×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
19. jūnijs, 2016
Drukāt

Zakreševskis: Redzot mūsu pretiniekus, kļūst žēl Mariana Pahara

foto: lff.lvfoto: lff.lv

Redzot, kā Eiropas čempionātā spēlē mūsu gaidāmās pretinieces Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā, kļūst mazliet žēl Latvijas izlases galvenā trenera Mariana Pahara – tā sarunā ar “LA” atzina Latvijas Futbola federācijas valdes loceklis Artūrs Zakreševskis.

Pēc Pasaules kausa kvalifikācijas grupu izlozes Latvijā valdīja liels optimisms – šī nu reiz ir laba grupa. Portugāle, Šveice, Ungārija, Fēru salas un Andora. Pirmās trīs no tām šobrīd cīnās Eiropas čempionātā un domājams, ka visas arī iekļūs astotdaļfinālā.

“Redzot, kā Francijā spēlē visi trīs mūsu pretinieki nākamajā atlases turnīrā, secinājums ir viens – būs ļoti grūti. Portugāle ir favorīte pati par sevi, Šveice pēdējā laikā regulāri iekļūst lielajos finālturnīros un rāda labu sniegumu. Ungārija tagad pārsteigusi – pret Islandi, kas iepriekšējā ciklā savāca daudz punktus, viņi pat labāk izskatījās, pirms tam uzvarēja Austriju. Mazliet pat žēl galvenā trenera Mariana Pahara. No otras puses varēsim sevi pārbaudīt uz labu komandu fonu, arī treneri varēs analizēt, ko esam palaiduši garām, jo pēdējos ciklos izredzes uz iekļūšanu trīs labāko komandu skaitā zaudējam diezgan ātri. Baltijas kausu Latvijas izlase ieguva, bet spēle nebija tāda, kā gaidījām, ar tik daudz kļūdām, neprecīzām piespēlēm var izvilkt vienu, divas spēles, bet ilgtermiņā ne uz ko daudz cerēt nevar,” sacīja Artūrs Zakreševskis, kurš agrāk pats spēlēja Latvijas izlasē, bet šobrīd ir Jura Docenko futbola skolas “Alberts” galvenais treneris.

“Francijas laukumos labi pagaidām izskatās Itālija, taču tie, kas labi sāk, reti notur šādu līmeni līdz galam, turklāt viņi nebija galveno favorītu lokā,” ar saviem iespaidiem dalījās Zakreševskis. “Spāņi pret turkiem jau ļoti labi nospēlēja, vācieši vēl pieliks. Beļģi pret Īriju daudz sakarīgāk nospēlēja nekā pirmajā mačā. Varbūt viņi pagaidām saspringtās spēles nemāk izraut, taču var progresēt. Ir dzirdēta kritika par Beļģijas izlases galveno treneri Marku Vilmotu. Atceros, ka viņš kā spēlētājs bija ļoti kvalificēts, arī mums Rīgā vienu golu ielika. Ir savs skatījums uz spēli, varbūt nav tāds kontakts ar vienu otru komandas zvaigzni, iespējams, iekšienē ir kādas problēmas. Ar zvaigznēm ir jāstrādā citādāk nekā ar ierindas spēlētājiem. Turnīrus uzvar tie, kam ir vienots kolektīvs.”

“Visas komandas šajā čempionātā spēlē samērā organizēti un aizsardzību uzlauzt ir grūti. Islandieši pret Portugāli daudz nedomājot spēlēja no aizsardzības, arī pret Ungāriju spēlēja uz rezultāta noturēšanu. Līmenis ir ļoti līdzīgs. Protams, ir stiprās komandas, bet arī nomināli vājākās spēlē disciplinēti un tās ir grūti pārspēt. Nevienā spēlē pirms sākuma nevar kādam atdot trīs punktus. Eiropā visi viens otru labi zina un, ja pret superzvaigznēm taktiski pareizi nostrādā, tad ir grūti kaut ko parādīt. Ronaldu pret Austriju pēc centrējumiem sita bīstami, bet pa zemi viņam bija ļoti grūti apspēlēt,” sprieda Artūrs Zakreševskis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+