušas mēģinājumu nelegāli ievest Latvijā 700 000 cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām, informē VID.

VID muitas amatpersonas pagājušajā otrdienā Pāternieku muitas kontroles punktā pārbaudīja kādu Latvijā iebraucošu kravas auto. Kontroles laikā, daļēji izkraujot un caurdurstot kravu – zāģskaidas, kravas kastes priekšpusē slīpi izveidotā dubultsienā muitas amatpersonas konstatēja nedeklarētas cigaretes. Kopumā uzietas 299 960 “NZ Gold Superslims”, 250 000 “Premjer” un 150 040 “FEST” ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

VID Muitas kriminālpārvaldē uzsākts kriminālprocess par cigarešu kontrabandu lielā apmērā. Šobrīd tiek veiktas pirmstiesas izmeklēšanas darbības. Izņemtās cigaretes tiks nodotas glabāšanai Iekšlietu ministrijas Nodrošinājuma valsts aģentūrai līdz jautājuma izlemšanai par turpmāko rīcību ar tām.

Par kontrabandu, ja to izdarījusi organizēta grupa vai tā izdarīta lielā apmērā, var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz vienpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+