×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
13. jūlijs, 2013
Drukāt

Zaharjinam un Segalam policija piemēro aizliegumu ieņemt amatu

Foto-LETAFoto-LETA

AS “Liepājas metalurgs” padomes priekšsēdētāja vietniekam Aleksejam Zaharjinam, kā arī valdes loceklim Iļjam Segalam kā drošības līdzeklis piemērots aizliegums ieņemt amatu un noteikta policijas uzraudzība, aģentūrai LETA apstiprināja Valsts policijas (VP) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Sigita Pildava.

Kriminālprocesa likums nosaka, ka drošības līdzekli kā procesuālo piespiedu līdzekli piemēro aizdomās turētajam vai apsūdzētajam, ja ir pamats uzskatīt, ka attiecīgā persona turpinās noziedzīgas darbības, traucēs pirmstiesas kriminālprocesu vai tiesu vai izvairīsies no šī procesa vai tiesas.

Tādējādi secināms, ka A.Zaharjins un Segals kriminālprocesā atzīti par aizdomās turētajiem. Policijas pārstāve Pildava gan šādu secinājumu atteicās komentēt.

Advokāts Egons Rusanovs aģentūrai LETA apstiprināja, ka Segals 12.jūlijā ir bijis policijā, kur viņam izsniegts lēmums par atzīšanu par aizdomās turēto. Tomēr Rusanovs neatklāja, par kāda noziedzīga nodarījuma izdarīšanu Segals tiek turēts aizdomās. Advokātam procesa virzītājs esot aizliedzis izpaust ziņas par kriminālprocesu.

Tikmēr aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka Segals, visticamāk, tiek turēts aizdomās par tāda noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, kas paredzēts Krimināllikuma 179.panta 3.daļā, jeb par piesavināšanās lielā apmērā.

Rusanovs aģentūrai LETA pauda nožēlu par izmeklēšanas taktiku, liekot viņam parakstīties par “klusēšanu”. “Es domāju, tas ir viens no taktikas jautājumiem, lai slēptu no sabiedrības to, kas notiek. Šajā gadījumā kaut ko slēpt noteikti nav ne Segala, ne Zaharjina interesēs. Tas viss ir tieši tādēļ, lai neveicinātu sabiedrības interesi par šiem patiešām ļoti dīvainajiem kriminālprocesuālajiem lēmumiem īsi pirms akcionāru sapulces,” uzskata advokāts.

“Tas nevar neizsaukt zināmas “pārdomas” par to, kā sakrīt kriminālprocesa ierosināšanas laiks ar civilprasības ierosināšanas brīdi, kā sakrīt visas aktivitātes, kas saistās ar akcionāru sapulci. Manuprāt, šīs paralēles ir nepārprotamas,” sacīja Rusanovs.

Kā ziņots, kriminālprocesā, kas tika sākts saistībā ar iespējamu AS “Liepājas metalurgs” vadības noziedzīgu rīcību, VP 14.maijā veica 14 kratīšanas uzņēmuma vadības un akcionāru dzīvesvietās un darba kabinetos.

Tajā brīdī kriminālprocesā nevienai personai nebija piemērots aizdomās turētā statuss, nebija arī aizturēto, taču cilvēki tika pratināti. Iepriekš VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) priekšnieks Gatis Gudermanis pratināmo vārdus un skaitu nenosauca, taču neizslēdza, ka aizturētie vai aizdomās turētie var parādīties.

Kratīšanās izņemti dažādi priekšmeti, tostarp datori un dokumenti. Izmeklēšanas darbībās piedalījās arī VP pretterorisma vienība “Omega”. Specvienības kaujinieki tika piesaistīti, nevis lai “veidotu šovu”, bet lai nodrošinātu pierādījumu saglabāšanu.

Kriminālprocess ir diezgan apjomīgs, tāpēc ātrus izmeklēšanas rezultātus policija nesola. ENAP lietas izmeklēšanā sadarbojas ar ārvalstīm, taču netiek atklāts, ar kurām. Policija arī sadarbojas ar Valsts kasi un vērtē uzņēmumā veiktā audita rezultātus.

ENAP priekšnieks iepriekš apstiprināja, ka kriminālprocess, kurā patlaban notiek aktīvas izmeklēšanas darbības, sākts pēc “Liepājas metalurga” akcionāra Kirova Lipmana iesnieguma pagājušā gada augustā. Izmeklēti tiek iespējamie noziegumi, kas veikti ilgstošā laika posmā. Lieta tiek izmeklēta par piesavināšanos un dienesta pilnvaru pārsniegšanu saistībā ar “Liepājas metalurgu”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+